Skocz do zawartości

KD jakie do 10 000 zł


wssok

Recommended Posts

Witam. Wiem że postów jak ten jak i odpowiedzi na nie na forum tym jak i na innych tego rodzaju jest sporo. Jednak nie mogę znaleźć żadnego który by mi pasował z dwóch względów. Pierwszy to granica kasowa zestawu kina domowego około 10 000 zł. Drugi to to że większość takich postów jest z zeszłego roku i nie wiem czy wypowiedzi tamte się już nie przedawniły. Widząc to forum stwierdziłem, że dobrze trafiłem i chyba będziecie umieli mi podpowiedzieć. Planuję dokonać zakupu zestawu kina domowego do mieszkania . Pokój przeznaczony do oglądania KD ma około 17-18 m2. Cena takiego zestawu zakładam że powinna się mieścić w granicy 10 000 zł plus minus 10%. Wiem że w tej cenie nie mam co liczyć na sprzęt Hi-end więc liczę na podpowiedzi ludzi którzy znają się lepiej niż ja. Jak na razie z tego co sam znalazłem to były to firmy Yamaha, Denon, HarmKard... . Z tego co się zorientowałem to niektóre z zestawów posiadają skalery graficzne do 1080 . Pytanie kolejne czy one faktycznie się sprawdzają (osobiście nie miałem okazji się przekonać o ich przydatności). Jeszcze jeśli chodzi o zakup zestawu. Planuję kupić Amplituner AV droższy a do tego dobrać co bądź w założeniu że później się wymieni na lepsze. Proszę o opinie i jakieś rady ew. zestawy jakie wg was były by osiągalne w tym przedziale cenowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podam Ci jeden z mozliwych zestawów.AVR Denon 2308+DVD 1940.A z głosników to może JBL ES.ES 80+ES20+ES25C+sub.ES150P.Ale to jest tylko propozycja do rozważenia.Rozejrzyj sie jeszcze za H.K i kolumny Dali.Za te pienądze złozysz sobie już ładne kino.Tylko się nie śpiesz.Rozważ wszystkie za i przeciw,a także poczytaj trochę recenzji na sprzęt który chcesz kupic.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął jednak lepsze kolumny a ampli słabszy bo i tak za 3-4 lata pojawią się nowe dekodery i trzeba go wymienić.Zależy jeszcze ile czego będziesz słuchał jeśli w przeważającej części kino to może HK.Ale jeżeli muzykę i jeszcze stereo to Cambridge Audio.Ja przynajmniej tak bym brał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner jest już z najnowszej serii i obsługuje Blu-ray oraz HD-DVD.Koledze chodziło głównie o kino domowe.Oczywiscie mozna wybrać o wiele lepsze kolumny ale jak to by zabrzmiało ze słabym ampli? To to samo jak samochód z karoserią mercedesa a podwoziem syrenki.Przepraszam za porównanie ale tak to odczuwam.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie chodziło mi o jakiś denny ampil ale o to żeby nie kupować najwyższego z oferty danej firmy np(HK645,Denon 4308 ,onkyo 905 etc.)Za te 10 klocków naprawdę można poszaleć.Ja wziąłbym niższy model ampl np(HK345,Cambridge 540 albo 640,onkyo 705 itp.) a te pieniążki ok 1000 zł dodałbym do lepszego zestawu głośników.Nie będę gołosłowny-ostatnio kupiłem dość dobre kolumny podłogowe do swego KD.i z ciekawości podłączyłem do starego wzmaka sony ,który gra u syna z tonsilami -nie poznałem tego wzmaka!!! Zupełnie inaczej zagrał z tymi kolumnami ,lżej ,bardziej jasno,i przestrzennie-z tonsilami tego nie było.Głośniki te mają po prostu lepszą stereofonię ,dynamikę i pasmo przenoszenia.nawet w niektórych momentach można było usłyszeć trójwymiarowość sceny muzycznej(oczywiście bez przesady -ale namiastka była)Wzmacniacz ma 15 lat i jest z dolnej półki ówczesnej oferty Sony.Od tego czasu nikt mnie nie przekona że jakość i klasa kolumn nie ma znaczenia-słyszałem to na własne uszy.To tyle-Pozdrawiam też

P.S.Cambridge-a zaproponowałem bo kolega chciał coś ocierającego się o Hi-end-równie dobrze można za te pieniądze wziąć coś z Rotela-8000,- ,Arcama6700,-....-I do tego dokupić np. M-audio Hts 700 za 1000,- i mamy jeszcze 1 tys na jakiś tani sub .-za te pieniądze można,ale ...?icon_wink.gifA można i tak np.B&W serii600 + Cambridge lub HK itp w cenie do 3 koła i co lepiej zagra ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wczoraj udało mi się odsłuchać troszkę zesawów głośnikowych. Odsłuchiwałem na Harman/Kardon avr 350/dvd 29... Porównywałem to co mieli w sklepie podłączone : Quadrale, Magnat, JBL. Mój typ padł chyba z tyh trzech na JBL. a konkretnie to ES 150 - sub..., ES 80, ES 20 i ES 25. Mi brzmiało całkiem całkiem. nie wiem co wy sądzicie o tym zestwaie. Podejrzewam ż na innym ampl.. może będągrały inaczej. Pracownik zachwalał wcześniejsze modele JBL twierdząc że lepiej grają niż te nowe. Niestety nie miałem okazji ich porównać.
Co zaś do uszczegółowienia swoich wymagań - 30% film i 70% muza. Z tego co się dowiedziałem od sprzedawcy niektóre modele mają ... hmmm jakby to nazwać mikrofony o autokalibracji dźwięku. Coś o tym słyszałem ale nic konkretnego z pewnego źródła. Co wy o tym sądzicie? potrzebny bajer czy można se podarować ?. Acha Jeszcze wrócę do skalera graficznego 1080 p . CZy ktoś to posiada i użtkuje? H/K posiada tyllko 720 p pytanie bo się nie znam czy jest to u nas w polsce do wykorzystania czy nie - są różne opinie. Dzięki za podpowidzi będę musiał się rozejrzeć za tym Dnonem co mi podpowiedzieliście. Powiedzcie m jeszcze jak mają się sprzęty Yamahy czy są godne polecenia czy raczej jadą na marce wyrobionej przez lata ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Autokalibracja to bardzo przydatna rzecz.Ampli sam Ci ustawi twoje głosniki biorac pod uwagę ich możliwości a takze wielkość Twojego pomieszczenia(akustyke)itd.W tym modelu o którym pisałem jest chyba 6 punktów kalibracji tzn.że nie tylko ty będziesz słyszał dobrze dzwięk ale także inni.Co do skalowania to poprawia to znacznie jakość obrazu.Jeżeli podłączysz jakieś urządzenie który ma na wyjściu np.720p to po przejściu przez amplituner i dotarciu do telewizora(przez HDMI)bedzie miało 1080p.co poprawi ci jakość obrazu.Pozdrawiam

Jeszcze jedno jak już bedziesz kupował to radziłbym ci kupić ampli już ze skalerem 1080p.te rzeczy nie są tanie i nie kupujesz tego codziennie więc nie cofaj się i idz naprzód. Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Pewnie weźmiecie mnie za strasznego laika. Mam pytanka do was . Jeżeli JBL są dedykowane pod H/K to czy wtakim razie pod innym amplitunerem będą grały gorzej?. Idąc tym tropem jakie kolmny są dedykowane dla denona i onkyo. Co zaś do propozycji odnośnie Cambridge Audio Azur 540 v3 - niestety nie mam możliwości do przesłuchania a w ciemno raczej bym nie chciał kupować. Na miejscu u siebie mogę mieć każdy model Yamahy, onkyo, Denona i H/K. Wydaje mi się że wybór pomiędzy tymi firmami i tak będzie sporym wyzwaniem jak dla mego ucha. Kolejne pytanie im więcej ślęczę nad tym wszystkim tym więcej mam pytań. Jak to jest z tą impedencją 4, 6 ,8 ohm - co ona komu daje i czy jakaś jest rużnica jesli ampl jest 6 ohm a głośniki na 8 lub 4. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Ten denonik który podpowiedzieliście z opisu ma wszystko czego chyba bym wymagał niestety nie miałem okazji go przesłuchać jeszcze. W takim komplecie jak podaliście zostaje mi około 1500 kasy w kieszeni. Nie twierdze że to źle ale może coś da się jeszcze podkręcić skoro i tak jest przeznaczone na zakup sprzętu. Na kabelki mam odłożoną kasę - ok 600 zł więc się nie martwię. A może nie wrto wyższego amplitunera bo się nie opłaca.??? Chętnie bym usłyszał waszą opinię. Jeszcze jedno mam pytnko jak wg waszej opini wypadają te 4 firmy ONKYO-DENON-Harman/Kardon i Yamaha. Którą byście woleli mieć u siebie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.Jbl -e jak każde głośniki z różnymi ampli.będą grały inaczej (nie gorzej a inaczej).Są to b.dobre głośniki.Co do impedancji głośników -ważne jest aby była równa lub wyższa niż impedancja wzmacniacza.Jeżeli np Denon ma 6 ohm to śmiało można podłączyć kolumny 6,8,12....omowe.przy czym ideałem jest w tym przypadku 6 ,przy 8 omowych tracisz trochę mocy-już nie pamiętam ile.natomiast 4 ohmowe już nie bardzo-można" zagotować "końcówki mocy we wzmaku(spalić) -choć na pewno nowy sprzęt ma zabezpieczenia i np.przy takiej konfiguracji będzie się wyłączał .Co także może być irytujące.
Skaler też ważna rzecz w dzisiejszych czasach i koniecznie, jak pisał poprzednik do 1080p.

Ja osobiście mam ONKYO bo obsługuje kolumny 4 omowe .Najpierw kupiłem po śmiesznie niskiej cenie dobre kolumny(mają po 4 omy) i do nich brałem amplituner.Powiem tak: w kinie rewelacja, ale odkąd mam ten sprzęt to oglądałem może ze 3 filmy.Dlaczego ? Bo non stop słucham starych kilku lub kilkunastoletnich płyt CD,które wracają do łask.Muzykę na nich zawartą odkrywam na nowo-niuanse,scena muzyczna,trójwymiarowe stereo,lekkość przekazu itp.itd.
Dlatego też tak doradzam Cambridge-a bo ponoć nie ma sobie równych wśród w/w wymienionych właśnie w stereo.Doszło nawet do tego,że słucham muzyki poważnej,jazzu i innych "eksperymentalnych "płyt .Jeszcze jedno i kończęicon_surprised.giftóż koleś ma jakąś tam Yamahę i miał do niej zestaw Kody,sprzedał fronty i kupił B&W-od tego czasu też głównie słucha stereo,a od czasu do czasu ogląda filmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odsłuchiwałem na Harman/Kardon avr 350/dvd 29... Mój typ padł chyba z tych trzech na JBL. a konkretnie to ES 150 - sub..., ES 80, ES 20 i ES 25. ...
Pracownik zachwalał wcześniejsze modele JBL twierdząc że lepiej grają niż te nowe. Niestety nie miałem okazji ich porównać.

Wssok
Porównywałem na amplitunerach HK oraz ONKYO obie serie JBL: E oraz ES (modele 80 i 90, bo na 20 i 30 nie miałem już czasu...).
Dla mnie różnica jest duża na korzyść nowszej serii ES (niestety są również droższe), grają one po prostu równiej każdym zakresie (tak, jakby głośniki były lepiej dopasowane do siebie i grały w jednej linii). A pracownik sklepu może myślał o wyeksponowaniu basu w serii E lub o tym, że obecnie w cenie ES80 można spokojnie kupić E90 lub E100 (ale przy Twojej powierzchni E100 to już przesada...).
Ponieważ zakładasz większy udział muzyki niż KD, więc wg mnie warto dopłacić - również ze względu na wyższe pasmo prznoszenia ESów.
ES z uwagi na cenę i jakość dźwięku układają się pomiędzy starą serią E a wyższą serią L8x0 (tzn. L890, L880)
Przy powierzchni 17-18m^2 seria 80 będzie akurat, seria 90 jest sugerowana raczej do powierzchni powyżej 20metrów icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Kolejną z moich rozterek jest ustawienie tych głośników w pomieszczeniu. Dlatego zamieszczam schemacik tego pomieszczenia w załączniku. Niestety ale mam tylko jeden wariant umieszczenia telewizorka więc i jedno miejsce kolumn frontowych a co za tym idzie i miejsce do oglądania też est z góry nażuconw. I tu się pojawi problem ponieważ nie moę odpowiednio oddalić od miejsca gdzie będę siedział kolumn ES 20. Chyba że mogą być troszkę ponad moją głową tzn pod fisutem icon_wink.gif. i jeszcce jedno pytanko czy będzie strata na dźwięku jeżeli podłącze głośniczki nie kabelkem a bezpzewodowo? . Zaraz za miejscem siedzącym jest otwór w ścianie - niestety. Od lewej strony mamy okno i drzwi balkonowe. A z prawej otwór z przejściem no i mam problem. Proszę o poradę .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam kolejne pytanko do was. Co sądzicie o TX-SR705S Onkyo. vs Denon AVR 2308. Który z nich byście wybrali. A teraz z innej beczki. Wracając do poprzedniego postu. Przedstawiłem mej ukochanej i bardzo wdzięcznej małżonce zestaw kolumienek no iiiiii klops. O ile po godzinnej dyskusji udało mi się przeforsować ES 80 sub i centralny to jak to ona powiedziała dwa wiszące kloce na ścianie ona nie przełknie ( moja próba przekonania że będzie mogła kwiatki sobie tam postawić chyba jej nie przekonała) Chodzi o to że ten pokój ma spełniać funkcje mojego kina i jej ewentualnego spotykania się z koleżankai na ploty czy co one tam jeszcze robią. Z racji tego że dziecko ma już 2 latka więc wnoszę że i ono niedługo będzie chciało mieć swój poój do czegoś tam i funkcja pokoju się poszerzy. Wracając do tematu czy nie istnieją jakieś rozwiązania (chodzi mi o surrondy) głośników które były by mniejsze a równie sprawne dźwiękowo tak aby zastąpić te ES 20 . Siedząc teraz i rozwodząc się nad dolą i niedolą faceta posiadającego żonę wpadł mi do rąk magazyn w którym reklamują zestaw głośników Tannoy Arena 5.1 . Twierdzą że grają sympatycznie. Teraz pytanie czy ktoś się orientuje co one są warte. Drugie pytanie to czy można łączyć zestawy ? Chyba widziałem taki zestaw w saturnie Złotych Tarasach w Wa-wie. Czy ktoś może zna inne lepsze rozwiązanie np głośik o nie wielkich wymiarac który nieźle wymiata i ma lepsze wartości dźwiękowe niż ES 20 .? Proszę o podpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sluchasz duzo muzyki-tak powinno byc.Jbl-e rzucilbym w kat i rozejrzal za bardziej naturalnymi kolumnami.

Moja propozycja jest taka:
AVR1907 denona(nie proponuje 08 zeby troche zaoszczedzic)
PMA1500AE denona ,spinasz pre-outem
Mozna to nabyc na allegro za ok.3700(oczywiscie nowe)

Zostaje ok 6k na kolumny i tu pojawia sie pytanie czy koniecznie potrzebujesz subwoofera bo te nie sa tanie-jesli tak to Paradigm DSP3200 Za ok 2600zl

Tutaj kupil bym dobre fronty(ewentualnie monitory np. ushera serii V),a efektowe dokupil tansze jakies(np. jamo s602) lub troszke pozniej.Jesli podlogowe to Missiony M66i
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz. Dzięki za podpowiedzi i zainteresowanie. Co do tego czy coś jeszcze oprócz KD i zestawu. Tak tylko amplituner , dvd, i zestwa 5,1 za 10 000 na kabelki mam inną kasie. TV - toż samo. Co zaś do zestawu Klipsch-a Refere......
Cóż na pewno byłby ciekawy tylko musiałbyś mi pomódz sklecić to w całość przy takiej ilości gotówki. Musiałbym podać to do sklepiku abym mógł odsłucać ale z tego co się dowiedziałem nie będzie poblemu (po znajomości). Tylko muszę się opowiedzieć jaki konkretnie modele. Kolejne pytanko czy potrzebny byłby mi wtedy Sub?. Jeśli tak to jaki bo reference nie ma suba a pzynajmniej ja nie znalazłem. I kolene pytanie z tego się rozejrzałem to te Klipsch-y są oferowane też w już zobionych zestawach. Czy w takim razie nie szukać czegoś z firmy onkyo ? Z góry dziękuję za pomoc i odrobinkę cierpliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z suem to... to kwestia gustu, jest wielu ludzi ktorzy przy bardzo mocnych potężnych przodach..poprostu rezygnują z suba..po części ze basu maja pod dostatkiem..po 2 kwestie finansowe..wiadomo,ze sub z tej lini do tanich nie nalzey..
teraz dalej..kwestia subów z seri Reference..to:
mamy nawet ładny wybór w zależności od komponentów dopieramy odpowiednio:
Reference RSW 10d
Reference RT 10d
Reference RSW 10d
Reference RT 12d

10 i 12 to cale głośnika, ceny są rożne bo są suby jedno głośnikowe oraz 1głośnik + 1 membrana bierna i.. 1 głośnik..i 2 membrany bierne...
ten ostatni..chyba moze duzo icon_smile.gif a przynajmniej b.mocno icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Hmmmm no ładnie się o nich czyta nie powiem. Ale coś mi się wydaje że budżet byłby nadwyraz uszczuplony. Bez suba dam radę ale z tymi subami które przetoczyłeś hmmm raczej nie podołam. Mój własny urząd skarbowy i tak piszczy że za dużo planuje na to wydać i się zgodził na 10000/11000 a my docodzmy już do 15000 - wiem e to niewielka kwota ale musiałbym wtedy zrezygnować z czegoś innego. No nic zastanawiam się nad tymi głośniczkami bez suba (może później dokupię). Muszę je odsłuchać o ile się uda i wtedy stwierdziś czy potrzebny byłby sub czy chwilowo nie.
Powracam zaś do pytania o onkyo czy warto się nad tą firmą zastanawiać czy zostać przy denonie. (TX-SR705S Onkyo. vs Denon AVR 2308) ??? Proszę o odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...