Skocz do zawartości

Furutech, wireworld, gigawatt


Recommended Posts

Chcę kupić kabel zasilający do cambridge audio stream magic 6, teraz posiadam furutech 314 agII na wtykach 11G. Mam na oku wireworld electra lub furutech fp3ts20 lub gigawatt lc-2mk2. Cambridge ma troszkę ostrawą górę pasma z wyższą średnicą, chcem ten defekt lekko zamaskować.
Czy kablem można coś zdziałać?

Proszę o inne propozycję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może być zamiast cambridge audio stream magic 6, do 7000zł oczywiście streamer dla naim sn2?
Naim ma już lekko wyostrzoną wyższą średnicę i ca sm6 także.
Posiadam także table głośnikowe chord epic twin i zastanawiam się czy one też nie pogłębiają efektu lekkiego wyostrzenia, czy wymiana kabli na naim naca 5 przyciemni brzmienie? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, czy kable wprowadzą tylko subtelną zmianę , to zależy.
Jeśli jako interkonekty zastosowałbyś Van Den Hul The First albo The second a głośnikowe Ortofon Reference SPK-400 a jako sieciowy podłączysz Van Den Hul Mainsstream Hybrid, to nie wyobrażam sobie zbyt ostrego dźwięku. Chyba że połączysz kolumny JM Lab i wzmacniacz o równie jasnej i ostrej górze.
W Twoim zestawie powinno być przyjemnie, muzykalnie z ociepleniem i miękko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie kable van den hul-a przyciemniają brzmienie, bo o to mi chodź, czy były/są kable tej firmy grającej jasno? Czy kable głośnikowe też są godne polecenia np vdh the wind mk2 Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie kable VdH przyciemniają brzmienie. Podałem te, które najbardziej przyciemniają, zmiękczają, łagodzą.
Np. interkonekt The Orchid ma całkiem dobrą przejrzystość, rozdzielczość. Choć nie gra męcząco, czy jasno.
Ja nie spotkałem się z ostrzej, zbyt jasno, czy agresywnie grającymi kablami tej firmy.
Głośnikowe VdH The Wind mkII jest kablem "grającym" dynamicznie, szybko z dobrym, nisko schodzącym basem, ładną średnicą, nieco ocieploną i wysokimi rysującymi wiarygodną scenę. Ładna przestrzenność, dobra lokalizacja źródeł pozornych. Kabel grający płynnie i spójnie. Choć łagodniej i muzykalniej z lepszym nasyceniem średnicy zagra wspomniany wyżej Ortofon, który jest niestety mniej dynamiczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Q21. Sprawdź, czy ewentualna różnica w brzmieniu jest w ogóle warta tych kosmicznych kwot. Jak masz tyle kapuchy, to lepiej byś sprzęt wymienił na taki, który bardziej Cię zadowoli. Nie lekceważę kabli, są ważnym elementem, ale bez przesady - nigdy bym nie wydał 1300zł na kabel zasilający, no chyba że miałbym system za jakieś 20-30 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostku, wyartykułowałeś to, co już od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie. Oczywiście, że zawsze lepiej kupić lepszy element elektroniki, szczególnie gdy pieniądze są spore, niż "naprawiać" coś kablami. Bo one służą do delikatnego "doszlifowania" brzmienia.

Taniej, ja ciągle mam nadzieje, że Ty piszesz o kablach używanych w bardzo dobrej cenie. Jeśli chcesz kupić takie jako nowe, to naprawdę Cię nie rozumiem. Można obawiać się kupić używany odtwarzacz CD, czy kolumny, ale nie kable.
Acoustic Zen Satori słuchałem kiedyś, ale w mało znanym mi systemie i zbyt krótko, by rzetelnie coś napisać.
Pamiętam tylko, że całość grała bardzo przyjemnie, muzykalnie. Zero ostrości.

I napisz jaki teraz system posiadasz? Całość wraz z okablowaniem. Bo szukałem, ale jakoś bez skutku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taniej, ja ciągle mam nadzieje, że Ty piszesz o kablach używanych w bardzo dobrej cenie. Jeśli chcesz kupić takie jako nowe, to naprawdę Cię nie rozumiem. Można obawiać się kupić używany odtwarzacz CD, czy kolumny, ale nie kable.

No chyba że kupujesz naprawdę drogie kable bez znajomości tematu - bo można czasami trafić na podróbki, jeśli kupujesz u nieznanych osób. icon_sad.gif

Ale to już raczej wtedy, gdy nowe oryginały kosztują "czterocyfrowo" - i zazwyczaj na początku nie jest "1" icon_eek.gif

Więc wg mnie nie ma co się obawiać zakupu używanych, niezbyt drogich kabli - szczególnie od ludzi z forum czy pewnych sprzedawców (poza tym często sklepy audio sprzedają taniej kable używane/wypożyczane do odsłuchów). Przynajmniej w mojej okolicy z "bardziej kumatej" braci audiofilskiej nie znam nikogo, kto by się naciął przy "używkach", zachowując oczywiście pewną uwagę - bo jak ktoś się skusi na allegro na kabel kosztujący 10% ceny wyjściowej to sam się prosi o "kuku". icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę jaki mam system i wtedy może mi polecicie odpowiedni odtwarzać strumieniowy ( nie wchodzi w grę CD)
Naim SN2
Cambridge Audio Stream magic 6 (to on jest tu najsłabszym ogniwem- wyostrza mi brzmienie)
Sounddeco alpha f2
Chord epic twin
Acoustic zen matrix reference
listwa gigawatt pf-1mk2.

Chcem uzyskać ciepłe brzmienie nasycone w średnicy, górę aksamintną, gładką, delikatną.
Dużo słucham muzyki instrumentalnej, wokalnej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki streamer kupić, może podpowiedzą Ci koledzy z forum. Ja na razie (raczej dłuższe na razie) nie zamioerzam nabyć czegoś takiego i dlatego mnie to nie interesuje. A słuchałem nawet bardzo drogich.
Cytat

Chcem uzyskać ciepłe brzmienie nasycone w średnicy, górę aksamintną, gładką, delikatną.


Ja akurat takie odtwarzacze odbieram jako antytezę tego co chcesz uzyskać. Niemal zawsze coś mnie w tym dźwięku drażni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej, mógłbyś się już nauczyć jak się zadaje pytania na forum. Czy trzeba wszystko od Ciebie wyciągać jak kość psu z gardła (tak mawia moja mama) icon_wink.gif
Napisz zatem czy rezygnujesz ze streamera? Albo czy CD ma być dodatkowym źródłem jeśli z niego nie rezygnujesz? Ile możesz przeznaczyć na taki odtwarzacz i czy może być z drugiej ręki?
Bo rozumiem, że budżet ok 7kzł pozostaje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3kzł a nawet wyżej nie znam lepszego odtwarzacza niż Meridian 508.20. Mam w pierwszym systemie, używam od kilku lat i jak na razie nie zamierzam wymieniać, chyba że na coś z oferty firmy Wadia icon_cool.gif
Obawiam się jednak, że ze względu na wygląd czy jego wymiary (jest nieco węższy niż standardowe urządzenia) nie spodoba Ci się.
Jeśli to przebolejesz, tak płynnego, "analogowo" grającego a przy tym z dużą klasą i rozdzielczością odtwarzacza za dużo większe nawet pieniądze nie znajdziesz. To jest po prostu ucieleśnienie muzyki.
Ale to odtwarzacz dla doświadczonego audiofila. Nie zwali Cie z nóg w krótkim odsłuchu. Za to z czasem docenia się jego klasę.
Meridian 508.24 jest trochę jaśniejszy, może odrobinę bardziej eksponuje szczegóły, ale nie jest już tak płynny, muzykalny jak 508.20.
Zresztą jakby co jest możliwość "upgrade" z .20 do .24.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że Ci się nie spodoba. Jeśli wolisz coś nowszego (dlaczego?), ale gorzej grającego, to Audiolab będzie pod wieloma innymi względami bardzo dobry.
Nie gra może z jakimś wybitnym ociepleniem. Jest to raczej płynność, też w sumie spora "analogowość", miękkość, plastyczność. Niskie tony mogłyby schodzić niżej.
Na pewno do słuchania muzyki a nie rozbierania nagrań na czynniki pierwsze.
Dużym plusem są wejścia cyfrowe. Odtwarzacz może służyć jednocześnie jako niezłej klasy DAC.
W sumie jeśli jakość dźwięku nie jest dla Ciebie najważniejszym kryterium a zauważasz inne plusy, odtwarzacz jak najbardziej godny polecenia.
Możesz jeszcze zwrócić uwagę na równie dobry odtwarzacz QUAD Elite CD-S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...