Skocz do zawartości

Yamaha PianoCraft E810 i podlaczenie subwoofera YST FSW150


HateToFeel

Recommended Posts

witam mam pytanie odnosnie tego sprzetu chodzi mi o wylaczanie subwoofera automatycznie po wylaczeniu wiezy jest takie polaczenie na kabel 3.5 mono-3.5 mono jack z DVD i ta funkcja dziala ale z subem najwyrazniej nie i wlasciwie przy tym wejsciu jest napisany model DVD czyli wyglada na to ze jest to tylko do DVD, czy moze to w jakis sposob zadzialac? Druga sprawa ze w apli. sa dwa wejcia na wtyczke tyle tylko ze jest opis 100MAX total wiec czy podlaczeniu tam suba nie spale czegos i po co to wlasciwie jest:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie ma takiej opcji by Subwoofer się wyłączał icon_sad.gif

Ale mnie zastanowiło jeszcze jedno... Zdjecie jest słabej jakości, ale z tego co widzę, to jest wyjście COAXIAL w DVD, ale nie ma wejścia w AMPLI !!!! Do czego ten Coaxial się podłącza ??? Jedyne wejście wyglądające podobnie do wyjścia Coaxial to zdaje się wyjście SUBWOOFER OUT, a to wszakże służy do czegoś innego icon_wink.gif Ten ampli nie ma w ogóle żadnego cyfrowego wejścia !!! Wiem, że on jest jedynie stereo, ale i tak nie rozumiem zamiarów producentów tej "zabawki"... Albo niech robią kaseciaka z odłączanymi kolumnami (jak mój stary Sony icon_wink.gif ), albo niech dadzą wielokanałowy ampli...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HateToFeel
Sub ma funkcję automatycznego wyłączenia się przy braku sygnału. Więc i tak po 2-3 minutach wyłączy się (przejdzie w tryb czuwania) samodzielnie. Wyjście zasilania 230V w amplitunerze jest między innymi dla suba, ale o nieco mniejszej mocy. Ograniczenie tych gniazdek do 100W jest podyktowane zastosowaniem małego przekaźnika i nie przewiduje się podłączeń urządzeń o większym poborze mocy.

Johnny T
Sam zauważyłeś że jest to amplituner stereo. Rzadko który producent wyposaża swoje amplitunery stereo w wejście cyfrowe coaxial, więc PC nie jest w tym wyjątkiem. A z opinii krążących po sieci, dźwięk z analogowego kabla stereo jest lepszy od połączenia cyfrowego. To że takie wyjście znajduje się w odtwarzaczu DVD nie powinno dziwić, bo przecież można podłączyć go do amplitunera kina domowego i cieszyć się dźwiękiem 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W instrukcji jest opisane jak działa automatyczne sterowanie suba.

Notes
• Set the POWER button of this unit to OFF/
SYSTEM. The power of this unit can be turned
on even when the POWER button is set to
OFF/SYSTEM.
• When the POWER button of this unit is set to
ON, the connected component will not control
the power mode of this unit, even though they
are connected via a system connection. The
power mode of this unit will always be ON.
• When this unit does not output low frequency
signals even if you use the system connection,
you need to change the setting of the connected
component.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...