Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD za kilka stówek


Kostku

Recommended Posts

Interkonekty z Twoich linków grają bardzo różnie. Poczekaj na Rotela. Jak posłuchasz już systemu z nowym odtwarzaczem, napisz. Zastanów się czy podoba Ci się taki dźwięk, czego chciałbyś dodać albo ująć? To, że kable kupuje się na końcu nie oznacza tylko kolejności zakupów, ale przede wszystkim chodzi o stwierdzenie jak gra zestaw i dopiero można dobierać kable. A Ty jeszcze nie wiesz jak zagra całość i chcesz kupować interkonekty?
Kable głośnikowe masz niezłe, tu na razie nie ma co mieszać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po dwudniowych odsłuchach tego Rotela i powiem szczerze, że czegoś takiego się nie spodziewałem. Do tej pory moim źródłem był/jest PC z k. dźwiękową Asus Xonar DX plus foobar (wtyczka wasapi), muzyka w formacie flac, mp3. Porównując dźwięk (ten sam album, cd vs flac) między PC a Rotelem nie słyszę żadnej różnicy. Dosłownie żadnej. (albo mam problem ze słuchem i czeka mnie wizyta u laryngologa albo mam beznadziejną akustykę w pokoju). IC kupiłem najtańszy, Vivanco za 5zł. Odtwarzacz kupiłem po to żeby cały zestaw grał lepiej a tu takie zaskoczenie. Podejrzewam, że lepszy kabel zbyt dużo nie wniesie do efektu końcowego. Po drugie czy jest sens kupować kabel za 100-200zł tylko dla delikatnej zmiany dźwięku? Nie liczyłem na cuda po tym odtwarzaczu ale mógłby on chociaż grać inaczej niż PC. No i jestem w kropce, albo zwrócę ten odtwarzacz (jak da radę) albo odsprzedam. Tylko co dalej? Nie wiem czy czasem DAC nie byłby lepszym rozwiązaniem (więcej muzyki mam w formacie cyfrowym).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, że nie słyszysz różnic. Tym bardziej jeśli słuchasz Flaców bezpośrednio z komputera, nie przez DAC.
Ale niektórzy z nieznanych mi przyczyn nie słyszą różnic pomiędzy odtwarzaczami CD, więc może i Ty w warunkach jakie masz nie słyszysz różnic pomiędzy CD a komputerem i plikami. Przyczyn, poczynając od słuchu może być wiele. A może nałożyło się kilka?
Być może tanie kabelki strasznie zamuliły dźwięk. Czego wymagać za 5zł? Zresztą słyszalne różnice zaczynają się dopiero na pewnym poziomie kabli. (Monster Interlink 400, Nameless Black - uwaga grają bardzo różnie). Zresztą słyszalne różnice też są bardzo indywidualnym i trudno mierzalnym, czy wręcz niemierzalnym wyznacznikiem.
Nie znasz kogoś, kto wypożyczyłby Ci lepsze interkonekty do odsłuchu?
A może w salonie audio po pozostawieniu równowartości mogliby Ci wypożyczyć jakieś do przetestowania?
Niektóre polskie firmy także umożliwiały takie testy. Chyba Albedo? Ale ich kable do najtańszych nie należą.
Być może DAC byłby lepszym rozwiązaniem jeśli w przewadze masz muzykę w plikach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Cytat

Z tego co opisujesz da się wnioskowac,że jest to raczej kwestia samego laseru,tzreba sprawdzić,wyczyścići może wtedy praca odtwarzacza stanie się cicha,w każdym razie od tego trzeba zacząć,jeżeli nie pomoże będziemy szukać przyczyny gdzieś indziej.


Ja pierdziu, laser był podkręcony prawie na maksa i dlatego tak piszczał... Dałem mu trochę odsapnąć - teraz jest sto razy ciszej, w ogóle nie przeszkadza mi w słuchaniu, a płyty nie przeskakują, czyta bez problemu. Boże... icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...