Skocz do zawartości

Odeszli... wielcy ludzie świata kultury, sztuki, konstruktorzy audio.


Angel

Recommended Posts

6 minut temu, Jasniutki napisał:

Wielka szkoda, mnie jednak zastanawia jak to będzie wyglądać niedługo. Przy tym jaki rozkwit mediów i wszelkiej maści muzyków oraz osobowości medialnych zanotowaliśmy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat - to niedługo standardem będą po dwie/trzy śmierci dziennie

Roman Kostrzewski to nie był jakiś tam muzyk "wszelkiej maści" czy "osobowość medialna", tylko człowiek legenda. Celebrytów udających muzyków, którzy tej muzyce dają głównie twarz (albo tyłek), nie brakuje, ale jeśli chodzi o prawdziwe talenty, to IMO żyjemy już w czasach ostatnich - czyli kiedy ostatni z nich jeszcze żyją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział i to ma solidne podstawy, chociażby próg wejścia, cena taśmy i większa selekcja - na pewno trzeba mieć jakikolwiek talent by na jednej taśmie, bez cięć cały utwór czysto zagrać i odśpiewać, niż gdy obecnie śpiewa za nas komputer i nawet głosu mieć nie trzeba. To jednak chyba nie o tym wątkiem, wybaczcie mi offtop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Niestety...i na niego przyszła pora.

Pierwsze moje trzy CD z muzyką elektroniczną to był JM Jarre, a czwarta to "Private Collection". A kolejne to już kwestia czasu...

Więc może dlatego właśnie tak cenię sobie  właśnie tę płytę Vangelisa... (a właściwie to był "Jon & Vangelis" i płyta z 1983)

Piękne jest to, że przy obecnych możliwościach sprzętowych i dostępowych możemy sobie posłuchać w każdej chwili naszego ulubionego wykonawcy ...

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Grał - i już nie gra 😞
Trochę czarny humor, ale ... za oknem leje i ten świeży news pasuje do aktualnej pogody w Wwie

Informacja z Akademii Muzycznej im.Ignacego Paderewskiego w Poznaniu:
"W dniu 11 czerwca br. w Auli Nova w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności winda zahaczyła o fortepian, wskutek czego instrument uległ uszkodzeniu. Wszystkie okoliczności zdarzenia oraz stan instrumentu są badane. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym wypadku"

https://www.rmf.fm/magazyn/news,49151,fortepian-spadl-z-windy-na-scene-wypadek-w-poznanskiej-akademii-muzycznej-wideo.html

film trwa 79 sekund

Pozdrawiam
PS. Mam nadzieję, że jednak fortepian da się naprawić - i to w rozsądnej cenie. Mogło być gorzej - najważniejsze, że pracownikowi nic się nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...