Skocz do zawartości

ONKYO Integra cd 7711 - odgłos dziwny


Adamc

Recommended Posts

[attachment=4303:Dok1.doc]Gra u mnie taki Onkyo i gra ładnie icon_smile.gif
Jedyne niepokojące to odgłos stukania podczas otwierania szuflady z płytką w środku (jak pusta szuflada to cichutko się otwiera).
Otworzyłem, popatrzyłem i wygląda, że za stukanie odpowiedzialny jest krążęk na załączonym schemacie oznaczony M80. Po naciśnieęciu OPEN podskakuje w momencie jak szuflada zaczyna się wysuwać. Śrubka M83 wygląda na regulację jakąś - dostęp do niej zapewniony otworem w wewnętrzej obudowie szuflady. Pokręciłem nią nieco i odrobinkę się poprawiło ale, że nie znam się na tym zupełnie to nie chcę ryzykować za bardzo. Z drugiej strony wygląda, że to kwestia regulacji tylko (na mój humanistyczny rozum icon_wink.gif ) i chętnie bym nie latał z tym do serwisu.
Czy ktoś z Was zna się na tym na tyle, żeby popowiedzieć co z tym zrobić. A może jednak serwis ??

Dok1.doc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem krążek dociskowy, który stabilizuje płytę podczas odczytu?
Jeśli dokręciłeś śrubkę, to prawdopodobnie podniósł się i nie trze już przy otwieraniu szuflady.
Jak chcesz się przekonać czy tak jest w rzeczywistości, to zdejmij górną pokrywę odtwarzacza (koniecznie przy odłączonej z gniazdka wtyczce sieciowej!). Będzie widać co robi ten krążek. Tylko nie patrz pod spód na laser, bo to chyba szkodliwe dla wzroku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu płytki i zamknięciu szuflady krążek lekko się opuszcza. Przy naciskaniu OPEN krążek podskakuje do góry - stąd hałas. Dokręciłem to jeszcze trochę - teraz jest stuknięcie ale takie, jakby płytka lądowała na tacce - ciszej i spokojniej. Może to taka właściwość sprzętu - ktoś ma czy miał i może napisać ja u niego??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...