Skocz do zawartości

Stereo vs amplituner 7.1


siamer

Recommended Posts

witam.

juz od dlugiego czasu zamierzam kupic sprzet grajacy (pisalem nawet wczesniej tutaj) i caly czas cos mi wypada, ale mam nadzieje ze juz nie dlugo nadejrze ten czas... wczesniej myslalem nad kupnem zestawu stereo ale teraz przemyslalem sprawe jeszcze raz i tak naprawde ogladam duzo wiecej filmow niz slucham muzyki czyli okolo 70% filmy i 30% muzyka... czy jak kupie Amplituner Yamaha RX-V675 to bedzie dzwiek (chodzi o dziek stereo) w muzyce duzo gorszy od wzmacniacza Yamaha A-S500 ?? teraz nie mam mozliwosci odsluchu dlatego chcialbym teoretycznie wiedziec co Wy o tym sadziecie i czy jest sens wogole sprawdzac... czy moze pozostac przy wzmacniaczu ?

w gra wchodza tylko i wylacznie te 2 przedmioty yamahy bo podobaja mi sie wizualnie... icon_wink.gif

pozdrawiam i czekam na pomysly icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli poszukujesz amplituner wielokanałowy, który zagra podobnie do wzmacniacza A-S500, zaróć proszę uwagę na amplituner RX-V773 (http://q21.pl/yamaha-rx-v773.html) lub model najnowszy RX-V775 (http://q21.pl/yamaha-rx-v775.html). Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie amplituner serii Aventage RX-A820 (http://q21.pl/yamaha-rx-a820-aventage.html). Brzmieniowo RX-V675 to klasa jakościowa A-S300.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych urządzeń. W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna mieszkam i pracuje w irlandii wiec raczej na odsluch mam daleko... w polsce bede w lutym i wtedy chce kupic jakis zestaw... czyli taki V775 zagra w stereo na poziomie yamaha A-S500 zgadza sie ? z wygladu duzo bardziej podoba mi sie V775 niz A-S500 i wlasnie tutaj problem a te funkcje sieciowe baardzo korca hehe... w lutym i tak bede musial jechac na odsluch ale przygotowuje sie na to co mam przesluchac...
czy przy filmach 7.1 jest duzo lepsze od stereo ? pchac sie w amplituner 7.1 czy lepiej kupic zwykle stereo ? prosze o wiecej szczegolow...

takie glupowate pytanie ale na poczatek moge pod ten wzmacniacz podpiac tylko 2 kolumny i zrobic stereo a reszte dokupic pozniej (tak dla pewnosci pytam)...

przegladalem duuuzooo roznych testow itp i wedlug nich to wlasnie model 675 jest super a to dla potwierdzenia:
http://www.testfreaks.com/a-v-receivers/yamaha-rx-v675/
http://www.whathifi.com/review/yamaha-rx-v675

a na tej stronie freaktest ten aplituner A820 jest gorzej ocenaniany od V675... nie wiem na ile jest wiarygodna ta strona oczywiscie (ale np A-S500 jest niby lepszy od A-S700)...
http://www.testfreaks.co.uk/a-v-receivers/yamaha-rx-a820/

a o yamaha rx-v775 nic moge znalesc, zero testow, recenzji itp... wiec czemu ?? pytam z czystej ciekawosci

pozdrawiam, dziekuje za informacje i czekam na wiecej icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo juz go czytalem. naprawde ciekawy, szkoda ze nie ma wiecej takich rzeczy czyli porownan amplitunerow ze wzmacniaczmi (tanszymi nawet)... ja dobrze wiem ze chcialbym amplituner tylko taki podobny jakosciowo do Yamaha A-S500 bo slyszalem ze ona jest calkiem niezla no i ten designe Yamaha poprostu ideal jak dla mnie...

dlatego wlasnie sformulowalem pytanie czy czy np V775 bedzie podobna jakosciowo (powidzmy ze podpiete pod nia bede tylko 2 kolumny na poczatek) do A-S500 czy bedzie bardzo w tyle ?

naprade nie za bardzo sie na tym znam a to co wiem to wyczytalem dlatego wole Was jeszcze zapytac bo ciezko znalesc odpowiedz na podobne pytanie na google...

pozdrawiam i czeki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w lutym serdecznie zapraszam na odsłuchy, sam się przekonasz co gra lepiej. Oczywiście do amplitunera wielokanałowego można podpiąć tylko dwie kolumny, wszystko jest konfigurowalne.
Spójrz moźe jeszcze na najnowszy amplituner stereofoniczny sieciowy Yamaha R-N500 (http://q21.pl/yamaha-r-n500.html), może to urządzenie będzie Cię satysfakcjonowało?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie...

co do yamaha r-n500 to nie widzialem tego modelu wczesniej... teraz to juz calkiem mam mentlik... icon_neutral.gif ta YAMAHA RX-A820 najbardziej mi sie podoba bo ma jeszcze wifi (a adapter i tak musial bym dokupic bo w domu mam wifi zalozone i zero kabli)... tylko wlasnie nie moge nigdzie znalesc porownania stereo a-s500 do RX-A820 jak to sie przeklada, ale moze jeszcze nic nie wyszlo bo w miare nowy sprzet wiec poczekam... do lutego mam czas...

moje typy glosnikow to (oczywiscie do przesluchania):
monitor audio mr6 / bx6
mission mx5
dali zensor 5
boston acoustics a360 (wygrywaly duzo roznych testow)
q acoustics 2050i (wygrywaly duzo roznych testow)
Focal Chorus 714V
Elac FS 58.2

czy one zarowno powinny pasowac do zestawu stereo jak i kina 5.1/7.1 ? wiem ze do monitor audio mozna dokupic monitorki i wyjzdie zestaw do innych tez tak jest czy trzeba zwracac na to uwage przy zakupie ? na pocztku wezme tylko 2 kolumny (tak do okolo 2500zl)... dobrze tak bedzie ?

pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie napisałeś albo mi umknęło opis Twoich prefencji co do charakteru dźwięku, niemniej 3 piewsze pozycje są godne posłuchania również q acoustics 2050i, natomiast elac to jednak tańsza seria tej zacenej firmy i nijak ma się do serii 67.2 , 68.2 . bostonów i focali nie znam z samodzielnego słuchania ( tylko testy więc sam mozesz poczytać ) . Zgranie reszty kolumn w KD domowym jest pewnie ważne i dźwiękowo i estetycznie /wizualnie, jednak sporo znajomych którzy postawili na dobre fronty( według swoich preferencji), a kolumny tzw.efektowe potraktowali nieco tańszymi i mniejszymi konstrukcjami typu magnat, jamo i też źle nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz miał możliwośc posłuchać za darmoszkę tych Elac FS 58.2 to nie odmawiaj, niemniej brkuje im trochę do firmowego grania i wyglądu tych wspomnianych wcześniej elaców 67.2 , 68.2. Fajnie że zdecydowałeś się od razu na firmowe kolumnyi droższe modele, choć np. monitor audio serii 5, czy mission mx4 też daje frajdę( zależy od metrażu pokoju ) Przygotuj sobie jakąś płytę ze swoimi kawałkami (żebyś miał punkt odniesienia) i porównuj ,czy to na zielonej wyspie czy na naszej:).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

ostatnie pytanie nie do konca zwiazane z tematem i juz nie bede Was meczyl icon_razz.gif czy glosniki Monitor Audio MR6 powinny wystarczyc na taki metraz ? czy wogole nie brac ich pod uwage i nastawiac sie ne BX6 ? opinie na forach sa sprzeczne, na jednym czytalem ze nie warto doplacac a na innym ze lepiej jednak doplacic dlatego pytam...

pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam jeszcze pytanie o marantz sr5007 czy lepszy bedzie Waszym zdaniem od yamaha rx-a820 ? czytalem duzo opinie w necie i sa bardzo podzielone: na polskich forach twierdza ze marantz lepszy a na zagranicznych yamaha...

zalezy mi zarowno na stereo jak i na filmach... (na poczaku bedzie tylko stereo)

czekam na Wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy glosniki Monitor Audio MR6 powinny wystarczyc na taki metraz ? czy wogole nie brac ich pod uwage i nastawiac sie ne BX6 ?
pozdrawiam...


Obydwie kolumny mają podobną wielkość, dynamikę , tej samej wielkości przetworniki ( choć ciut innej klasy )więc jeśli chodzi o powierzchnie pokoju to obydwa dadzą porównywalne ciśnienie akustyczne i nagłosnienie, więc to modelowi serii 4 czy5 byłoby ciężej i byłby niedosyt . Różnice będą w charakterze i niuansach dźwięku wynikających z lepszej klasy materiałów droższego modelu bx6 względem mr6 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjasnienie, teraz bede wiedzial o co chodzi z modelami monitor audio icon_smile.gif

mam jeszcze kilka innych typow. bardzo z wygladu spodobaja mi sie Indiana Line Tesi 560 (malo info o nich w necie jest bo sa stusunkowo nowe), widzialem tez acoustic energy neo 3 V2 tez niby calkiem calkiem no i Wharfedale DIAMOND 10.7 duzo osob je chwali...
ale i tak z wygladu podobaja mi sie najbardziej indiany icon_wink.gif podobno indiany maja ladny wokal a w hip-hopie to dosyc wazne chyba.

a co Ty bys wzial yamaha rx-a820 czy marantz sr5007 ?? slyszalem ze marantz lepszy w streo a yamaha w kinie, zgadza sie ?

na chwile obecna tylko przegladam w necie bo nie mam jak ich odsluchac a kupowac bede dopiero w lutym, a do tego czasu chce sie przygotowac i poznac opinien innych. na odsluch pewnie pojde ale czy zauwaze roznice to nie wiem bo to bedzie moj pierwszy zestaw...

dzieki i pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pytasz o to co bym wybrał, yamahę rx-a820 czy marantza sr5007 to niestety kino domowe mnie nie kręci, moja przygoda zaczeła się 3 lata temu i skończyła po roku użytkowania. Słuchałem, zazanczam, tańszych modeli yamahy 3xx, pioneera4xx,5xx, onkyo, wybór padł na pioneera, rozwódł był po roku z powodu pojawienia się najpierw pożyczonego wzmacniacza stereo ( hmm grał lepiej, a jak chcę efektów idę do kina ) i upierdliwej obsługi amplitunera KD (kolejność powodów dowolna ). Jakkolwiek to zabrzmi nieprofesjonalnie i nie mającego związku z dźwiękiem jeśli przywiązujesz również wagę do wyglądu (czemu osobiście się nie dziwię, wszak te niemałe rzeczy stoją w pokoju ) to jednak w tej kategorii według mojej estetyki marantz wygrywa. Kolumny indiana line faktycznie bardzo ładne jeśli chodzi detale skrzyni (wyoblone boczne ścianki kończą się tuż przed rogiem kolumny, coś jak "drewniane" panele w aucie, sporo takich smaczków, zwłaszcza w najwyższym modelu Indiana Line DIVA 655 z prawdziwego bodaj drewna różnanego ) .Tak więc wymieniona przez Ciebie Indiana Line Tesi 560 może być uzupełnieniem wcześniejszej " listy kolumn "Sam przymierzam się z ciekawością do posłuchania mniejszych Indiana line nota 550 -opisy w necie to trochę mało i nie zastąpią posłuchania swoich kawałków własnymi uszami icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szczerze ze narazie planuje kino domowe ale nadal mam male watpliwosci czy moze wlasnie wzmacniacz bylby lepszy... nie moge sie jeszcze zdecydowac. czytalem gdzies ze te drozsze amplitunery (czytaj yamaha seri AVENTAGE) graja calkiem ladnie w stereo i dlatego chcialem pojsc na latwizne i nie musiec wybierac icon_wink.gif chyba jednak odsluch dla porownania yamaha a-s500 i yamaha rx-a820 zdecyduje jak to bedzie bo ciezko sie zdecydowac...

co do upierdliwej obslugi to dla mnie raczej na plus bo lubie takie zabawki hehe

pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
mam do Was jeszcze jedno pytanie, jakie Waszym zdaniem bylyby najlepsze kolumny do hip-hopu ? prosilbym o kilka opinii... dzisiaj slyszalem ze indiana line tesi 560 nie poradza sobie za bardzo z ta muzyka, czy to prawda ? mowia ze melodika bylaby lepsza albo co innego ?

prosze o porady...

pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...