Skocz do zawartości

DIGITAL16-9


muzyczny_gość

Recommended Posts

Siedząc w sieci nie raz nie dwa każdy z Nas ma jakieś spostrzeżenia a pro po szeroko pojętego świata audio
Siedząc godzinami w sieci napotykam na różnego rodzaju strony, m.in. kiedyś trafiłem na strone: digital16-9.com
(nie czynie tu reklamy bo to francuzi których nie za bardzo lubię zresztą mało kto ich lubi icon_wink.gif
Ale ja bardzo lubie jak ludzie pokazują to co kto ma w domu i nie staja przed wyborem..jezeli mam JBL z najniższej pólki..lub Eltaxy..to czy wolno mi sie ustawić koło kolego który wystawia kino oparte na najwyższej półce Focala...
Zauważyłem, że tam jest istny misz masz icon_wink.gif

Lubie gdzie raz oglądam kino zwykłe przeciętne..później z wyższej półki i nagle trfia sie mała sala kinowa z przerobionej "komórki" w domku jednorodzinnym na 10 osób icon_smile.gif

Kiedyś wychodziłem z założenia i na to mnie nastawili nasi rodacy na innych forah czytając opinie (które w większości opierały sie na dogryzaniu z zazdrości .. lub nie wiem na czym... i miałem wyrobioną opinie, że... bez drogiego sprzętu nie ma sie co pokazywać w światku AUDIO

Jeszce do nie dawna tak myślałem, ale gdy kiedyś trafiłem na w/w strone stwierdziłem, ze nawet maja zwykły TV 32calowy panoramiczny i mając swój sprzęt oparty na Paradigmach Onkyo..Harmanie.. nie ma sie czego wstydzić a już tymbardziej porównywać.
Zauważcie jak Ci ludzie maja po kompletowany sprzęt .. jedni gustują w jedenej marce.. inni kazdy klocem to inna firma a co wiecej zupełnie inna półka jakościowo cenowa icon_smile.gif
to tyle tytułem refleksji
od tak ... szybkie przemyślenie który chciałem tutaj zostawić..icon_smile.gif


mozna komentować icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi zarabiają znacznie więcej i zabawa w te klocki jest dla nich stosunkowo tańsza. Z tego powodu nie jest odpowiednim tematem do snobizmu. Poza tym większa tolerancja dla wszystkich. Jak ktoś chcę mieć kino domowe w kuchni na lodówce za 300 - 400 Euro, to czemu nie. Osobiście mam dwa komplety do dźwięku wielokanałowego. Jak chcecie strip-tease, to macie: ten tańszy komplet to 5 kolumn AKIRA(chińszczyzna) za 450 zł + stary amplituner PIONER VSX 409 kupiony za 300 zł. Poprawiłem zwrotnice w kolumnach przednich, jeden tylny głośnik już zdechł. Ale przód gra i jestem dumny że to jest możliwe. Potrafi przywalić. Przody 110x30x22 cm, głośniki 2 basowe po 15 cm, sredniotonowy 15 cm + wysokotonowy, moc 120 W. Wzmacniacz 5x100 W. Katuje ten złom bezlitośnie, niech się męczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
To tylko często sprawa kultury .Ja kiedyś jak kupiłem sobie Akai GXF 91 .Za roczną pensję .Dziś to już nie możliwe ,trzeba utrzymywać rodzinę .Przyjmowałem potem znajomych .Kumpel spojrzał z pogardą na moje Akai i powiedział że ma dwu kasetowego Technicsa i to jest dopiero magnetofon.Przyznałem mu rację .Dla niego był najlepszy .Niestety przyznałem mój jest tylko na jedną kasetę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest tak,ze czesto ktoś coś myśli a prawda jest zupełnie inna...wiec ja juz w ogole komentowaniem moim zakupów sie nie przejmuje..mialem kiedys kolumny Tonsil Voyager ktore byly krytykowane na kazdym kroku a co sie pozniej okazywało, Ci co tak wielce komentowali i sie wymądrzali słuchali z koma na wierzy z supermarketu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też często komentuję.choć wiem że czasami słabszy zestaw trafnie zestawiony ,w pasującym pomieszczeniu(niekoniecznie specjalnie przygotowanym, zagra lepiej).Zresztą stereotypy ,według nich ,moje kolumny nie powinny grac ze wzmacniaczem, o tak małej mocy aja jestem całkiem zadowolony z tego dźwięku.
Muzyczny fajna stronka !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o no walsnie tez można łamąc stereotypy a nie scinac icon_smile.gif ludzi, generalnie własnie dzięki tej stronie zrozumiałem,ze nie zawsze trzeba mieć piknie zestawiony sprzęt abyśmy mieli sami z siebie zadowolenie, to nasz zywioł zainteresowanie i zamilowanie.. a jak d niego dążymy, i ze nie zawsze mamy odrazu ten swoj wymazony sprzęt to trudno trzeba przebolec polubić to co sie ma i grać słuchac ..oglądać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...