Skocz do zawartości

Czy warto?


loco50

Recommended Posts

W związku z tym,że nie mam doświadczenia żadnego w audio a opierając się na opiniach koneserów,że lepiej nabyć w drodze kupna lepszą używkę za te same pieniądze co słabszą nówkę mam pytanie o te dwa cd.Czy warto?Jeśli tak to który?
http://allegro.pl/primare-d20-bajeczne-brz...3831984837.html
http://allegro.pl/rotel-rcd-1070-pilot-rew...3808817204.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego. Szkoda, że tak jak większość odwiedzających to forum nie czytasz innych postów.
Wiedziałbyś wówczas, że dobrze jest poznać to: http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
A później napisać prawidłowo post.
Nawet najlepszy klocek sam nie zagra. Gra cały system (jaki?). Nie zapominaj też o pomieszczeniu, równie ważnym jak sprzęt elemencie.
Dopiero w tym kontekście można rozważać który odtwarzacz będzie lepszy.
Nie znamy mnóstwa składowych w tym Twojego gustu brzmieniowego, by móc Ci rzetelnie odpowiedzieć. Dlatego przeczytaj, zastanów się i napisz jak należy swój post.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry boys icon_smile.gif Zapomniałem to napisać.Juz przecież raz pisałem w innym temacie.Tępak ze mnie icon_redface.gif .Dopiero kompletuję sprzęt a w zasadzie jestem na etapie oglądania cmokania słuchania. Teraz konkrety:
- pokój to wysokie poddasze w nowym domu 40 m2
- muzyka baaardzo różna- dobry stary punk rock (The Clash,The Ramones) trochę smutku(Joy Division, The Cure) New Order, Kraftwerk, trochę ze stajni 4AD( Wolfgang Press, Clan of Xymox) trochę ciężej( Rammstein) ale też hip-hop, muza z Kuby.A z polskich Kult, Partia, Komety, Made in Poland, The Kolt.
-wzmacniacza nie ma( na razie)
-kolumny to Dali Lektor 6( udało się tanio kupić nowe)
Pozdrawiam i dziękuję za rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A preferencje brzmieniowe? Dźwięk chłodniejszy , czy cieplejszy? Twardy, miękki, szybki, wolniejszy, dobrze wypełniona średnica, czy podkreślone skraje pasma itd... ?
Przede wszystkim jednak proponowałbym najpierw pomyśleć o wzmacniaczu, ponieważ ma on o wiele większy wpływ na dźwięk, na jego barwę i inne aspekty, niż odtwarzacz CD, który jako najdoskonalszy element zestawu (oprócz kabli) ma najmniejszy wpływ na jakość dźwięku. Przynajmniej w tej kategorii cenowej.
Tak, że lepiej kup najpierw wzmacniacz a później dobieraj odtwarzacz. Tak będzie logicznie i rozsądnie.

Obydwa odtwarzacze mają podobny charakter brzmienia, czyli są dynamiczne, z dobrymi konturowymi niskimi tonami, ładną przestrzennością i mocno zaznaczoną górą pasma. Czyli obydwa trochę rozjaśnione, na dłuższą metę, szczególnie w zestawie o podobnych cechach dźwięku mogą być męczące. Nie wiem na ile wybór tych odtwarzaczy był podyktowany walorami brzmieniowymi, ale jeśli lubisz dobrą dynamikę, neutralność, przestrzenność, wgląd w nagrania, mocne niskie tony, to polecam bardziej wyrównane odtwarzacze Micromega Stage 5 (bardziej energetyczny, zadziorny w stosunku do Stage6) albo Stage 6 (bardziej neutralny, dokładny, ogólnie większa "klasa").
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...