Skocz do zawartości

Tanie kolumny do masteringu


franekzonzel

Recommended Posts

Witam potrzebuje kupic kolumny stereo pomocnicze w masteringowaniu utworów. Dysponuje ograniczoną ilościa pieniedzy na ten cel i chciałem zapytać co polecicie? Znalazłem 2 ciekawe propozycje ale nie ukrywam że najchetniej jeszcze cos tańszego mnie interesuje. Narazie to KEF iQ7 i Dali Ikon 7 są najciekawszymi propozycjami, a może sie myle? Prosze o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka POP, RAP, tego typu. Ważne jest dla mnie całe pasmo. Głośniki docelowo będą grały w dobrze zaadaptowanej rezyserce studyjnej o powieżchni 16 do 25m2 (dopiero jest w planach). Wiadomo że za tą cene nie kupie nautilusów ale napewno kupie dobre kolumny przy których życie stanie sie jeszcze piękniejsze i prostsze. Aha chciałem dodać ze te kolumny będa słuzyly także do normalnego sluchania muzyki na codzien bo słuchanie na monitorach studyjnych troszke męczy:D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku to KEFy raczej odpadaja. To takie bardziej subtelne kolumny do jakiegos Jazzu itp. Na 16m2 to te Ikony 7 troche za duze, chyba ze niedlugo bedziesz sie przenosil na te 25m2, wtedy dobrze powinny sie sprawdzic.
Wiec ja do takiej muzyczki wlasnie polecam Ikon 7 lub:
http://www.allegro.pl/item312627940_paradi...raty.html#photo
Ewentualnie JBL Studio L 880 lub 890, ale przy nich Ikoy wypadaja lepiej, sa slodsze i bardziej przejrzyste w brzmieniu. Ale obie te kolumny maja wiele wspolnego.
A i jeszcze zapomnial bym:
http://www.allegro.pl/item313645583_heco_c...gwar_odss_.html
Z tego co wiem niestety dosc suche w brzmieniu icon_confused.gif
Najlepiej to zebys sam sie wybral do jakiegos sklepu i sam posluchal. Odsluch najwazniejszy, bo to co moze mi sie podobac tobie moze wogole nie bedzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się kolumnami Firmy A.D.A.M..

Opis
ANF-10 jest dwu-drożnym, ekranowanym pasywnym monitorem, który oferuje wyjątkową klarowność dźwięku oraz wybitne przenoszenie transjentów przy bardzo atrakcyjnej cenie. Łączy on zupełnie nowy, udoskonalony, wstęgowy głośnik wysokotonowy oraz 7" głośnik niskotonowy w stosunkowo małej obudowie z bassreflexem. Chociaż został on zaprojektowany głównie do wykorzystywania w małych i średnich studiach, jednakże może być także z powodzeniem używany we wszelkich zastosowaniach gdzie niezbędny jest mały pasywny monitor - od topowych studiów nagraniowych do profesjonalnego lub domowego odsłuchu.
Dane Techniczne ANF10
2 - drożny pasywny monitor z bassreflexem
Głośnik niskotonowy Ø 180 mm (7"), papier powlekany
Głośnik wysokotonowy A.R.T. zobacz technologia A.R.T.
Pasmo przenoszenia
(+/- 3 dB) 50 Hz - 35 kHz
Moc 60 W (sin), 90 W (muzyczna)
Wejścia Złącza głośnikowe
Wymiary sz. x wys. x gł. 180mm (7") x 330mm (13") x 280mm (11")
Waga 5 kg (22 lbs)
Gwarancja 5 lat



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...