Skocz do zawartości
Angel

Odeszli... wielcy ludzie świata kultury, sztuki, konstruktorzy audio.

Recommended Posts

Dnia 8.06.2018 o 12:40, Redakcja AUDIO napisał:

"Dotarły do nas właśnie wieści od Michaela Fremera, że odszedł nasz drogi przyjaciel, Wally Malewicz. Zmarł wczoraj wieczorem w swoim domu w Mineapolis na atak serca.

Wally był światowej klasy specjalistą od gramofonów analogowych. Od 8 lat co roku przyjeżdżał na Audio Video Show prowadzić swoje seminaria o ustawianiu gramofonu. Na ostatnim AVS po raz pierwszy prowadził także warsztaty, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem i które zamierzaliśmy powtórzyć w tym roku.

Jakoś przez 2 miesiące nie widać odzewu na wiadomość  o śmierci Wally'ego ...
To był zapaleniec i miło się słuchało jego wykładów (tym bardziej, że w naszym języku), a przed i po prezentacji był oblegany przez miłośników winyli.

Był bardzo ciekawą postacią, a na seminariach przez Niego prowadzonych zawsze były tłumy. W ubiegłym roku nie udało mi się pojawić na premierowych warsztatach praktycznych (łącznie miały być 3 warsztaty po 8 osób i ćwiczenia na gramofonach Clearaudio.) i zostawiłem to sobie na rok 2018 - niestety to była zła decyzja... Jak widać czasami nie warto czekać.

Co prawda z uwagi na coraz większą popularność może w tym lub następnym AudioShow ktoś inny poprowadzi tego typu warsztaty i będzie można samemu przećwiczyć kalibrację gramofonu pod okiem opiekuna, ale to już nie będzie nasz ulubiony Wally :9_innocent:

Pozdrawiam

Dzisiaj pojawiła się informacja, że 6 lipca w Rio de Janeiro zmarł w wieku 88 lat słynny brazylijski gitarzysta, kompozytor i piosenkarz João Gilberto nazywany "ojcem bossa-novy" (muzyka wywodząca się z samby i cool jazzu).
Współpracował m.in. z Antônio Carlosem Jobimem...

a mnie kojarzy się od razu z "Dziewczyną z Ipanema" - chyba najbardziej znanym utworem z doskonałej płyt "Getz/Gilberto" z 1964. W  utworze tym zaśpiewała jego żona Astrud Gilberto, zaś sam album jest jednym z najlepiej sprzedających się jazzowych albumów wszech czasów (Stan Getz to amerykański saksofonista - jakby ktoś nie wiedział).

Pozdrawiam

W nocy z wtorku 16 lipca na środę 17 zmarł w Niemczech Aleksander Bem, perkusista, wokalista, kompozytor, współzałożyciel w 1970 roku zespołu Bemibek (później Bemibem), brat Ewy Bem.
Kompozytor, perkusista i wokalistą., kompozytorem. Wraz z Ewą Bem, Andrzejem Ibkiem i Tadeuszem Gogoszem założył zespół Bemibek. Grupa w 1973 r., po odejściu Aleksandra Ibka i Tadeusza Gogosza, zmieniła nazwę na Bemibem. Grupa łączyła rock, jazz, bossa novę oraz bluesa. 
Najbardziej znany utwór tej grupy to wg mnie "Podaruj mi trochę słońca".

Miał 70 lat

Pozdrawiam