Skocz do zawartości

końcówka mocy do NAD C316BEE


bandzior85

Recommended Posts

Koledzy będę wdzięczy za pomoc i ewentualne nakierowanie mnie na właściwy tor jeśli plotę bzdury icon_wink.gif

Szukałem jakiegoś info w necie na temat zamontowania końcówki mocy do tego wzmaka ale nic konkretnego nie znalazłem poza ogólnym info, że końcówkę podłącza się pod tylne gniazda OUT. Takie gniazdo mój wzmak posiada.
Jest możliwość podłączenia pod mojego NADa C316BEE końcówki mocy?
Jak to w ogóle zrobić i czy jest to opłacalne?


Tak w ogóle zaczynam żałować że kupiłem nowy sprzęt czyli pylony pearle + nad C316.
Stwierdzam, że to trochę za słaby sprzęt na mój metraż. Mogłem z Waszą pomocą poszukać używanego ale mocniejszego sprzętu za tą samą kasę
ale to już inny temat, nie istotne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wzmacniacz musiałby mieć wyjście z przedwzmacniacza (PRE OUT), by podłączyć do niego końcówkę mocy. Inaczej nie będziesz mógł sterować głośnością takiej końcówki. Sygnał byłby maksymalnie wysterowany i prawdopodobnie zniszczyłby głośniki.
NAD C 316BEE posiada jedynie wyjście TAPE OUT, czyli pętlę magnetofonową. A to wyjście nie jest regulowane, bo to tzw. "przelotka". Jeśli się mylę, ale chyba nie, niech mnie ktoś poprawi.
Pewnie niestety musisz sprzedać wzmacniacz i kupić mocniejszy on może coś jeszcze wykrzesać z kolumn.
Albo sprzedaj kolumny i kup większe (z większymi głośnikami niskotonowymi) ale dość łatwe do napędzenia. Bo niestety NAD C316BEE, choć dość dynamiczny niestety najwydajniejszy nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...