Skocz do zawartości

Harman Kardon AVR-10 i problem na start (brzęczenie...)


sephiroth1983

Recommended Posts

Witajcie!
Jest to prawdopodobnie mój pierwszy post na tym forum i przykro mi, że ładuje się od razu z kłopotami icon_sad.gif

Właśnie zakupiłem do swoich kolumienek amplituner H/K AVR-10.
Wiem, że nie jest to sprzęt najwyższych lotów, lecz zauważyłem coś niepokojącego na samym wstępie po podłączeniu.

Otóż, niezależnie od podpiętego źródła (nawet gdy nie jest nic podpięte) i pozycji potencjometru w głośnikach jak i słuchawkach słychać dziwne, delikatne brzęczenie. Coś jakby "przester"? Nie wiem jak to nazwać. Brzmi to "elektrycznie". Podobnie, choć dużo ciszej, jakby gitara podłączona do pieca.
Dźwięk ten nie jest słyszalny z daleka, lecz jak zbliżę głowę do głośników.

Trochę mnie to zaniepokoiło, gdyż mając te kolumny podpięte do subwoofera Microlab, lub też wzmacniacza Sansui takie coś nie miało miejsca.

Nie wiem, czy to naturalne, czy coś jest skopane? Nigdy nie miałem żadnego Harmana, więc nie mam punktu odniesienia.
Gdzieś wyczytałem, że w Katowicach jest autoryzowany serwis H/K, lecz najpierw chciałem zasięgnąć opinii tutaj.
Jeżeli okaże się, że coś jest uwalone, to jakie mogą być koszta naprawy "tego czegoś"?

Z góry dzięki za jakiekolwiek budujące odpowiedzi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...