Skocz do zawartości

Charczące głośniki


zyla

Recommended Posts

Z moją wieżą wiąże się problem, który jest zawarty w nazwie tematu. Oba głośniki charczą, lecz nie we wszystkich utworach i nie nieustannie. Zazwyczaj dzieje się tak przy dość wysokich dźwiękach. Wieża to Thomson A3600 z dołączonymi do niego głośnikami o tej samej nazwie. Sprzęt ma już parę lat. Zwracam się z pytaniem, czy istnieje możliwość, by wspomniane charczenie wyeliminować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mogą charczeć z dwóch powodów.
Pierwszy - charczą bo zostały przeciążone zbyt dużą mocą, więc puściły kleje i jest luźna cewka głośnika.
Dwa - charczą bo przeciążony został wzmacniacz i padła część tranzystorów mocy.

Dokładniej można to określić, jak podłączysz te głośniki do innego wzmacniacza, lub do wieży Thomsona podłączysz inne głośniki. Wtedy się dowiesz co charczy głośniki, czy wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie podłączyć swoje kolumny do jakiegokolwiek wzmacniacza .Moc wzmacniacza jest obojętna tylko przy silniejszym wzmacniaczu nie możesz potencjometru za bardzo podkręcać , najlepiej wycisz wzmacniacz do zera i powoli rób głośniej.Po prostu słychać że kolumny mają za dużo mocy.Zaczynają źle grac i słychać zniekształcenia. Ale najprawdopodobniej jest to uszkodzenie głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nagrałem na osobną płytę kawałek, przy którym głośniki charczały najbardziej, w taki sposób, aby był on jedynym utworem na dysku. Głośniki nie charczały już wcale. W takim przypadku podejrzenie pada na czytnik płyt. Próbowałem czyścić go spirytusem, ale to nie dało efektu. Jakieś pomysły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Pożyczyłem od kolegi kable auxowe i podpiąłem wieżę do komputera. Tak jak wcześniej przypuszczałem - wszystkiemu winny jest czytnik płyt, gdyż charczenie zostało kompletnie wyeliminowane przy puszczaniu muzyki za pomocą komputera. Problem polega na tym, że nie wiem jak przywrócić czytnik do sprawności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Pożyczyłem od kolegi kable auxowe i podpiąłem wieżę do komputera. Tak jak wcześniej przypuszczałem - wszystkiemu winny jest czytnik płyt, gdyż charczenie zostało kompletnie wyeliminowane przy puszczaniu muzyki za pomocą komputera. Problem polega na tym, że nie wiem jak przywrócić czytnik do sprawności.


Jeśli problem występuje tylko przy tej płycie, to możesz przegrać ją na CDR - np za pomocą Exact Audio Copy - pamiętaj tylko, by nie nagrywać ze zbyt dużą prędkością - 12x 16x max.

Takie trzaski obserwuję przy niektórych starych CDR-ach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość z która nota bene ostatnio boleśnie się spotkałem, a mainowicie taka, że pewna niewielka część oryginalnych płyt CD danych wykonawców jest zabezpieczona totalnym tryplem pod nazwą "Copy Control". Nawet w stopce okładki ostrzegają wtedy, że, cytuję dosłownie:" Uwaga !!! Mogą wystąpić problemy z odtwarzaniem w NIEKTÓRYCH urządzeniach!".Mam właśnie taką płytę A.Lipnickiej i J.Portera "Inside Story". Na moim odtwarzaczu DVD z prawego kanału wydobywają sie niemiłosierne trzaski. Natomiast z odtwarzacza CD Sony CDP-990 jest ok. Ale jak się namęczyłem i udało mi się zrobić tzw. kopię zapasową płyty to już nie trzeszczy i nie charczy też na DVD.
Moim zdaniem jest to paranoja aby takie chamstwo fonograficzne miało miejsce. Szczególnie to stwierdzenie, że " w NIEKTÓRYCH urządzeniach". Inteligentne podejście do klienta. Nie ma co. Szanowne EMI jest takie inteligentne. A ich inteligencja jest po prostu żałosna bo antypirackie zabezpieczenie zmusza mnie po wydaniu kilkudziesięciu złotych za płytę do jej natychmiastowego skopiowania. Ha,ha,ha !! Idioci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...