Skocz do zawartości
Angel

Odeszli... wielcy ludzie świata kultury, sztuki, konstruktorzy audio.

Recommended Posts

Właśnie przeczytałam, że z  powodu komplikacji związanych z Covid-19 zmarł Trini Lopez. Miał 83 lata. Był nie tylko piosenkarzem, lecz także aktorem. Gibson wyprodukował sygnowane jego nazwiskiem modele gitar, na których grali m.in. Dave Grohl i Noel Gallagher.

14 sierpnia br odeszła Ewa Demarczyk -piosenkarka znana m.in. z "Karuzeli z Madonnami".

oraz "Na moście w Avignon"

Pozdrawiam

Kultowy gitarzysta i założyciel zespołu Van Halen – Eddie Van Halen – zmarł po długiej walce z rakiem 6 października w wieku 65 lat.

Wczoraj zmarła śpiewająca aktorka - Agnieszka Fatyga (62 lata).

A dziś (nie śpiewał, ale za to jak potrafił zagrać ... nie tylko Jamesa Bonda) umarł w wieku 90 lat Sean Connery. Umarł w Nassau - to chyba trochę przyjemniejsze (a przynajmniej cieplejsze) miejsce niż jego rodzony Edynburg w Szkocji.
Będzie mi go brakowało jako aktora.  Nawet pasowało - 7 razy grał agenta 007. Począwszy od pierwszego filmu z serii, czyli "Dr. No" z 1962

Pierwszy film z którym go kojarzę to "Wzgórze".
Ostatnim filmem była "Liga Niezwykłych Dżentelmenów" z 2003, potem Connery zrezygnował z grania w filmach.

Pozdrawiam

25 minut temu, RoRo napisał:

Sean Connery

No dla mnie to koniec pewnej epoki 😔 i ten akcent ze Szkocji...mega! Sean to dla mnie taki Gustaw Holoubek Brutyjskiej/Szkockiej sceny. 

Imię róży i Polowanie na czerwony październik! 

Edytowano przez Inferno

No niestety - trzy lata temu Roger Moore (maj 2017r, urodzony w październiku 1927, grał do samego końca), a teraz Connery...
Obaj byli świetnymi aktorami i na szczęście zapamiętamy ich nie tylko jako 007.
Obaj zmarli w tym samym wieku - "90" pokonała "7" )Roger miał kalendarzowe dziewięćdziesiąt, bo zabrakło parę miesięcy). No i obaj za zasługi dla imperium dostali tytuł szlachecki, co chyba nikogo nie zdziwiło.

Jeszcze co do Seana:
Mówi się, że tytuł ostatniego filmu o Bondzie w jego karierze - "Nigdy nie mów nigdy" z 1983 r. - nawiązuje do rozmowy z żoną, która po jego występie w filmie "Diamenty są wieczne" na stwierdzenie że nigdy nie powróci do tej postaci, odpowiedziała mu: "Never say never again".
Sean narzekał, że w latach gdy grał rolę Bonda gaża aktorka pozostawiała wiele do życzenia.

Z filmów w których zagrał Connery warto przypomnieć choćby "Imię Róży", "Nietykalni", "Osaczeni" i "Polowanie na Czerwony Październik".
A ról w dobrych filmach które odrzucił nie sposób policzyć...

Pozdrawiam

Connery-iego wolałem z ról jak miał 50+ , indiana jones , polowanie na czerwony październik , twierdza - w sumie te 3 + bondy a wydawało się jakby grał wszędzie

Było tego dużo więcej - gdyby nie stracił głowy byłby nieśmiertelny (pojawia się w 38'30" filmu).
A do tego muzyka Queen - ten film zawsze robi na mnie wrażenie.

Do tego choćby często powtarzany "O jeden most za daleko"...
Wiele było jego świetnych ról.
A do tego dialogi i autoironia - nie tylko w Bondach, ale i np. w "Indiana Jones i Ostatnia Krucjata" (1989 rok i zasłużone nagrody dla aktora drugoplanowego).

Jak to dobrze że żyjemy w czasach, kiedy nie ma problemu by znowu Jego zobaczyć...

Pozdrawiam