Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam wszystkich.Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić.Otóż chcę w filmie który jest w jakości dvd (MPEG 2) wyeliminować ścieżkę dźwiękową oryginalną całkowicie i nałożyć swoją i oczywiście zsynchronizować odpowiednio aby to miało ręce i nogi czas filmu jak i ścieżki dźwiękowej jest identyczny.Znacie może jakiś programik który pozwoliłby mi ten problem rozwiązać???Bo próbowałem w NERO 8 gdzie jest podprogramik Nero Vision 5 oraz PINNACLE STUDIO 11 ULTIMATE ale niestety tam niema tych funkcji co bym je potrzebował.Liczę na waszą pomoc i jak możecie to proszę albo o konkretne info jeśli będzie programik w języku angielskim bo niestety niekażdy perfekcyjnie ma go obcykanego ewentualnie spolszczenie do niego lub najlepiej programik w języku ojczystym będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, VirtualDub jest świetny do tego celu. Jest też do ściągnięcia polska wersja. Obsługa prosta.

Aby usunąć oryginalną ścieżkę dźwiękową:
- Po otwarciu pliku wybieramy menu Strumienie (Streams) --> Lista strumieni (Stream list).
- Mamy tam kilka opcji, z czego Wycisz (Disable) wyłącza całkowicie ścieżkę dźwiękową. Jeśli chcemy ją wcześniej zachować jako .mp3 wybieramy opcję Rozdziel (Demux).

Aby dodać do filmu nową ścieżkę:
- Znowu wybieramy menu Strumienie --> Lista strumieni
- Klikamy Dodaj i wybieramy plik audio, który chcemy dodać, następnie w okienku Dostępne strumienie (Available streams) zatwierdzamy przez OK.
- Teraz trzeba wybrać opcję zapisu. Domyślna to pełny proces, ale w przypadku dodawania ścieżki to nie jest potrzebne i wystarczy wybrać Kopiowanie bezpośrednie (Direct stream copy) - dzięki temu nasz plik zapisze się bardzo szybko i (chyba) bezstratnie.
- A potem klasyka: z Pliku wybieramy Zapisz jako, itd.

Z płatnych programów polecam też Unlead Video Studio. Dostępna jest do ściągnięcia 30-dniowa wersja trial, więc czasu wystarczająco, żeby się pobawić. Program ma więcej opcji edycji video, ale do samego dodania ścieżki VirtualDub w zupełności wystarcza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...