Skocz do zawartości

Który Amplituner Kina Domowego najlepiej kupić ?


grzegorz280

Panel boczny - pomaga czy przeszkadza?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy panel boczny obok okien dialogowych w poszczególnych tematach zabiera Wam miejsce na pisanie i lepiej go usunąć?


Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

Witam was. Mam problem z wyborem Amplitunera Kina Domowego. Trudno mi się na jakiś zdecydować. Byłem na odsłuchu Amplitunerów Sony, Harman/Kardon, Denon, Marantz, Onkyo i Yamaha. I najbardziej spodobało mi się brzmienie Onkyo i Yamahy. I zastanawiam się który Amplituner najlepiej wybrać ? Te Amplitunery Kina Domowego to Onkyo TX-NR 717 i Yamaha RX-V 775. Oby dwa Amplitunery są dobre, ale ciągle się zastanawiam, który jest lepszy ? Może wy coś wiecie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak postawione pytanie nie ma odpowiedzi. Lepszy w czym ? Wydajnosci prądowej , ilości wejść, designie, obsłudze , funkcjach ? Mnie podoba się gra i wydajność harmana kardona ale z wyglądu pionner. Więc jeśli dźwiękowo Ci odpowiadały obydwa - to najważniejsze, pozostaje jeszcze dalsza kwestia indywidualnych potrzeb, o których nie wspominasz i ich nie znamy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje potrzeby są takie. Zdecydowałem się na Kino Domowe bo 80% nagrań jakie odtwarzam to Filmy, Seriale, Teledyski, Koncerty, a 20% nagrań jakie odtwarzam to muzyka. I potrzebuję dobrego dźwięku do tych nagrań. Więc zdecydowałem się na Amplituner do kwoty 3000 złotych, bo droższego nie ma sensu kupować. I tak, w Amplitunerze Onkyo TX-NR 717 spodobał mi się wygląd czyli Amplituner w kolorze czarnym z zielonym wyświetlaczem. No i dobry dźwięk jak na urządzenie kinowe. Jedynie co mnie martwi w tym Amplitunerze to Certyfikat THX i programy odsłuchowe THX. Bo z tego co wiem, żeby mieć użytek z THX-u, to trzeba mieć z certyfikatem THX cały sprzęt Audio-Video, którego ja mieć nie będę. Więc wielkiego użytku z THX-u nie będę miał. W Amplitunerze Yamaha RX-V 775 spodobał mi się wygląd z załamanym przodem, dobry dźwięk i programy odsłuchowe CINEMA DSP. I moje pytanie jest następujące Czy kupić Amplituner Onkyo z THX czy Yamaha z CINEMA DSP ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli do 3000zl to czemu nie troszke wyzsza yamaha czyli yamaha rx-a820 ktora juz jest z serii AVENTAGE ktora jest okreslana jako "calkiem niezle" w stereo (tak slyszalem)... tak tylko mowie... z wygladu duzo ladniejszy jak dla mnie od onkyo (kwestia gustu oczywiscie icon_biggrin.gif)... ja wlasnie w nie dlugim czasie go biore icon_biggrin.gif

pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Kina Domowego Yamaha RX-A 830 jest lżejszy od Yamaha RX-A 820 o 300 gramów. RX-A 830 ma złącze MHL i tylna ścianka RX-A 830 ma inny układ gniazd. I jest jeszcze jedna różnica ? Najważniejsza, ta różnica to Cena. Yamaha RX-A 830 kosztuje 3599 złotych, a Yamaha RX-A 820 kosztuje 2699 złotych. I wiecie co ? Nie muszę zbierać dodatkowych pieniędzy na model RX-A 830, bo mam pieniądze na model RX-A 820. Więc w poniedziałek kupię Amplituner Yamaha RX-A 820 i będzie dobrze. Dziękuję za oświecenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje dopiero w lutym (wiem ze dlugo!) ale prosze napisz jak pierwsze wrazenia z tego ampliunera i jak dziala w auido ? pod jakie glosniki go podepniesz? ja myslame o indiana line tesi 560 albo energy ecoustic neo 3 v2 albo q acoustic 2050i albo monitor audio mr6 albo Wharfedale Diamond 10.7 ?? a Ty ?

pozdrawiam... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Omijaj szerokim łukiem produkty firmy Marantz!. W swoim życiu kilka razy zmieniałem sprzęt audio, ale to co mi w 4 roku użytkowania zniszczył amplituner Marantz 1501 to duża strata - spalone kopułki wysokotonowe w obu kolumnach Vienna Acoustic (8 000zł). Sprzęt służył mi wyłącznie do oglądania tv. Niech szlag trafi taką firmę!.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ja kupuje dopiero w lutym (wiem ze dlugo!) ale prosze napisz jak pierwsze wrazenia z tego ampliunera i jak dziala w auido ? pod jakie glosniki go podepniesz? ja myslame o indiana line tesi 560 albo energy ecoustic neo 3 v2 albo q acoustic 2050i albo monitor audio mr6 albo Wharfedale Diamond 10.7 ?? a Ty ?

pozdrawiam... icon_smile.gif


siamer i co kupiłeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...