Skocz do zawartości

Prosze o rade - jaki sub w okolicach 6 tys zl?


darekdz

Recommended Posts

Witam,

prosze o rade znawcow tematu.
Sub bedzie gral w 60m2 z nastepujacym sprzetem:
- Denon AVR-3806
- Denon DVD-3910
- Front B&W 703
- Center B&W HTM7
- Tyl B&W CWM 800
- kable AQ CV-8

wstepnie mysle o B&W ASW750 jednak nie mam porownania i odniesienia do innych produktow w tej klasie. Suba ma graz i w kinie i w stereo. Nie lubie ciagnacego i buczacego basu. Chcialbym aby pojawial sie tylko wtedy gdy jest konieczny. Zalezy mi na precyzji i szybkosci.

Bede wdzieczny za wszelkie rady.

pozdrawiam
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

gratuluje zaciecia:)

jak rozumiem servo 15 to typ nr 1 ?

mialem PS-1200 v4 i o ile wczesniej w 30m2 byl super to teraz do 60m2 juz sie nie nadawal icon_sad.gif

hmmm.... powrot do Paradigma? jak rozumiem ASW750 nie bylo testowane? ma dwa razy wiekszy wzmacniacz niz 700 wiec ciekaw jestem czy bylby porownywalny z Servo.

pozdrawiam i dziekuje za link
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

servo 15 v2


Co do jednego się muszę zgodzić niebieska dioda icon_mrgreen.gif średnio tam pasuje icon_wink.gif A co do reszty... Cóż jest to "kawał solidnego kloca" i aż tak drastycznie bym go nie oceniał. Co prawda "mistera subwooferów" to na pewno by nie dostał icon_wink.gif Ale za to dźwiękowo jest fantastyczny. Jeżeli kwestie "disajnerskie" są tak istotne to może zastanów się nad dwoma mniejszymi? Np. 2xB&W650? Ale jeżeli ważniejszy jest dźwięk to bierz servo icon_biggrin.gif U mnie nie buczał icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, ze ma glownie grac a nie wygladac jednak wizualnie jest to o tyle wazne, ze sporo poswiecilismy czasu i kasy na wnetrze icon_smile.gif z tego tez powodu nie wchodzi w gre juz zaden czarny Paradigm. Jak kupowalem PS 1200 v4 byly tylko czarne - paranoja icon_smile.gif
w domu mamy wszystko w fornirach orzech, teak i iroko i niestety Paradigm nie ma takiej okleiny icon_smile.gif nie chce sie narazic zonie icon_smile.gif biore pod uwage juz calkiem powaznie bardzo szalone rozwiazanie icon_smile.gif mam dobrego stolarza robil nam meble... moze kupie servo w czeresni dam mu do dokladnego oklejenia i lekkieg ooszlifowania, na to lekka bejca i lakier icon_smile.gif tylko pytanie czy to jest fornir czy sztuczna okleina... prosze nie mow, ze jest to okleina za taka kase icon_smile.gif

jak podlaczyc 2 suby? mam ulozony w scianie tylko jeden kabel sygnalowy. Jak to sie laczy do jednego wyjscia? sorry ale lece lekko laicyzmem i tak tez jest icon_wink.gif

naczytalem sie juz i biore pod uwage:
- servo 15 v2 - duzo bardzo pozytywnych rekomendacji
- ASW750 - identyczna okleina co front i ponoc zgrany z frontem
- PV-1 - wiesz cos o tym? dosc nowoczesny wyglad icon_sad.gif
- Vienna Acoustics Subson - w testach reference servo 15 wypada przy nim "slabo" a jest sporo tanszy od "zwyklego" servo 15 v2. Mozesz cos o tym powiedziec? miales przyjemnosc odsluchu VA? ma bardzo maly wzmacniacz ?? dosc nowoczesny wyglad icon_sad.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

moze kupie servo w czeresni dam mu do dokladnego oklejenia i lekkieg ooszlifowania, na to lekka bejca i lakier icon_smile.gif


To może być jakieś rozwiązanie... Co do okleiny to nie wiem. Nie zwracałem na to uwagi...

2 suby możesz podłączyć za pomocą rozdzielacza typu "Y"
Przykład zastoswania:
http://www.superaudio.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=349
Lub niektóre subwoofery mają wyjście umożliwiające podłączenie drugiego subwoofera

Cytat

- servo 15 v2 - duzo bardzo pozytywnych rekomendacji


Z tych które słyszałem NR1

Cytat

- ASW750 - identyczna okleina co front i ponoc zgrany z frontem


Słuchałem tylko "700-tki" opinię czytałeś

Cytat

- PV-1 - wiesz cos o tym?


Nie słyszałem

Cytat

- Vienna Acoustics Subson (...) Mozesz cos o tym powiedziec?


Nie słyszałem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie icon_smile.gif

no i mam zagwozdke icon_smile.gif od soboty do soboty mam w domu na testy B&W PV-1 z zaprzyjaznionego sklepu.
Nie potrafie pisac tak obrazowo jak kolega Wolf jednak przyznam, ze jestem pod ogromnym wrazeniem tej niepozornej kulki. Okolo 40 cm srednicy i ok 21 kg wagi. Wzmacniacz klasy D, 500W wyjsciowej w technologii ICEPower. Bardzo szybki i precyzyjny bas z niezla potega jak na 60m2. Co dla nas bardzo wazne - maly i zwarty gabarytowo. Nie buja nogawkami ale wspaniale nam uzupelnia bas. Pojawily sie instrumenty ktorych do tej pory tak wyraznie nie bylo slychac a fronty sa dosc przyzwoite. Kurcze to chyba to czego szukamy icon_smile.gif
Mam tez lekkie porownanie z Servo 15 v2. Dzis sluchalem go u dystrybutora w sali odsluchowej gdyz testy w domu sa mozliwe tylko po wplacie rownowartosci. Moim skromnym laickim zdaniem Servo jest potega lecz bas raczej mimo wszystko lekko sie ciagnie i jest chyba jednak pod gorsza kontrola niz w PV-1. Servo powala w kinie domowym lecz w stereo ja widze jednak przewage PV-1.

Bylbym bardzo ciekaw opinii kolegi Wolfa po odsluchu PV-1. Polecam bo chyba jednak warto. Jest tez sporo tanszy od Paradigma.

Mam w planach na poczatku marca posluchac w domu B&W ASW825. Drozszy od Servo ale ponoc o klase lepszy od PV-1. To juz niestety bedzie skrzynka.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kurcze to chyba to czego szukamy icon_smile.gif


Jeżeli Ci się podoba to bierz. To jest najważniejsze. Tylko z decyzją się wstrzymaj do czasu aż odsłuchasz co najmniej 2/3 subwoofery. Najważniejsza i najtrudniejsza jednocześnie jest w tym hobby sztuka cierpliwości icon_wink.gif A jeżeli dalej będzie Ci się podobał to kup 2 sztuki. 60m2 to dużo
Cytat

gdyz testy w domu sa mozliwe tylko po wplacie rownowartosci.


Przeczytaj PW

Ja wszsytkie subwoofery porónuję na wielokanałowym materiale SACD/DVDAudio i na tym polu servo był bezkonkurencyjny icon_biggrin.gif A Ty na czym odsłuchiwałeś?

Cytat

Bylbym bardzo ciekaw opinii kolegi Wolfa po odsluchu PV-1.


Jestem sam bardzo ciekaw. Ale TopHiFi we Wrocławiu nie wyporzycza sprzętu icon_sad.gif icon_sad.gif

Cytat

To juz niestety bedzie skrzynka.


Coś za coś i wyzwanie dla architekta icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie wstrzymam. Jeszcze ASW825 no i moze uda sie to Servo. Dzieki za info na PW.
Powiadasz dwa? Hmmm cena wyjsciowa to 7tys za sztuke. Za cene dwoch to juz sa zajefajne Velodyny icon_smile.gif
Cierpliwosc... co to jest? icon_wink.gif a powaznie to raczej czasu brak...

CD, SACD, DVD. Muzyka w stylu od Diany Krall przez DM po Dire Straits.
DVD to Ultimatum Bourne'a oraz Helikopter w ogniu.

Moze pomoge poprzez znajomego z wawy ale nic nie obiecuje icon_wink.gif ?
Podaj na PW namiary na ten salon we Wrocku.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiadasz dwa?


Tak. 60m2 to dużo i podejrzeam że dwa mniejsze/tańsze mogą zagrać lepiej niż jeden duży droższy. Fakt musiłbyś się trochę pobawić w konfigurację ale to akurat jest fajne...


Cytat

Moze pomoge


Już wybrałem a w tym roku na pewno kupować nie bedę. Nie chcę rozwodu icon_wink.gif


Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia z odsłuchu pozostałych subwooferów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie

sprawa na dzis wyglada tak, ze Paradigm ostatecznie odpada. Kontakt ktory mi podales pozostal calkowicie bez odzewu. Nie wydam takiej kasy na Servo po odsluchu w bardzo miernych warunkach z muzyka z nagrywanej plytki... musze to miec w domu na jakis czas i chyba mnie rozumiesz.

Dopiero pod koniec marca bedzie u mnie ASW 825 B&W z serii Nautilius. Jesli ma byc o klase lepszy niz PV-1 to juz nie moge sie doczekac bo pewnie juz zostanie icon_smile.gif Cena nieco wyzsza niz Servo.

Widac, ze dystrybutorzy BW potrafia zadbac o Klienta icon_smile.gif to nie reklama to odczucia po probach wydania juz blisko 10tys zl.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...