Skocz do zawartości

Stereo do pok. 16m2


Micmac

Recommended Posts

Witam,
szukam dla brata sprzętu do pokoju o powierzchni 16m2.
Załączam jako załącznik rysunek pomieszczenia, które jest dość specyficznie ułożone.

DSC01446.jpg


Salon rozdzielony z aneksem kuchennym ścianką o szerokości 2m. Na niej właśnie jest tv oraz sprzęt grający.

Jeżeli chodzi o muzykę to głównie rock, metal i pochodne rzadziej coś lżejszego i klasyka.
Do wydania kwota max 4000 zł.
W grę wchodzi sprzęt nowy, zależy mu na streamingu muzyki (Spotify).

Zastanawiam się nad Marantz MCR 610 + Boston Acoustic A26, Yamaha Pianocraft być może jakiś Denon. To same zestawy mini/midi może jakiś większy ale pomieszczenie nie jest zbyt duże dlatego wydaje mi się, że nie warto iść w kolumny podłogowe.
Jak rozstawić kolumny w takim pomieszczeniu niezależnie czy podstawkowe czy duże ??
Poproszę o pomoc i rady co do wyboru.

Pozdrawiam
Micmaq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz mcr610 to dobry wybór, ale przesłuchaj sobie go z monitor audio bx2, ja posiadam niższy model mcr503, ale brzmieniowo to, to samo nie licząc funkcji sieciowych.

Jeśli chodzi o brzmienie to Marantz a pianocraft słuchałem (modelu 755 i 640 i a-500)to dzień a noc, ten drugi jest suchy, ostry i męczący w przypadku dłuższego odsłuchu, ale może pasować przy w niektórych brzmieniach. Z kolei Marantz gra głębiej, bardziej miękko, przyjemniej. Oczywiście konieczny jest odsłuch, niektórzy lubią surowe dźwięki pianocrafta, a niektórzy ( w tym ja) lubią zanurzyć się w dźwiękach, które wydaje z siebie Marantz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
kolumny musisz postawić tak jak zaznaczyłeś, nie ma innej możliwości.
Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia odsłuchowego oraz preferencje brzmieniowe, rzeczywiście zdecydowałbym się na system Marantz MCR-510 (http://q21.pl/marantz-melody-stream-mcr510.html) lub MCR610 (http://q21.pl/marantz-melody-media-mcr610.html). Jeśli nie potrzebujesz odtwarzacza CD, można spokojnie pozostać przy urządzeniu tańszym.
W kwestii kolumn, cały czas pamiętając, że słuchana będzie raczej cięższa muzyka, proponowałbym kolumny Roth Audio OLI RA2 (http://q21.pl/roth-audio-oli-ra2.html) lub w przypadku gdyby budżet na kolumny był wyższy, zdecydowanie Paradigm Mini Monitor v.7 (http://q21.pl/paradigm-mini-monitor-v-7.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
W przypadku pytań lub oferty finansowej na zestaw jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za konstruktywne rady i opinie.
Budże jest nieprzekraczalny, więc muszę się poruszać w jego ramach.

Najbardziej chyba pasowałby Marantz (musi być wersja z CD).
Przy założeniu, że zakupiłby Roth Audio Oli RA2, czy te głośniki dadzą radę nagłośnić to pomieszczenie?
Jak je ustawić biorąc pod uwagę, że pod ścianką stoi szafka rtv (długa), czy kolumny mogłyby stać na jej końcach?
Czy raczej poszukać do nich standów ? Jeżeli tak to jakich?

Poprosiłbym też na PW informację jaka cena byłaby za zestaw z RA Oli i MCR 610 oraz podobne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić dwu elementowy zestaw Harman Kardon MAS 100, 101, 110, 111 ( różnia się obecnościa lub nie radia DAB i stacji dokującej do ipoda).
Kumpel niedawno po porównaniach w sklepie wybrał ten model (mas 100 ) bez wahania i do dziś nie żałuje .
H&Kma 2x65watt, 2 wejścia optyczne np. dla tv , rca, 2xusb, cd -text, wejście gramofonowe MM, dwie kolumny , i białe rękawiczki ( tak, kolumny są w błyszczącym lakierze "piano" ). Na firmowych kolumnach gra z niezłym niskim basem ( choć nie jest go dużo ) , co dziwne mało wysokich tonów. Po podpieciu pod większe kolumny góra nabrała blasku, ale dół stał się jeszcze pełniejszy . Grał dużo lepiej niż poczciwy technics sax120. H&K gra naprawdę super i wygląda jeszcze lepiej - kwestia gustu, z pewnością konurent dla yamahy pianocraft . Jedyny minus to mało celny, choć elegancki pilot do tej miniwieży . Wytargował na 2 tys z 2600zł , bo z ekspozycji .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...