Skocz do zawartości

Zestaw setero do 5 tys.


marbles4

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Chciałbym zasięgnąć Waszej porady odnośnie kupna zestawu stereo do kwoty 5 000 zł. W tej cenie chciałbym, żeby zmieściły się odtwarzacz, amplituner i kolumny.

Do tej pory korzystam z Yamahy Pianocraft, którą kupiłem w 2007 roku. Jestem z niej zadowolony, ale nadszedł czas by wejść na nieco wyższy poziom.

Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki, to słucham bardzo różnej (od Cradle of Filth, poprzez Stevena Wilsona, Marillion, Portishead, czasem klasykę), więc nie będzie to zbyt pomocne:)

Pomieszczenie - obecnie 18m2, ale planuję przeprowadzkę, więc chciałbym żeby sprzęt sprawdził się również w większym pokoju, ponad 20m2.

Ważne jest dla mnie, aby posiadał wejście hdmi do podłączenia BD.

Chciałbym uzyskać od Was poradę i zawęzić wybór do kilku modeli, które chciałbym odsłuchać w salonach w PL, lub jeżeli nie będą tu dostępne ew. w Berlinie.

Będę wdzięczny za Waszą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
najpierw trzeba uściślić kwestie wyboru rodzaju systemu. Z Twojego opisu wynika, że zestaw będzie wykorzystywany do odsłuchu muzyki, czyli najlepszym rozwiązaniem byłby wybór konfiguracji, opartej na klasycznym amplitunerze stereofoniczny, odtwarzaczu CD oraz zestawie 2 kolumn. Jeśli w przyszłości dokupisz odtwarzacz Blu-Ray, będziesz mógł go podłączyć kablem HDMI do telewizora oraz kablem analogowym RCA do amplitunera, uzyskując dźwięk z systemu audio. Do tego nie jest potrzebny amplituner ze złączem HDMI.

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje brzmieniowe, zwróciłbym Twoją uwagę na elektronikę Yamaha R-S500 lub jeśli zależy Ci na funkcjach sieciowych, najnowszy amplituner R-N500, odtwarzacz CD CD-S300 oraz jeden z zestawów kolumn np. Indiana Line Tesi 560, świetne Audio Academy Phoebe III, QAcoustics QA2050i czy bardzo dynamiczne Melodika BL40.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi o brzmienie, którego bym oczekiwał, to (wybaczcie, że bez fachowej terminologii) zależy mi na przestrzeni i cieple. Nie chciałbym, żeby sprzęt brzmiał "metalicznie", płasko i z odznaczającymi się tonami wysokimi. Nie chciałbym również, żeby Pianocraft był punktem odniesienia przy wyborze zestawu, co być może sugerował mój poprzedni post.

W kwestii wielkości pomieszczenia, tak jak napisałem będę się za jakiś czas przeprowadzał, więc zależy mi na zestawie, który poradzi sobie i na powierzchni nieco ponad 20m2.

Na pewno przyjrzę się Twoim propozycjom powyżej, ale będę wdzięczny za kolejne opinie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRU...Audio Academy Phoebe III, QAcoustics 2050i grają świetnie. Zaskoczeniem była dla mnie zwłaszcza kolumna Audio Academy, bo niby dwudrożna i dwugłośnikowa konstrukcja (oczywiście nie uważam absolutnie wyższości konstrukcji np. 3-4 głośnikowych ), a grała z taką energią , detalicznością i głębią jakiej bym się nie spodziewał. Uzupełnieniem jest jej ładne wykończenie i miły fakt że made in hand Poland.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA Phoebe III są bardzo fajne. Oczywiście ważne jest z jakim wzmacniaczem dane kolumny zagrają.
Zapytam, czy amplituner to świadomy wybór (potrzebujesz wzmacniacza z tunerem w jednej obudowie), czy jednak może być wzmacniacz stereo? Byłby to lepszy wybór. Zazwyczaj wzmacniacze w tej podobnej cenie grają lepiej niż amplitunery stereo.
Będę tu mało odkrywczy a może i nudny, ale pewnie wiesz czytając wątki naszego forum, że za 5kzł kupisz fajnie grający zestaw niższej klasy średniej (pozwolę sobie tak to zaklasyfikować). Natomiast używany, jeśli chodzi o jakość dźwięku ma już szansę przeskoczyć co najmniej o klasę jeśli nie wyżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za Wasze opinie. Opierając się tylko na informacjach w internecie, faktycznie AA Phoebe III wyglądają bardzo dobrze. Mógłbym Was prosić o przybliżenie mi różnić między Audio Academy Phoebe III i QAcoustic 2050i?

Jeżeli chodzi o wzmacniacz, to dzięki za uwagę - nie zależy mi na tunerze, najważniejsza jest dla mnie jakość dźwięku z CD i BD.

Uważacie w takim razie, że wybór kolumn mógłbym zawęzić do tych dwóch kompletów?

Jeżeli tak, to jaki widzielibyście dalszy ciąg, tzn. wzmacniacz + CD player. Biorąc oczywiście pod uwagę te 2 typy kolumn.

f1angel - Dzięki za wzmiankę o używanych zestawach, chciałbym jednak poznać najpierw zawęzić wybór wśród nowych, żeby móc potem to porównać z dostępnymi używkami. Na pewno będę Was również prosił o opinię w sprawie używanych zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marbles4, Ty się zastanów czego chcesz. Bo jak będziesz porównywał nówki z używanymi w tej samej cenie, to nowe na pewno polegną w takim porównaniu. Dźwiękowo rzecz jasna.
Różnice pomiędzy AA Phoebe II a QAcoustic 2050i najlepiej wyklarowałby Ci Q21. Oni są tam na świeżo z tymi kolumnami. No może jeszcze ktoś słuchał, porównywał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel- nie jestem do końca pewien, zdaję sobie sprawę, że podobnie jak np. z samochodami za 30 tys. kupię nową Lancię i używanego Jaguara. Nowy sprzęt kojarzy mi się z nowszą technologią (może niesłusznie), bezpieczeństwem (gwarancja). Nie wiem jak to wygląda w przypadku używanego sprzętu audio jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, bezawaryjność, zużycie podzespołów, ew. możliwości upgrade'u, dostępność na rynku takiej konfiguracji jakiej poszukuję, itp. M.in. dlatego potrzebuje Waszej pomocy.

Biorę pod uwagę zarówno zakup nowego sprzętu jak i używanego, ale chciałbym poznać opcje z obu obszarów.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowym i używanym sprzętem nie do końca jest tak jak z samochodami.
Przede wszystkim dobry sprzęt audio nie degraduje się tak szybko jak samochód.
Choć podobnie jak w motoryzacji stawia się na nowinki, ale jakość a szczególnie trwałość w ostatnich latach bardzo spadła.
Tak, że gwarancja owszem jest bardzo fajna, ale jak Ci sprzęt siądzie po gwarancji, to nieraz może być nie do naprawienia.
A elementy stereo z lat 80 i 90 (często starsze) grają do dziś. Czasem tylko we wzmacniaczach trzeba wymienić kondensatory (nie jest to drogi zabieg) albo zawieszenie w głośnikach (szczególnie piankowe). W odtwarzaczach CD napęd (laser), więc trzeba szukać takiego z dostępnymi.
Postęp w audio, jak gdzieś niedawno pisałem, przejawia się bardziej w nowinkach technicznych, wprowadzaniu nowych technologii niż w lepszej jakości dźwięku. Może najbardziej w sektorze źródeł daje się wyczuć postęp jakościowy. Choć nadal kupując nawet dość wiekowy a dobrej klasy odtwarzacz CD z drugiej ręki będziemy mieli lepszy dźwięk niż z nówki za podobne pieniądze.
Jak na razie tradycyjne wzmacniacze stereo (w tym lampowe) i kolumny nie grają przestarzałym dźwiękiem tylko z racji wieku.
Pewien recenzent znanego pisma o tematyce audio stwierdził kiedyś, że kolumny starzeją się głównie moralnie.
Co jakiś czas ogłasza się wyższość głośników z tworzyw, kompozytów, kevlaru, metalowych, ceramicznych, węglowych nad głośnikami papierowymi (z celulozy) a później znów do nich wraca.
Pojawiły się wzmacniacze cyfrowe lub pracujace w klasie D, ale jak na razie nie są to najlepiej grające urządzenia (z bardzo drogimi wyjątkami). Jakość i trwałość bardziej kojarzy mi się ze starszym sprzętem niż z tym najnowszym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...