Skocz do zawartości

Zdalne sterowanie bas-refleksem


Recommended Posts

Mam duże kolumny podłogowe (HECO) z bardzo nisko schodzącym basem. Ta zaleta niekiedy staje się problemem podczas słuchania nagrań z podbitym basem. Nie zawsze to się da poprawić samym korektorem na wzmacniaczu. Poza tym, przy całkowicie zamkniętym otworze bas-refleksu bas zyskuje innych walorów. Więc często muszę ręcznie zamykać i otwierać te dziury w kolumnach, niekiedy najlepszy dźwiek wychodzi przy częściowym ich zamknięciu. Czy są może jakieś zdalnie sterowane urządzenia do zamykania/otwierania otworów bas-refleksu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie widziałem jeszcze takiego patentu dla regulacji przymykanego otworu BR. Ale nic nie stoi na drodze by coć takiego wykonać samemu. Może to być coś w rodzaju zamykanej przepustnicy podobnej jak w gaźniku samochodowym. Dla uproszczenia, można sterowanie wykonać przewodowo. Bardziej zaawansowana konstrukcja mogłaby być sterowana pilotem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja.Proponuję silnik krokowy ( będzie cicho i dokładnie).Opisy sterowania takimi silnikami można znaleźć na elektroda.pl. Całkiem intrygujący pomysł.Mogę to sobie wyobrazić.Żeby nie komplikować można zastosować silniczek od np magnetofonu kasetowego ,przekładnię z paskiem np. od gramofonu i pilota na kablu.Na szybko tak bym zrobił aby sprawdzić czy efekt mnie zadowala.Naprawdę fajny gadżet.Pisz co dalej z tym projektem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...