Skocz do zawartości

PROJEKTORY


muzyczny_gość

Recommended Posts

W sumie jest to szeroki temat a nie czesto chyba o nim rozmawaimy
proponuje załozyc watek dosc wazny w kinie domowym
a mianowicie..jak w tytule
PROJEKTORY


ma ktoś?
jak funkcjonuje ?
jak i gdzie dobrał..?
jak skalibrował..?
jak..jak..jak...

temat otwarty

zaczynamy...


oczywiście możemy tu pisać również o naszych salach kinowych..w mniejszym lub większym wydaniu....


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie mam, wobec spadających cen plazm projektory będą za chwilę gatunkiem wymierającym, chyba, że ktoś rzeczywiście chce mieć ekran na kilka metrów.



moim zdaniem nie ma co porównywać, projektor to zupełna inna pólka wizji
Mi bardziej odpowiada zwykly Tv 32cale
oraz zjerzający ekran dla prawidłowości kina..w koncu jak kino to pełną gębą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat też bardzo mnie interesujący...
Nie znajdzie się nikt kto ma projektor i z "praktycznego" punktu widzenia coś na ten temat opowiedział ?? Jak w porównaniu z tv ?? Jaka trwałość tak naprawdę tego jest ?? Czy można to podpiąć pod normalne tv ?? icon_smile.gif) Jak na zakładkę "kino domowe" to małe zainteresowanie tematem...
Jakieś sensowne porady na co zwracać uwagę i czy to ma sens gdy chcę się oglądać i filmy i tv... ?!?!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf a tak dwa słowa więcej icon_smile.gif
O hałasie i rozdzielczości już coś wiadomo...
A tak w skrócie nie mógłbyś opisać coś więcej ??
Głównie mi chodzi czy to można i jest sens pod normalne tv podpiąć i jak długo to by wytrzymało... czy da się oglądać za dnia czy trzeba wyciemniać wszystko ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O hałasie i rozdzielczości już coś wiadomo...


Podkreślę jeszcze raz kwestię rozdzielczości... Marketingowcy zrobili sobie z tego "fetysz" na który wszyscy się łapią a to nie jest najistotniejsza składowa jakości projektora. Zwracajcie przedewszystkim uwagę na kolory. Przed zakupem weźcie z 3 filmy i zwróccie uwagę na drzewa i twarze. Porównanie jest banalnie proste skóra człowieka "nigdy nie jest biała ani pomarańczowa" a zieleń drzew nigdy nie jest jednoznacznie zielona. I nie zwracajcie uwagi na to co będzie mówił sprzedawca. One muszą wyglądać "naturalnie" nieniecznie "prawdziwie". Nie potrafię tego inaczej określić. Ale "naturalny" kolor można już złapać nawet na tanich projektorach.
Następnie popatrzcie na baaaaaaaardzo płynne przejścia kolorów. Szczególnie do testów polecam zdjęcia robione pod wodą
gdzie woda od ciemnniebieskiej do troszke mniej ciemno niebieskiej płynnie przechodzi. Bardzo ładnie widać wówczas "fraktalizacje" i płynność przejśc kolorów.
Bezwględnie na "testy" brać własny odtwarzacz!!!
Uwierzcie mi. Naprawdę warto zapłacić więcej za projektor i przed zakupem móc obejrzeć kilka sztuk. Ja tak zrobiłem w Cinematic we Wrocławiu. I nie żałuję icon_biggrin.gif
Nie muszę oczywiście dodawać że obejrzenie trzech projektorów w salce projekcyjnej a później zakup wybranego w sieci to czyste chamstwo no ale to nie temat tego wątku..

Cytat

Głównie mi chodzi czy to można i jest sens pod normalne tv podpiąć i jak długo to by wytrzymało...


Można podpiąć ale u mnie sprawdza się jedynie z "N"-ką. Obraz jest na tyle wysokiej jakości że z czystym sumieniem porónuję go z obrazem z DVD. I mam na mysli obraz SD. Cyfrowego polsatu nie szło oglądać na projektorze, obraz był zbyt fatalny. A ile wytrzyma? 4 godziny dzienie razy 365 dni w roku 1460 godzin. Czyli jakieś 2 lata. Ja po dwóch latach posiadania projektora i częstym oglądaniu na nim filmów mam 640 godzin wyświeconych

Cytat

czy da się oglądać za dnia czy trzeba wyciemniać wszystko ??

Da się ale efekt jest taki sam jak obraz w kinie przy zapalonych światłach. Widać ale to nie jest to samo icon_sad.gif


P.S.
Ostatnio podłączyłem sobie lapciaka i włączyłem DESCENT-a 3 Echhh młodość icon_smile.gif I usiadłem z wrażenia icon_eek.gif Granie na dużym ekranie może stać się błyskawicznie nałogiem!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Wilku icon_smile.gif)
Właśnie o coś takiego mi chodziło.
Jednym słowem to zajefajna zabawka do kina czy do gier ale jak rozumiem wytrzymałość jest dużo niższa niż Tv do codziennego normalnego kilkugodzinnego grania. No i oczywiście zaciemnienie to troszkę minus choć przy dziennym świetle to i tv za zasłoną raczej musi grać. Czyli kwestia do obejrzenia i zastanowienia czy tego się chce czy bardziej chyba jednak uniwersalny tv. Jak możesz to napisz jeszcze gdzie ten Cinematic we Wrocku jest ?!
Z góry dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np czy istnieją juz tzw sprawdzone projektory które dobrze pokazuja obraz ?
Pytanie z supernieludzko głupich..ale czasami da się powiedziec,ze tak owszem
Projektor "xxx" potrafi dac obraz dobrej jakości za rozsądne pieniadze....
i jest to zalozmy "pewniak" w przedziale cena/jakość/rozsądek icon_smile.gif

Czyli cos na zasadzie..projektor do 3tyś pln o nazwie i symbolu "xxx yyy" zagra znośnie w wielu warunkach domowych
a projektor "zzz..xxx" nie gra w ogole nie warto nawet sie jemu przyglądać icon_smile.gif

zawiłe?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak możesz to napisz jeszcze gdzie ten Cinematic we Wrocku jest ?!


http://www.cinematic.pl/index.php?grupa=1

=>Muzyczny...
Ja się nie podejmę takich wskazań bo:
- za mało "obejrzałem" projektorów
- bo projektor to już kinofilizm
- a ...filizm to już sprawa tak indywidualna że doradzać konkretnie nie można

Ja z definicji nie doradzam konkretnych urządzeń, raczej staram się mówić jak je znaleźć a nie które ono jest icon_wink.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...witam kolegów obecnych i nie obecnych..

..mam pytanie...dotyczące projektorów..
Mianowicie, na przestrzeni ostatnich dwóch - trzech miesięcy...
Czytałem krótką informację o projektorze, który jest w stanie wyświetlić obraz o przekątnej 2 m / słownie dwa metry /
...stojąc 20 cm od ekranu ! / zdumiewające, prawda ? / niestety dzwonili ale nie wiem, w którym kościele...
Czy któryś z kolegów wie może co to za model i jakiej firmy..

pozdrawiam
uczeń54
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...witam kolegów, obecnych i nieobecnych..

..kilka dni temu pytałem kolegów o projektor o szczególnych możliwościach.
Otóż , ...znalazłem to czego szukałem.... w internecie..
poniżej pełny opis ..cytat ze strony..http://www.projekcja.com.pl/?gclid=CNyT3dHEgJICFQJtMAod50tT4g

..Urządzenie, które jest następcą modelu LP-XL40 oferuje możliwość wyświetlenia obrazu o dużej przekątnej z niewielkiej odległości od ekranu. SPECYFIKACJA
W PLC-XL50 zastosowano technologię hybrydową, wykorzystującą najnowszej generacji system projekcji szerokokątnej. To rozwiązanie zastrzeżone dla produktów Sanyo. Obraz wyświetlany przez soczewki jest dodatkowo powiększany przez specjalne lustro asferyczne. Wszelkie odkształcenia obrazu likwidowane są dzięki funkcji Keystone Correction. Dotyczy to zniekształceń pionowych do +/- 5 stopni. Tak opracowany mechanizm optyczny sprawia, że projektor może wyświetlać obraz wielkości 2m (80 cali) z odległości zaledwie 8 cm. PLC-XL50 idealnie nadaje się do małych pomieszczeń. Jednostkę można ustawić bezpośrednio przy ekranie projekcyjnym unikając tym samym zasłonięcia obrazu przez prowadzącego prezentację. Obraz może być wyświetlany również na czarnym lub zielonym tle (np. tablice szkolne) przy zachowaniu wszelkich właściwości kolorystycznych dla białych powierzchni. Niewątpliwą zaletą nowego PLC-XL50 jest możliwość montażu w pionie. Nie ma znaczenia, jakie miejsce wybierzemy do instalacji: sufit, ściana, podłoga czy stół konferencyjny. PLC-XL50 na każdym z nich bez problemu wyświetli zarówno materiały reklamowe lub informacyjne w miejscach publicznych, jak i zdjęcia, mapy czy konspekty w szkołach i salach konferencyjnych. Tego typu rozwiązania możliwe były dotąd wyłącznie przy użyciu skomplikowanych instalacji.


To nawet jest 8 cm od ekranu a nie jak mnie się wydawało że 20...
..dla mnie to rewelacyjne możliwości ...czyż nie?

pozdrawiam
09 03 2008
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Powraca u mnie temat szerokim łukiem - szukam projektora praktycznie tylko do filmów lub głownie do filmow ( czyli obraz wyswietlany jako 16:9)
padło jakiś czas temu na benq w 500 - od tak troche poczytłem - wybrałem - nie wiem czy trafnie
Wiem, ze jak ze wszystkim - trzeba iść usiąść obejrzec porównac (brakuje troche czasu i możliwości)
Zastanawia mnie co w tej kategorii można jeszce ew wziąć na "tapete" cenowo ok 3000pln
co do projektora wymagań nie mam - zbyt wygórowanych - zapewne i tak zabawa lepsza niz z TV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Cytat

Powraca u mnie temat szerokim łukiem - szukam projektora praktycznie tylko do filmów lub głownie do filmow ( czyli obraz wyswietlany jako 16:9)
padło jakiś czas temu na benq w 500 - od tak troche poczytłem - wybrałem - nie wiem czy trafnie
Wiem, ze jak ze wszystkim - trzeba iść usiąść obejrzec porównac (brakuje troche czasu i możliwości)
Zastanawia mnie co w tej kategorii można jeszce ew wziąć na "tapete" cenowo ok 3000pln
co do projektora wymagań nie mam - zbyt wygórowanych - zapewne i tak zabawa lepsza niz z TV




jeśli wciąż poszukujesz icon_biggrin.gif odpowiedniego urządzenia do własnego kina domowego w obliczu projektora to polecam takie marki jak Acer, Optoma, Epson, benq również ale jeśli, wbrew oczekiwaniom, dojdzie do reklamacji - ostatni wypada z tego co udało się sprawdzić - najgorzej. w cenie do 3000 brut możesz kupić dobry rzutnik hd-ready acer h5360 lub h5360bd, optoma hd67n, optoma gt750 icon_idea.gif , epsona tw480. lub modne teraz projektory LEDowe acer k330, otpoma ml500, nec np-l50w... jest ich wiele icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam projektor zdecydowanie!!! Po użyciu nigdy nie wrócicie już do oglądania na klasycznym TV. Posiadam projektor od ponad 3 lat, głównie do oglądania filmów. TV oczywiście też się da oglądać, ale raczej programy w rozdzielczości hd. Mam niezłe skalowanie w amlitunerze, więc "zwykła" tv też pójdzie, ale jakby nie patrzeć na ekranie 80'' ziarno wyjdzie. Teraz przymierzam się do full hd, w momencie gdy kupowałem swojego Benq projektory 1080p były w granicach cen 10kzł! Teraz jest sporo taniej. Faktycznie potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi - zwracajcie uwagę na głośność urządzenia.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...