Skocz do zawartości

PMC GB1i oraz: Exposure 2010 CD + Exposure 2010 AMP


Master1098

Recommended Posts

Witam,
w zeszłym roku przymierzałem się do zakup zestawu stereo, ale nie udało mi się ogarnąć tego tematu i skończyło się na poszukiwaniach.
W tym roku temat powrócił, od jakiegoś czasu śledzę aukcje i trochę w ciemno próbuję coś zakupić i znalazłem zestaw jak w temacie.
Dodam tylko, że mój pokój ma wymiar 16m2 i słucham każdego rodzaju muzyki.
Szukam sprzętu używanego.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Chciałem zmieścić się w 5000zł za cały zestaw.

2) Sprzęt najlepiej używany, ale w bardzo dobrej kondycji.

3) Szukam zestawu stereo: głównie wzmacniacz + kolumny, odtwarzacz CD (chyba też należałoby zakupić)

4) Obecnie nie posiadam żadnego z elementów, chcę skompletować cały zestaw.

5) Pokój ma powierzchnię 16m2, nie jest przystosowany jako pomieszczenie odsłuchowe, oprócz odpowiedniego ustawienia kolumn mogę w przyszłości pomyśleć nad jakimiś matami wygłuszającymi itp.

6) Słucham każdego rodzaju muzyki. Nie nastawiam się na konkretne brzmienie.

7) To ma być jednorazowy zakup na kilka lat.

8 ) Dobrze by było gdyby można łatwo połączyć zestaw np z telewizorem np. za pomącą złącza hdmi, ale to nie jest priorytet. Przede wszystkim oczekuję, że to będzie dobry sprzęt, który dobrze zagra i posłuży mi kilka lat. Na rynku jest tyle sprzętu, że im więcej się szuka tym chyba mniej pewnie dokonuje się wyboru. Co do brzmienia chciałbym żeby było dynamiczne, żeby nie brakowało mocy, dokładnie trudno jest mi się określić.

Jeszcze raz przedstawiam sprzęt na który trafiłem:

Kolumny: PMC GB1i
oraz odtwarzacz CD i wzmacniacz: Exposure 2010 CD + Exposure 2010 AMP

cena za całość ok 7000zł (przekracza mój budżet, ale może uda się jeszcze coś utargować i przede wszystkim chciałem dowiedzieć się tutaj czy jest warto.

Pozdrawiam

P.S.
Jestem ze Śląska, Jastrzębie-Zdrój dokładnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz, teraz można już coś napisać.
Przede wszystkim chcę zaznaczyć, że na pewno zestaw wybrany przez Ciebie deklasuje chyba wszystkie nowe możliwe zestawienia w tej cenie. Ale to rzecz powszechnie (przynajmniej na tym forum icon_biggrin.gif ) znana.
Co innego sprzęt używany.
Plusy zestawu przez Ciebie wybranego, to dobra dynamika, przestrzenność, neutralność. Różne są opinie o elektronice Exposure i kolumnach PMC, ale ja mimo wszystko uważam, że najbardziej sprawdzą się w dynamicznych, rytmicznych nagraniach. np. rocku.
W muzyce symfonicznej też będzie super, choć może nie pod względem potęgi brzmienia. Ale to jeszcze nie te kolumny, nie taki wzmacniacz i nie te pieniądze.
W jazzie czy muzyce akustycznej nie będzie źle, ale można lepiej. A ja jako zwolennik ocieplonego, lampowego brzmienia i soczystej dobrze wypełnionej średnicy twierdzę, że można dużo lepiej.
Inne plusy zestawienia, to wyraziste wysokie tony Exposure i trochę powściągliwe PMC, co w sumie nieźle się uzupełnia.
Exposure z racji swojej dobrej dynamiki i wydajności prądowej dobrze napędzą dość wymagające pod tym względem PMC.
Jednak jak już pisałem podobny charakter średnicy kolumn i wzmacniacza, czyli słabo wypełniony, dość suchy, powoduje, że zastanawiam się nad innym połączeniem.
Co do brzmienia, na pewno nie zabraknie dynamiki i mocy. Szczególnie, że zestaw będzie pracował w 16m2 .
Być może takie nasycenie Ci wystarczy, może jest tym co lubisz?
W sumie można by się zastanowić nad innym odtwarzaczem CD. A jeśli nie, to chociaż kable powinny być z rodzaju miękko, pełnie grających. Na pewno żadne srebro, czy posrebrzana miedź. Ani też miedź typu kabli Nordost.
Bo oczywiście nie możesz przy tej jakości zestawie zapomnieć o dobrym okablowaniu. Używając jakichś podstawowych ograniczyłbyś (a raczej zdegradował) jakość brzmienia. Piszę o tym, ponieważ nic nie wspomniałeś o kablach.
Ile trzeba przeznaczyć na kable? Różne są szkoły. Najczęściej od 10 do 25% ceny zestawu. Jeśli nie masz na razie kasy możesz kupić najtańsze ale z dobrej miedzi, niezłej jakości tanie okablowanie i kupić lepsze w miarę przypływu gotówki.

O połączenie HDMI w tego typu i klasie zestawie stereo raczej trudno. To domena sprzętu do kina domowego.
Musisz sobie raczej inaczej z tym poradzić. Ale zapytam. Co ty chcesz w zestawie stereo łączyć poprzez HDMI z telewizorem?

Pokój na pewno dobrze jest zaadaptować akustycznie. Dobre pomieszczenie i odpowiednie w nim rozstawienie kolumn to niemal połowa sukcesu. Masz na ten temat wiedzę, czy chcesz coś poczytać?
Jeśli chciałbyś (warto), to napisz na PW i podaj swój adres mail. Mogę wysłać Ci skany artykułów o akustyce, ustawianiu kolumn, itp... .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, prawie przekonałem się do tego zestawienia.
Zastanawia mnie jednak stwierdzenie "Co innego sprzęt używany" to jest przecież używany sprzęt. Z tego co się zorientowałem w stosunku do nowego (gdzie exposure to trochę zmodyfikowany model 2010S) płacę tutaj mniej więcej połowę taniej za każdy element.

Podsumowując uważasz, że warto wydać te 7000zł i sprzęt jest wart swojej ceny? Bo właściwie cena tutaj mnie hamuje przed zakupem ponieważ już i tak dużo zwiększyłem budżet na sprzęt z ok 3000zł do 5000zł a tutaj musiałbym dołożyć kolejne 2000zł.
Na ten zestaw zwróciłem uwagę ponieważ jest wystawiony w całości w sumie (osobna aukcja kolumny i osobna wzmacniacz + CD) ale mam od razu całość i jak się okazało rzeczywiście nieprzypadkowo dobrana.

Co do kabli to nic nie pisałem ponieważ jeszcze nie zastanawiałem się nad ich kupnem, jeśli nie uda się przy ewentualnym zakupie zabrać również kabli to rozejrzę się i coś dokupię.

Akustycznie pomieszczenie jeszcze nie jest przystosowane, odezwę się na PW chociaż ogólne pojęcie mam.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zdanie o sprzęcie używanym jest tam niepotrzebne. Chciałem tylko zaznaczyć jak się ma taki zestaw do nowego w takim budżecie.
Ten system za 7kzł jest i tak w niezłej cenie, ale pisałem bardziej pod kątem tego, że uda Ci się coś utargować.
Za 5kzł byłby właściwie trudny do pobicia, choć można by pewnie skompletować jakieś starsze a świetnie grające klocki.
Tylko może nie kupiłoby się tego jako zestaw, ale trzeba by każdego elementu poszukać osobno i mogłoby to potrwać.
Inna sprawa, to Twoje pomieszczenie. Gdyby było ze dwa razy większe namawiałbym pewnie na jakieś starsze Dali, Infinity, Cantony, T+A, czy jeszcze coś innego.
A myślałeś może o dobrych monitorach (standowych)? Słuchałeś takich kolumn? W 16m2 to nieraz może być lepsze wyjście niż podłogowe z "nie mieszczącym się w pokoju basem", jak mawia mój kolega. A jak pisał pewien redaktor jednego z naszych pism o tematyce audio, lepiej jest by niskich tonów było trochę za mało niż trochę za dużo. W pierwszym przypadku da się tego spokojnie słuchać. W drugim właściwie słuchać nie sposób.
Choć ten model PMC powinien się chyba dobrze wpasować w Twoje pomieszczenie. Tylko czy w Twój gust?
Jeśli sprzedający mieszka blisko może spróbuj się umówić na odsłuch. Weź kilka znanych i ulubionych płyt z muzyką różnego typu.
Gdyby okazało się, że brzmienie jest takie, jakiego szukasz, może nawet mógłbyś posłuchać zestawu u siebie w domu, co bardzo polecam.
Bo jak już pisałem ja dobrałbym do tych kolumn nieco inną elektronikę, albo inne kolumny do tego wzmacniacza i CD.
Nie zrozum mnie źle, ale ja jestem nastawiony (doszedłem do tego z czasem) bardziej na słuchanie muzyki, na płynny, soczysty, przyjemny dźwięk a nie na wyłapywanie szczegółów "zdjęcia rentgenowskie".
Oczywiście zawsze trzeba coś poświęcić kosztem czegoś. W moim zestawie pewnie przydałoby się by basy niżej schodziły (kolumny są standowe). Choć i tak jest nieźle. Na ilość niskich na pewno nie narzekam. Wręcz odwrotnie. Niejeden gość był zaskoczony słuchając mojego zestawu. Dynamika też przydałaby się lepsza. Ale za to płynność przekazu, tzw. "muzykalność", rozdzielczość, ilość "mikroplanktonu", scena (super wszerz, niezła wgłąb), i tzw. fokusowanie instrumentów, wypełnienie średnicy, soczystość, barwy, powietrze (tzw. oddech) są ("nie chwaląc się, pochwalę" icon_wink.gif ) naprawdę na bardzo dobrym poziomie. I tu nie mam kompleksów nawet w stosunku do wielu zestawów powyżej 50kzł (nowych).
Można jeszcze lepiej, prawie idealnie jak dla mnie, ale to już wychodzi koszmarnie drogo. Słuchaliśmy w tym roku z półtorej godziny w dwóch podejściach zestawu Franco Serblin Ktema z elektroniką Jadis ( całość ok. 450kzł). Dla mnie numer 1 tegorocznego Audio Show. I nie tylko dla mnie. Świadkiem tego jest nasz forumowy kolega Zieluwid, dla którego ten system też okazał się najlepszy z tego co słyszał na A.S.

Wiem, wiem, PMC i Exposure to jest komplet i pewnie osobno byłoby drożej albo wcale nie do kupienia.
Ale możemy też spróbować poszukać czegoś innego, może taniej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak każdy element jest do sprzedania osobno. Fakt wychodzi ciut drożej, ale też nie trzeba koniecznie brać wszystkiego.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/52/150616.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/52/150617.php
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/52/150549.php

I jeszcze raz napiszę. Jeśli wiesz jak gra ten zestaw, to ok. Jeśli nie słyszałeś, to przed zakupem, a jest on w jednym miejscu, koniecznie posłuchaj jeśli to jest tylko możliwe. Lepiej wydać parę złotych na dojazd niż później tracić na odsprzedaży, gdyby brzmienie okazało się nietrafione. Choć i tak pewnie lepiej pojechać po całość niż płacić za wysyłkę i narażać sprzęt na ew. uszkodzenia.
W sumie to i tak rzadko się udaje za pierwszym razem idealnie wstrzelić w swój gust. Nieraz nawet stwierdza się, że chce się coś diametralnie innego.
Nie wiem też jak z Twoim osłuchaniem. Jeśli słabo, to wybierz się nawet w nadchodzący weekend do najbliższego salonu audio (po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu odsłuchu) i każ sobie zaprezentować ze 2-3 różnie brzmiące zestawienia po ok. 10-15kzł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zestaw z tematu to poniżej 7000zł sprzedawca nie chce zejść, miałem nadzieję że utniemy jeszcze z 500zł, niestety póki co jest nieugięty, mówił że dostał już konkretne oferty ale na poszczególne części i prawdopodobnie sprzeda osobno. Odezwę się jeszcze za tydzień, dwa może jednak jeszcze nic nie sprzeda i będzie można negocjować. Sam wyjazd w celu odsłuchu uznałem za bezsensowny jeśli i tak nie zdecyduję się zapłacić tyle ile chce sprzedawca.

Tutaj właśnie rodzi się problem, szukam całych zestawów ponieważ mogę odsłuchać na miejscu i zdecydować czy satysfakcjonuje mnie dźwięk i czy rzeczywiście warto wydać tyle pieniędzy (przypominam, że górna granica to 5000zł chyba że znajdzie się coś wyjątkowego to mogę zapłacić nawet 6000zł). Nie posiadam żadnego elementu żeby podjechać posłuchać np. samych kolumn, a dodatkowo w najbliższym czasie mam wiele zobowiązań i mało czasu wolnego (praktycznie w ogóle) żeby poświęcić na podróże w celu przesłuchiwań sprzętu.

Chciałem dokonać zakupu trochę w ciemno, sugerując się jedynie tym co powiedzą mi ludzie którzy wiedzą wiele więcej o tematyce audio, dlatego zawitałem na forum. Jednocześnie nie przepłacając za sprzęt, który z drugiej ręki moim zdaniem przy wizualnie dobrym stanie i z pewnego źródła jeszcze długo mi posłuży.

Odezwał się do mnie po długim czasie od wysłania zapytania człowiek, który chce sprzedać w dalszym ciągu taki zestaw, chociaż to zupełnie inny przedział cenowy:

http://katowice.lento.pl/cambridge-audio-a...ory,696156.html

Patrząc na cenę wydaje się interesującą ofertą, ale nie potrafiłem nic znaleźć na temat głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wybierzesz się na odsłuch. Nie masz daleko do Rudy Śląskiej. Przekonałbyś się czy takie brzmienie Ci odpowiada.
To byłby jakiś punkt zaczepienia dla nas i przede wszystkim dla Ciebie. Wiadomo byłoby czego szukać a na co nie zwracać uwagi.
Moim zdaniem bezsensowne jest właśnie nie posłuchanie tego zestawu.
Jeśli tak stawiasz sprawę, to napisz jakie brzmienie preferujesz? Inaczej, to będzie tak, jakbyś wysłał kolegę na poszukiwanie narzeczonej dla siebie. Polegałbyś na jego guście?
Jeśli idzie o zestaw Cambridge Audio/Heybrook, to cena znośna. Żadna rewelacja. Dźwiękowo też. To zupełnie inna klasa niż
Exposure/PMC.
Ale... może na początek kup coś takiego? Poznasz, zastanowisz się. A jak będziesz miał więcej czasu na słuchanie kupisz lepszy sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze wiem o tym, że najlepiej byłoby wybrać się choćby do salonu ze sprzętem audio i posłuchać kilku zestawów, miałbym już jakiś punkt zaczepienia. Jedyne czego do tej pory udało mi się posłuchać to:
- zestaw który składał się z amplitunera JVC (5.1) do którego gość podłączył kolumny Paradigm monitor 7 (v.3 lub 4, nie pamiętam już) cały odsłuch odbył się w wielkim pomieszczeniu (komis RTV/AGD) o powierzchni ok 50m2 i niestety, ale nie zachwycił mnie dźwięk
- zestaw kina domowego 5.0 Pioneer, nie wiem dokładnie jaki model wraz z głośnikami - firmy nie pamiętam, ale były drewniane 2 duże kolumny i 2 małe podstawkowe + głośnik centralny zakupione w sklepie typu "Avans" czy "Euro AGD" znajomy zapłacił ok 3000zł. Stwierdziłem że moje głośniki komputerowe Logitech Z 2300 2.1 które kiedyś udało mi się zakupić używane za 300zł (nowe ok 700zł wtedy) grają o niebo lepiej. Niskie tony wydobywające się z małego zestawu Logitech'a jak na moje ucho były bezkonkurencyjne w porównaniu do tych z kina domowego (no tak, ale w tym zestawie nie było subwoofera) średnie i góra może grały głośniej ale jakościowo przy cichszym graniu również zupełnie mnie rozczarowały.

Czego oczekuję od nowego zestawu?
-głębokich niskich tonów (myślę, że bez subwoofera trudno będzie uzyskać taki efekt jak w Logitech'ach)
-dynamicznego grania (przy muzyce rockowej)
-żeby dobrze odgrywały wokal, myślę że za taką cenę można oczekiwać już wiele więcej niż marnej jakości średnicy z takiego zestawu jak ten mój stary z Logitech'a
-przy muzyce instrumentalnej oczekuję, że usłyszę perkusję czy gitarę i będzie to brzmieć jak perkusja i gitara icon_wink.gif
Nie wiem co by tu jeszcze napisać, ale wydaje się że mocy nie powinno zabraknąć i dźwięk powinien być potężny i czysty.
Chyba najlepsze były by kolumny podłogowe. Wizualnie chyba nie ma co się rozpisywać na temat sprzętu, ale dobrze by było gdyby odtwarzacz i wzmacniacz przynajmniej pasowały do siebie.

Może w takim razie zaproponujesz jakiś zestaw, który leży w moim zasięgu, jeśli sprzęt byłby poza Śląskiem to w grę wchodzi przesyłka, dlatego polegałbym tylko na Twojej wiedzy i tym co wyniosę z rozmowy z właścicielem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...