Skocz do zawartości

Wzmacniacz z pilotem


Kubot

Recommended Posts

Witam ponownie, z dwóch względów chcę wymienić mojego obecnego a450r na coś z pilotem, po pierwsze zmieniam lokal, a po drugie po prostu chcę się przekonać jak inny wzmak zagra z moimi podłogówkami jvc S-PX5 moc 85 watt. Poszukuje czegoś do 400złicon_smile.gif dwa warunki (duże) moc więcej niż 60 a mniej niż 100watt na wyjściu, no i ten tak ważny pilot icon_mrgreen.gif
Zdaję sobie sprawę, że to niełatwe zadanie.

Znalazłem np technics SU-V620 z pilotem w cenie około 350zł. Co Wy na to??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znalazłem np technics SU-V620 z pilotem w cenie około 350zł. Co Wy na to??


To dość ciekawy wzmacniacz w tej cenie,ale ja osobiście polecam z Technicsa wzmacniacze pracujące w klasie AA z funkcją PreAmp(może pracować jako końcówka mocy) icon_cool.gif
Czy pilot jest obowiązkowy?,bo wcześniejsze modele Technicsa z początku lat 90 były lepsze. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest i to nawet bardzo... dlatego to jest tak trudne zadanie, aczkolwiek nie jest niewykonalne:) Poza tym budżet jest nieco elastyczny, a wszystko zależy od tego ile znajomy elektronik policzy sobie za naprawę mojego pionka

Pozdrawiam

P.S Niekoniecznie technics, co innego byście polecali w tej cenie??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wolę ciepłe brzmienie, ale nie mam nic przeciwko zmianom, hmmm a może przeżyję bez pilota..?? a w zamian za to poszukam czegoś mocniejszego...rzeczywiście budżet niewielki kokosów nie można wymagaćicon_smile.gif W takim razie coś co dobrze bujnie te jvc.. może Technics SU-V65A?? Bądź coś innego minimum te 60 watt na wyjściu myślę musi mieć. Przepraszam za moje niezdecydowanie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo radykalne zdanie na temat roli pilota. Jeśli się zakłada sluchanie wyłącznie bardzo poprawnych nagrań z bardzo wiarygodnych źródeł, na dobrym i poprawnie brzmiącym sprzęcie, to według mnie pilot do wzmacniacza nie jest potrzebny. Natomiast jeśli nie gardzisz radiofonią tradycyjną lub cyfrową, tanimi CD, MP3, TV i t.d. , bardzo się przyda korekcja barwy dźwięku. Zazwyczaj nie da się jej ustawić stojąc przy wzmacniaczu, bo w miejscu z którego słuchasz brzmi całkiem inaczej. Żeby ustawić dźwięk trzeba kilkakrotnie się przejść od kanapy do wzmacniacza i z powrotem odsłuchując i poprawiając aż się uzyska optymalne brzmienie. W tym przypadku wybawieniem jest pilot z możliwością regulacji barwy dźwięku. Taki komfort oferują niektóre modele amplitunerów. Nie koniecznie muszą być bardzo drogie, nie koniecznie grają źle. Może warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Osobiście jestem bardzo zadowolony z mojego pilota i amplitunera - radzą sobie z każdym niepoprawnie brzmiącym źródłem dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...