Skocz do zawartości

Kolumny do 1000 zł: R2600 vs. SOlo7C, vs. TAV 500B vs. MC-SHF120


jak123

Recommended Posts

Witam. W ostatnim czasie poszukuję kolumn w cenie do 1000 zł. Po przejrzeniu Internetu, znalazłem kilka typów. Edifier R2600, Solo7C, Modecom MC-SHF120 oraz Taga TAV 500B. Kolumny mają być docelowo ustawione na biurku, w odległości od siebie około 1-1,5 m, podłączone do urządzenia hybrydowego (Samsung ATIV Smart PC PRO) poprzez, najprawdopodobniej Audatrak Prodigy Cube (tez do w dalszym ciągu do kupna). Pokój ma około 14 m2, zaś biurko jest ustawione naprzeciwko najdłuższej ściany, a nawet na przeciwko swego rodzaju słupka, będącego wnęką na lodówkę z drugiej strony. Kolumny niestety będą musiały stać blisko ściany i ich głównym celem ma być słuchanie muzyki (nie zawsze z dobrej jakości źródeł) siedząc przy komputerze, w drugiej zaś kolejności siedząc np. na sofie. Szczerze mówiąc najbardziej jestem przekonany do Edifier R2600 ze względu na ustawienie kolumn na biurku i bass reflex z przodu głośnika. Nie chcę kupować sprzętu używanego, dlatego też nie wiem czy sensem jest bawienie się we wzmacniacz + kolumny pasywne. Z tego też powodu bardziej interesują mnie kolumny aktywne. Niemniej jednak moja wiedza w tej dziedzinie jest bardzo uboga, dlatego jestem otwarty na sugestie i rady. Budżet to około 1000 zł na same kolumny, ew. kolumny plus wzmacniacz. Gdyby jednak było naprawdę warto, rozważam zwiększenie budżetu. Pozdrawiam i z góry dziękuję za dobre rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...