Skocz do zawartości

kolumny podstawkowe do 1200 zł/sztuka, jakie wybrać ?


d112

Recommended Posts

Obydwie kolumny reprezentują wysoki poziom i grają dynamicznie i detalicznie, 63.2 słyszałem i grały nieco bardziej sprężystym jędrnym basem i krystalicznie przejrzystą górą od monitorów bw ( choć może inny model ), Trochę szkoda ich na satelity w kinie domowym, a jeśli planujesz tylko jako frontowe stereo to też nie pokażą możliwości w takim wielokanałowym amplitunerze KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, zastanawiam się nad zakupem kolumn podstawkowych oraz wzmacniacza.

Przecież V575 to amplituner kina domowego a nie wzmacniacz...

Poza tym - trudno powiedzieć, czy lepiej zagrają ELAC w porównaniu z B&W, skoro nic więcej nie wiadomo o Twoich preferencjach co do sprzętu.
Kupując małe kolumny musisz jeszcze wydać trochę kasy na podstawki...

Poczytaj "Pierwsze posty..." i zastosuj się do sugestii tam zawartych. Czyli uzupełnij potrzebne informacje.
I zastanów się czy chcesz stereo czy kino domowe - bo piszesz w dziale "STEREO"

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc dobry "bass", te dobre monitory z pewnością taki mają o czym się pewnie ( czy nie ) przekonałeś, choć nie jest to ich jedyny atut . Bardziej rozciągnięty i niższy bas mają k. podłogowe. Wszystko zależy od kilku istotnych rzeczy o których wspomniał i zapytał RoRo, ale nie odpowiedziałeś .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, mam już tylko ostatni kilka pytań:
-który wybrać wzmacniacz do stereo (Yamah R-S700 czy może lepiej ten 7.2 czy będzie duża różnica w dźwięku) ?
-w jaki sposób najlepiej połączyć telewizor samsung ue65f6400 z YAMAHA R-S700, bo rozumiem, że z amplitunerem 7.2 przez HDMI ?
Co do głośników wybrałem b&w mam słuchawki tej firmy i stacje zeppelin które bardzo mnie zadowalają. Z góry dziękuję, za ostateczne odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli będziesz wykorzystywał system tylko do stereo, to zdecydowanie lepszą opcją jest klasyczny wzmacniacz dwukanałowy, bądź amplituner dwukanałowy.
Jeśli miałbym Ci konkretnie udzielić odpowiedzi, niestety musisz mi podać jeszcze kilka informacji. Przede wszystkim jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie (wiem już że lubisz dobry bas). Dodatkowo podaj mi proszę, co będzie źródłem dźwięku -czy masz jakiś odtwarzacz CD, Blu-Ray, moźe serwer NAS czy radia internetowe. Dla potwierdzenia sprawdź proszę, czy Twój telewizor ma wyjście optyczne (wg specyfikacj powinien mieć, jednak zdarzają się sytuacje, że telewizory w danym modelu różnią się wyposaźeniem).
Czekam na szczegóły, gdyż ststem który podałeś moim zdaniem nie do końca sprawdzi się przede wszystkim pod względem funkcjonalnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ma około 70m^2. Gatunki muzyki, to rock, disco, dance. Jeżeli chodzi o źródło dźwięku, to chodzi o to, aby można było przez te głośniki głównie słuchać muzyki z telewizora, oraz z odtwarzacza blue ray, który do tv będzie podłączony kablem HDMI. Telewizor ma napewno wyjście optycznie, nie wiem tylko czy amplituner yamahy ma wejście optyczne. W jaki ewentualnie inny sposób je podłączyć. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...