Skocz do zawartości

JAKI TUNER WYBRAĆ?


DEVIL

Recommended Posts

Witam
Posiadam wzmacniacz Yamahy AX-496 i potrzebuję do niego jakiś tuner,najlepiej coś z Yamahy z RDS'em np:TX-492.
Jednak oferta używanych tunerów Yamahy jest dość ograniczona,no i ceny są mocno zawyżone. icon_sad.gif
Dobże wychodzi zato Denon i cenowo i można już wybierać w dość świeżych modelach. icon_smile.gif
Tylko czy Denon dobże się zgra z Yamahą?Czy może lepiej skupić się tylko na tunerach Yamahy?
Na tuner myślę przeznaczyć +/-300zł.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DEVIL
rozumiem, że masz na myśli jakiś bardziej współczesny tuner, czy coś vintage ?


belfer54
Chodzi mi o dość świeży model,żeby pasował stylistycznie do reszty zestawu,no i żeby był utrzymany. icon_smile.gif
Na Allegro ceny TX-492 dochodzą do 500pln,a to dość sporo,bo za 600pln,można już mieć nowy TX-497. icon_smile.gif
A wracając do Denona ,czy będzie pasował?czy tak jak pisałem lepiej skupić się na tunerah Yamahy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL
Co masz masz na myśli pytając, że będzie pasował? Jeśli chodzi o stylistykę - wygląd to na pewno nie będzie pasował. Musisz skupić się na jakości, miedzy innymi czułości tunera. Tunery Yamahy należą do dobrych i sądzę, że tutaj się nie zawiedziesz. Ja osobiście kupowałbym jakiś tuner z przed lat, ale rozumiem, że kierujesz się również wygodą obsługi i ceną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DEVIL
Co masz masz na myśli pytając, że będzie pasował? Jeśli chodzi o stylistykę - wygląd to na pewno nie będzie pasował.


Miałem na myśli to czy Denon będzie pasował brzmieniowo do wzmaka Yamahy?
A co do stylistyki to chodziło mi o tunery z nowszej lini Yamahy.
Ale skoro tunery Yamahy są dobre to chyba i model TX-492 nie jest najgorszy? icon_rolleyes.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL
Może powiem tak. Ja mam trochę fisia na punkcie tunerów. Mam w tej chwili w domu 3 tunery. Technics ST9030, Grundig Fine Arts T9000 i Arcan Alpha 5 Plus. Jak widzisz preferuję stara dobrą szkołę. Czasami coś mnie nachodzi aby kupić jakiś współczesny tuner, ale jestem prawie na 100% pewien, że nie zagra tak jak te trzy wymienione. Owszem RDS czasami się przydaje, ale np. mój Grundig takowy posiada.
Ja gdybym wybierał Denona to przykładowo następujące modele: TU-850, TU-600, TU-680, TU-660. Natomiast Yamaha: T-1, T-2, ew. T-85 lub wymienione przeze mnie wcześniej. Mam słabość do starszych tunerów, m.in. za ich dźwięk, wykonanie i również wygląd.
Wymieniony przez Ciebie tuner Yamahy jest niezłym tunerem i myślę, że powinien spełnić Twoje oczekiwania, przy założeniu, że wyposażysz go w dobrą antenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

belfer54
Jadę dzisiaj obejrzeć 2 tunery Denona TU-215RD i wspomnianą Yamahę TX-492,podobno oba są w bdb stanie.


belfer54
Tak jak pisałem wczoraj byłem obejrzeć te tunery.
A więc Denon działał bez zarzutu,bez problemu łapał wszystkie stacje.Natomiast Yamaha miała problem ze znajdywaniem słabych stacji.W zasadzie łapała tylko RMF i ZETKĘ więc odpuściłem ją sobie.A szkoda bo była ładna tytanowa. icon_cry.gif
Ale mam już drugą na oku tym razem czarną.Będzie odbiegać kolorystycznie od reszty zestawu,ale trudno.
Zato cena jest za nią dość atrakcyjna 50% ceny tytanowej. icon_smile.gif
Mam nadzieję,że z tą będzie wszystko ok,bo nie mam możliwości sprawdzenia jej osobiście. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DEVIL
Też jestem trochę zaskoczony, że tuner Yamahy zaprezentował, aż tak słabą czułość. Miejmy nadzieję, że inny egzemplarz lepiej sie spisze.


belfer54
Moim zdaniem ta Yamaha była uszkodzona.Nie sądzę żeby to była wina tego modelu.
A wracając do tej 2 o której pisałem to facet ma jeszcze cedeka do kompletu Yamahę CDX-596 i chce za nią 550pln.
Nie wiem czy się skusić?czy cena nie jest za wysoka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DEVIL
Jeśli ten cedek Yamahy jest w bardzo dobrym stanie to wydaje się, że cena nie jest wygórowana. Zawsze możesz się potargować. Miałem kiedyś Yamahę CDX-496 i dobrze go wspominam. Zreszta nadal gra sobie u mojego kolegi.


belfer54
Ten cedek jest w bdb stanie widziałem zdjęcia.Obecnie sam mam wspomnianą przez Ciebie Yamahę CDX-496,ale podobno CDX-596 jest o wiele lepsza. :roll:Cenę ostatecznie zbiłem do 500pln. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz też coś na temat tunera jak już wejdziesz w jego posiadanie.


belfer54
Tuner już mam.Działa bez zarzutu.Miałeś rację co do tej Yamahy,dźwięk na wysokim poziomie.W Porównaniu do tunera w ampli wykazuje znacznie lepszą czułość i dynamikę. :smile:Chyba zacznę słuchać radia więcej. icon_smile.gif
Odnośnie CD napiszę jak już wejdę w jego posiadanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Tradycyjnie prośna abyś napisał jak ten cedek gra.


Yamaha CDX-596 kontra CDX-496.A więc 596 napewno nie deglasuje 496.Oba cedeki grają bardzo poprawnie. 596
dysponuje większą o 5db dynamiką,na papierze nie wygląda to inponująco,ale wrzeczywistości jest owiele lepiej.
Jeżeli ktoś szuka używanego cedeka Yamahy to 496 jak i 596 będą dobrym wyborem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL
dzięki za krótką informację na temat CD Yamahy. Jest to kolejna informacja do bazy danych naszego forum, która w przyszłości pomoże początkującym i poszukującym dobrego Cedeka.
A Tobie życzę abyś nie zaprzestał poszukiwań dobrego dźwięku i miejmy nadzieję, że następnym cedekim będzie Yamaha S-2000 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...witam Kolegów, obecnych i nieobecnych...

Stanowczo popieram.. warto słuchać radia.. / choć jakość jest niższa w porównaniu z słuchaniem np. Vinylu z gramofonu wzmacnianego Lampą... ale za to ma inne zalety..
Gdy tuner spełnia, choć podstawowe wymagania... selekcji sygnału..
posiada dobrą "skuteczną" antenę / nie koniecznie jakieś wypasione ustrojstwo /
...słuchanie radia daje satysfakcję... dodatkowo, jest możliwość odsłuchu utworów,
o których istnieniu nie wiedzieliśmy lub zapomnieliśmy. Nie w każdej stacji autorzy programów podają wykonawców,
ale na przykład w Radio Jazz lub RMF CLASSIC jest to normą.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Tobie życzę abyś nie zaprzestał poszukiwań dobrego dźwięku i miejmy nadzieję, że następnym cedekim będzie Yamaha S-2000 icon_smile.gif


belfer54
Yamaha S-2000 z pewnością by się przydała. icon_smile.gif Ale jak narazie jestem zadowolony ze swojego nowego źródła.
Jednak w najbliższym czasie planuję zmianę kolumn na coś poważniejszego,a w przyszłości wzmacniacz chcę uzupełnić o dodatkową końcówkę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...