Skocz do zawartości

Wzmak Grundig Fine Arts 3 jakie kolumny do 1000zł?


maggot

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Haprzem, najpierw piszesz, że niskich tonów jest w Twoim zestawie jak na lekarstwo a później, że niskie są rozwleczone i dudniące.
Nie wiem czego się trzymać?
Musisz popracować nad ustawieniem kolumn, akustyką, albo jednak wymienić np. kolumny. Tylko nie wiadomo w którą stronę pójść.
A odtwarzaczem CD raczej tak dużych zmian w dźwięku nie uzyskasz.
Najlepsze do 300zł pewnie znasz. Zresztą, co znaczy najlepsze jeśli nie ma równowagi w systemie?
Poza tym na razie w ogłoszeniach i na Allegro nic godnego uwagi na razie nie widzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel, niestety muszę słuchac na loudness, ze skręconą gałką basową na godz. 9. Wtedy mam bas tam, gdzie wcześniej mi go brakowało, ale są takie utwory, gdzie nagle schodzi bardzo nisko (jakby bez stanu pośredniego), a pisząc o rozwlekłości mam na myśli, że nie jest punktowy.
System jest teraz jaki jest, ogólnie przyjemnie mi się go słucha. Chciałbym dokupić CD, tym bardziej że jak piszez duzych zmian nie osiągnę. Czyli szukam takiego, który będę mógł potem sprzedać za podobną cenę, zawsze to lepsze niż słuchanie z TV albo radia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Koledzy,
Byłem dzisiaj na odsłuchu w salonie audio. Słuchałem czterech zestawów:

Zestaw 1: Wzmacniacz Denon PMA 720AE + CD Denon DCD 720AE + kolumny Dali (nie wiem jaki model) - wrażenia: dźwięk za tubalny, za mało szczegółów, jakby "zza ściany"
Zestaw 2: Wzmacniacz Denon PMA 720AE + CD Denon DCD 720AE + kolumny Canton GLE496 - wrażenia bombowe: super szczegóły, basów tyle ile trzeba, wszystko ekstra, po prostu poezja
Zestaw 3: Wzmacniacz Denon PMA 720AE + CD Denon DCD 720AE + kolumny Cabasse (nie wiem jaki model) - wrażenia: nieźle słychać szczegóły ale za dużo basów
Zestaw 4: Wzmacniacz NAD C326BEE + CD NAD C546BEE + kolumny Canton GLE496 - wrażenia: nieźle ale dźwięk mniej metaliczny niż w zestawie 2, trochę bardziej wycofany.
Link do kolumn Canton GLE496
Na koniec jeszcze raz odsłuchałem zestaw 2 z różnymi kablami i najlepiej grał na: kablach Equilibrium string + interkonekt Equilibrium stage - i to jest mój idealny zestaw. icon_biggrin.gif

I teraz chciałbym Kolegów prosić o radę: jakiego używanego zestawu stereo powinienem szukać, żeby złożyć coś co będzie grało tak samo? (chodzi mi o w miarę idealne odwzorowanie dźwięku z salonu - na sprzęt mogę polować nawet pół roku).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze nikt Ci nie dobierze zestawu, który będzie grał tak samo. To wręcz niemożliwe. Nawet podobnie, będzie bardzo trudno.
Jeśli to Twój idealny zestaw, to nic prostszego niż polować na używane elementy. Skompletujesz po pewnym czasie taki system.
Mam tylko obiekcje, czy rzeczywiście to Twój ideał. mając na względzie dość słabe osłuchanie był to pewnie zestaw, który zagrał najbliżej Twoich preferencji. Z drugiej strony nie wiesz, czy coś innego nie zagrałoby jeszcze lepiej (no tego to chyba nikt nie wie icon_biggrin.gif )?
Poza tym, czy rzeczywiście taki dźwięk słuchany dłużej byłby w dalszym ciągu tak samo dobrze oceniany?
Kto wie, czy np. ten wycofany dźwięk z NADa po długich odsłuchach nie pokazałby innych, nie zauważonych do tej pory walorów, nie okazałby się lepszy do długiego słuchania. A ten z Denenem może szybko okazałby się nudny albo drażniący?
W sumie jednak coś wiesz.
Oczywiście masz szansę skompletować lepiej grający zestaw z używanych klocków. O ile Denon czy NAD (nowe w tej cenie) są znośne, to para nowych podłogowych, czterogłośnikowych kolumn za 1400zł za parę budzi jednak spore obawy.
Canton jest zacną firmą, ale dobre kolumny kosztują niestety sporo więcej.
Szkoda, że nie zapamiętałeś modelu Dali. Trzeba było zapisać.
A może jeśli masz czas udaj się na kolejny odsłuch? Oceń bardziej zróżnicowane zestawy i co najważniejsze z wyższej półki cenowej? Może się okazać, że Twój ideał szybko sięgnie bruku.
Bo słuchałeś pewnie najtańszych a używane mógłbyś kupić lepiej grające, więc z wyższą półką należałoby skonfrontować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@f1angel - dziękuję za recenzję. Jeśli chodzi o klasę zestawów jakich słuchałem to powiedziałem sprzedawcy, że celuję w zestaw za do 9000zł. Oczywiście chętnie się udam na drugi odsłuch - tylko doradź proszę jaki przedział cenowy powinienem zadeklarować tym razem w salonie?
Co do ceny kolumn Canton GLE496 (jeżeli je miałeś na myśli) to one są w cenie 1400zł (nowe) ale za sztukę czyli 2800zł za parę i to pod warunkiem, że się dobrze poszuka w internecie. Oczywiście jako raczkujący audiofil zastosuję się do Twojej rady i umówię się drugi raz na odsłuch ale powiem tak: gdy słuchałem tych czterech wymienionych w moim poście wyżej zestawów to przy zestawie 2 czułem się odprężony psychicznie i nie mogłem się oderwać od kolejnych kompaktów. Ten zestaw na swój sposób pobudza emocjonalnie (tak nawiasem: podobno kolumny Canton są najlepiej sprzedającą się marką w Niemczech trafiając w gusta Niemców - tak wynika z recenzji redakcji audio.com.pl; w Polsce wg salonu audio sprzedają się słabo - Polacy podobno gustują w stylistyce typu Dali).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja dodam tylko, że po tym jak odbędzie się Twój drugi odsłuch, powinieneś posłuchać zestawu używanego. Pomyśl o tym.
Myślę, że powinieneś także zapoznać się ze sprzętem od tej strony, zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie nówek.
Jeżeli poszukasz, to może znajdziesz coś w swojej okolicy. A może zapytaj kogoś z Forum, kto mieszka blisko Ciebie. Do mnie masz trochę daleko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do ceny kolumn Canton GLE496 (jeżeli je miałeś na myśli) to one są w cenie 1400zł (nowe) ale za sztukę czyli 2800zł za parę i to pod warunkiem, że się dobrze poszuka w internecie. Oczywiście jako raczkujący audiofil zastosuję się do Twojej rady i umówię się drugi raz na odsłuch ale powiem tak: gdy słuchałem tych czterech wymienionych w moim poście wyżej zestawów to przy zestawie 2 czułem się odprężony psychicznie i nie mogłem się oderwać od kolejnych kompaktów. Ten zestaw na swój sposób pobudza emocjonalnie (tak nawiasem: podobno kolumny Canton są najlepiej sprzedającą marką w Niemczech trafiając w gusta Niemców - tak wynika z recenzji redakcji audio.com.pl; w Polsce wg salonu audio sprzedają się słabo - Polacy podobno gustują w stylistyce typu Dali).


Sluchalem kiedys Cantonow z serii GLE. To podstawowa seria. Jezeli nic w temacie sie nie zmienilo to nie polecam. Bardzo metaliczne granie, srednica wrecz koszmarna. Tez kiedys chcialem takie kupic, ale posluchalem i zwatpilem w minute.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Wczoraj znalazłem w tej cenie za parę. Ale może była pomyłka w opisie. Dziś nie mogę na to trafić. Tak czy inaczej nie są to kolumny zbyt ciekawie grające, co potwierdził Ci Rafal735r.
I może faktycznie skontaktuj się z Chemikostem skoro zaprasza Cię na odsłuch. Warto skorzystać, poznać kolegę i nowe brzmienie.
A czego mógłbyś posłuchać w salonie, to trzeba by się jeszcze zastanowić. Może po prostu wyższych modeli, albo też sięgnąć po sprzęt jescze innych marek. W sumie nie wiem co tam jeszcze mają?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Chemikosta byłem 2 tygodnie temu icon_wink.gif ale brzmienie Infinity Ref. 60 podobało mi się średnio (Chemikost twierdzi, że to wina nie najlepszego wzmacniacza u niego). A jeżeli chodzi o salon: jest to największy salon w Poznaniu i przypuszczam, że mają wszystko. Bardzo miły pan sprzedawca chciał mi nawet zaprezentować brzmienie kolumn w cenie 95 tys. za parę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu nie posłuchałeś? Myślę, że dało by Ci to pojęcie jak gra sprzęt klasy podstawowej i hi-end.
Podejrzewam, że te kolumny miały godną siebie elektronikę.
Jeszcze raz przejrzę co wcześniej pisałeś, może o coś dopytam i zastanowimy się czego mógłbyś posłuchać.
A może koledzy z forum coś jeszcze zaproponują?
Rzeczywiście przypominam sobie, że byłeś u Chemikosta, pisałeś o tym. Ale skleroza ze mnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posłuchałem tych kolumn za 95tys. zł, ponieważ stwierdziłem, że nie będzie mnie stać nawet na tak grający sprzęt używany więc wolałem się nie stresować icon_wink.gif (trochę też zabrakło czasu , bo tych czterech zestawów, o których pisałem słuchałem 1,5 godziny). Ale pytanie jest takie: jeżeli poproszę o prezentację brzmienia zestawów lepszych niż o wartości 9tys. zł to ile będzie kosztował dający taką lepszą jakość dźwięku sprzęt używany? Czy ma sens słuchać czegoś droższego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to nie wiem ile chcesz przeznaczyć na zestaw? Może gdzieś pisałeś, ale nie mogę znaleźć.
Nie lepiej byłoby założyć własny wątek, bo tak to niedługo trudno będzie się we wszystkim zorientować.
Opisz wszystko tak jak należy http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
I jedziemy dalej icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...