Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego


radekjaga

Recommended Posts

  • 1 month later...
Witam, to mój pierwszy post, więc mówię wszystkim wielkie cześć!

Niedługo będę instalował się na nowym mieszkaniu i już rozglądam się za sprzętem. Moglibyście podrzucić jakieś ciekawe zestawy 5.0 do 2kzł (wiem, że to niewiele, ale na więcej nie mam co liczyć)? Coś średniej wielkości (boczne kolumny niekoniecznie podłogowe), bo salon nieduży. Kiedyś byłem bardziej na czasie, ostatnimi laty jednak nie interesowałem się tematem. Obecnie posiadam wzmacniacz Philipsa FA930 i monitory TANNOY PBM 6.5 II, zestawu używam hobbystycznie do nagrywania i miksowania muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja panowie, najpierw trzeba by podać kubaturę pomieszczenia, rodzaj materiału użytego do wykończenia ścian wraz z ich współczynnikami pochłaniania dźwięku, wykres z programu Room EQ Wizard (oczywiście test przeprowadzony najlepszym, dookólnym mikrofonem pomiarowym i idealnie liniowymi monitorami za 20kzł), odległości od kolumn do głowy słuchacza z dokładnością do kilku mm oraz preferencje odbiorcy z podziałem na pasma (zaczynając od głębokiego dołu, poprzez mulaste 200HZ do 400 HZ itd. itd.) - wtedy dopiero można by coś doradzić icon_biggrin.gif

he he he, taki żarcik panowie icon_wink.gif , ale ziarnko prawdy zawarte! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz gunis, że wymaganie przeczytania jednego tematu pt. "jak zadawać pytania" to aż tak wiele?

Zdecydowałeś się sam na jakieś kino? Zestaw, który wybrał radekjaga to jedna z najlepszych opcji na rynku. Amplituner można w zasadzie zmieniać wedle uznania, jaka marka komu pasuje, i tak wszystkie grają podobnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uważasz gunis, że wymaganie przeczytania jednego tematu pt. "jak zadawać pytania" to aż tak wiele?



Masz rację, leń ze mnie:)

Nie wybrałem nic jeszcze, ale dzięki za Twoją wypowiedź, bo o to mi chodziło. Zdaję sobie sprawę, że w takich pieniądzach poruszamy się wśród 2, czy 3 zestawów, które są po prostu najbardziej przyzwoite. Sprawdzałem ten zestaw TAV-606 v.3 i od razu mi się spodobał. Dodatkowo rzuciłeś cenną radę o amplitunerach! Już wiem, że szkoda czasu na przeszukiwanie i porównywanie danych poszczególnych ampiltunerów, bo brzmią bez większych różnic. Bardziej będzie mi zależeć na ilość poszczególnych gniazd, he he. Taka wskazówka od fachowca w sprawach HI-FI pozwoli mi zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Mój kolega kupił ostatnio LG BH7530T, w euro widzę, że można go kupić poniżej 2 tysięcy, może Cię zainteresuje. Do kompa to super rozwiązaie, jeżeli tylko masz gdzie pomieścić wszystkie kolumny.



świetny sprzęt. Dobre głośniki. Podobno nie do zajechania. Obecnie stoją już po 1500zł ze subwooferem. Więc cena całkiem niezła. Zestaw daje radę nawet w większych pomieszczeniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje rade w większych pomieszczeniach???
Może do 10 metrów...

Na większych powierzchniach to może coś słychać, ale żeby to było właściwe nagłośnienie większych pomieszczeń to wątpię icon_eek.gif
A podana moc głośników 180W - ciekawe jaka to moc...

Pozdrawiam
PS. Nie wciskaj wszędzie LG. Firma niezła, ale nie we wszystkim!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...