Skocz do zawartości

Jakie efekty daje wypełnienie dzury balastowej


B11

Recommended Posts

W kolumnach mam dziury balastowe, znaczy komory balastowe, które to podobno po wypełnieniu metalowymi kuzkami potrafią wyłapywać, na nadmierne drgania i zmieniac przez to barwe basu a co za tym idzie całą barwe dzwięku. Podobno z tego co mi mówił jaśnie oświecony sprzedawca w moim modelu kolumn najlepiej sprawdza się połączenie małych kulek metalowych i piasku morskiego. Tylko on twięrdził że zwiększy to potęge basu a mi się wydaje, że raczaej, spowoduje to spadek niskich częstotliwości, a raczej przyspieszy to bas. Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej materii to piszcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że skróci to nieco niskie tony i przyspieszy je. Może również utwardzić brzmienie, choć nie musi. Ogólnie jednak rysunek sceny stereo powinien stać się precyzyjniejszy, mniej nerwowy. Co się poprawi albo zmieni możesz łatwo sam sprawdzić używając zwykłego piasku, który trzeba wyprażyć dobrze w piekarniku a następnie po ostygnięciu przesiać przez sito by oddzielić zabrudzenia, części organiczne itp.
A te kulki metalowe, to powinien być śrut ołowiany.
Tylko nie wsyp go do otworów bas-refleks icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ołowiane. Lecz ołów jest bardzo szkodliwy, a tu z komory ma mi się potem wydobywć latami. Może wyolbrzymiam, ale jest on jednym, z najbrdziej wpływająch, pierwiastków na rozwijanie się choroby typu Rak Płuc, itp. Dlatego wole zinwestować w stal. P.S. Zostane jednak przy piasku do akwarium. Oczyszczony i takiej samej wielkości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...