Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2000 - kolumny podłogowe + wzmacniacz


loop_digga

Recommended Posts

Witam,
Szukam zestawu stereo do salonu 20m2 i jest połączony z kuchnią 8m2. Jestem zielony w tym temacie, jakiś czas temu trochę eksperymentowałem ze słuchawkami, teraz czas na coś większego. Zastosowanie to muzyka i filmy. Całość zestawu musi się zamknąć w 2tys.

Kolumny podłogowe (koniecznie), atrakcyjny wygląd na plus. Dotychczas zwrócilem uwagę na używane Tannoy M3 lub nowe Pylon Pearl 20.
Do tego przydałby się wzmacniacz (najlepiej nowy, albo dobra używka, tu licze na pomoc), z tego co czytam są jakieś dedykowane pod kina domowe, ale mi chyba najbardziej zależy na stereo, i to takim, który w niedalekiej przyszłości będzie umożliwiał podłączenie gramofonu, a na teraz grałby z Macbooka Pro i Tv, i mógłbym dokupić jakiś odtwarzacz CD, ale tu przeszkodą jest koszt (myślałem o czymś z bluetooth, możliwością grania zdalnego) pewnie budżet zbyt niski, wole w ramach budżetu lepsze kolumny i wzmacniacz.

Muzyka wszelaka, ale dużo hiphopu, soulu, elektroniki, house, więc zależy mi na ciepłym brzmieniu z fajnym miękkim basem. Nie chce drżenia wszystkiego dookoła, a dobrego zejścia i kontroli niskich dźwięków. Nie wiem czy to pomoże ale po poszukiwaniach zakupiłem słuchawki AKG K550, i choć są dla wielu basowo ubogie to mi on w nich odpowiada, czasem jedynie go podkręcam w playerach, ale nie lubię jak wchodzi na inne pasma. Brzmienie AKG mimo, że czasem chłodne mi pasuje. Sumując: szukam przyjemnego, czystego, dość szczególowego grania z dobrze schodzącym basem.

Jeśli chodzi o kino domowe, to miałby służyć jako zastępstwo dla kiepskich, telewizyjnych głośników. Cudów w stylu zestawu 5.1 nie oczekuje.

Najchętniej kupiłbym zestaw gotowy, z kablami itd, ale to ciężka sprawa. Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
w podanym budżecie jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku zdecydowanie polecam klasyczny, stereofoniczny system. W kwesti kolumn pozostałbym przy Pylon Audio Pearl Front 20, które są także dostępne kolorze piano. Do kompletu sołoźyłbym wzmacniacz Yamaha A-S300, trochę tańszy Denon PMA-520AE lub moim zdaniem najlepszy z tej trójki Cambridge Audio Topaz AM10.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli ma coś z tego być, to raczej sprzęt z drugiej ręki.
Kolumny, wzmacniacz i jeszcze starczy na CD.
Proponuję nie sugerować się ceną i poszukać naprawdę niezłego wzmacniacza grundig Fine Arts V 3. Można znaleźć do kompletu super jak za te pieniądze odtwarzacz Fine Arts CD 2 albo CD 3.
Jeśli chcesz droższe, choć niekoniecznie lepsze wzmacniacze szukaj starszych NADów, ROTELi czy Marantza PM 80mkII. Fine Arts V 3, to prawie to samo. Marantz różni się tym, że można go przełączyć również do klasy A, ale jest ze trzy razy droższy.
W sumie zbyt drogiego wzmacniacza w tym budżecie bym nie kupował, bo nie starczy na dobre kolumny.
Jakie? Chyba bardziej Tannoy M3, z tych co wymieniłeś. Lepsze byłyby Tannoy (Revolution) R2 albo R3.
Ewentualnie Dali 104. Dali 505 albo 450 będą miały chyba zbyt mocne, niskie tony. Gdybyś trafił na Dali 350 byłoby super.
Widziałem w ogłoszeniach bardzo dobrze grające kolumny Ruark Talisman II, ale chyba będą za drogie, choć warto zapytać.
Inne bardzo dobre to Radmor LS 30 na dobrych głośnikach. Pamiętaj, że zawsze można ponegocjować cenę.

Niektóre z wymienionych elementów zestawu widziałem tu: http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
Oczywiście szukaj też na Allegro, ebayu i giełdach pism w tym naszego Audio.

Kabelki kupisz na końcu, w miarę możliwości finansowych. Czyli zależy ile zostanie po zakupie zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Na pewno skupiam się na kolumnach. Spodobał mi się zestaw z tego filmiku http://youtu.be/GU6HPvd0sLc ostatni. Jamo s 608 z Rotel ra 10. Ale gdzie tego ostatniego zdobyć za 1000 to nie wiem, ale Jamo są osiągane jako nowe w niższej kwocie. Na forum poświęconym Tv lłączą je z amplitunerami różnej maści w tym z tymi bajerami jak złącza hdm mozliwość rozbudowania na 5.1 albo i 7.1, oraz airplay. Nie wiem co wy na to? Rzecz w tym, że to jak ze słuchawkami, na razie średnio wiem czego chce prócz brzmienia, i mozliwości rozbudowy o np. Gramofon, więc nie wiem czy jest sens wbijać się w drogie wmacniacze na początku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego, czy chcesz zbudować zestaw stereo, czy zestaw kina domowego. Jeżeli zestaw ma służyć głównie do słuchania muzyki, to zestaw kd odradzam. Szczególnie jak chcesz cieszyć się, dobrym brzmieniem. KD nie zagra jak stereo i tyle.

Może ten materiał rozjaśni Ci trochę temat :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
[ Audio, co kupić - Stereo czy kino domowe? ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To zależy od tego, czy chcesz zbudować zestaw stereo, czy zestaw kina domowego. Jeżeli zestaw ma służyć głównie do słuchania muzyki, to zestaw kd odradzam. Szczególnie jak chcesz cieszyć się, dobrym brzmieniem. KD nie zagra jak stereo i tyle.

Może ten materiał rozjaśni Ci trochę temat :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
[ Audio, co kupić - Stereo czy kino domowe? ]


Dobry artykuł, ale ja nie lubię motorów icon_wink.gif

Nie no faktycznie muszę się zdecydować, ale zasatanwia mnie fakt, czy taki wzmacniacz np. za ok 1k do KD, będzie faktycznie nadawał się na śmietnik przy stereo za tę samą cenę. Rozumiem, że dla pasjonatów i znawców, różnica będzie slyszalna od razu, ale dla mnie, który od czasu do czasu odróżni 128kbps od 320, nie wiem czy będzie to słyszalne w stopniu aż tak drastycznym, przynajmniej na chwilę obecną mego audio rozwoju.

A znacie Jamo s608? Jakiś wzmacniacz do nich polecacie? Rotela to ja za 1000zł nie znajde icon_wink.gif Zachęca mnie opisywana ich uniwersalność, brzmienie basu i woofer na boku, Pylony mają opinie od zachwytu do totalnego pojazdu i porównaniu do tekturowego badziewia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja za namową forumowiczów przesiadłem się z amplitunera yamahy z przedziału 1tys na wzmacniacz i wysłuchaniu tych samych kawałków na obydwu sprzętach byłem w totalnym szoku. Nie spodziewałem się tak dużej różnicy w odsłuchu.
Na wzmacniaczu muzyka grała zupełnie inaczej, szczególowo i barwnie, zupełnie inna jakość.
Tak, że wiesz icon_wink.gif
Ja do KD nie wracam mimo, że jestem fanem oglądania filmów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zastanowić. Nie spiesz się z zakupem.
Jeżeli będzie przeważała muzyka idź w stereo. To że nie jesteś określony co do brzmienia, nie znaczy, że nie wiesz jakie lubisz, jakie Ci odpowiada i się podoba. Po prostu może nie miałeś okazji posłuchać ulubionej muzyki na przyzwoicie grającym zestawie. Dlatego dobrze byłoby gdybyś mógł posłuchać czegoś przed zakupem.
Jeżeli nie masz takiej możliwości, nie jesteś zainteresowany wycieczką do jakiegoś salonu audio na odsłuch, pomyśl jak miałoby to zagrać.
Czy lubisz ciepłe brzmienie, chłodniejsze, ostre, a może szukasz czegoś neutralnego.

Odnośnie tych Jamo, masz tutaj temat :
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=36793&st=0
[ ZAMIANA JAMO S 606 NA INNE KOLUMNY STEREO ]

Nie wiem jak z miejscem u Ciebie, ale choćby ze względu na głośnik z boku, nie będą to kolumny łatwe do ustawienia. Pomijając już fakt, że są kiepskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo 608 nie slyszałem, ale jamo 606 (o jednego średniotonowca mniej ) tak. Do stereo niespecjalnie, mało precyzyjny, niezbyt szybki bas- efekt dużej memrany z boku. Efekt trochę jak w starszych altusach takie miękkie pohukiwanie niskotonowca. Góra też jest średnio detaliczna, takie wszystko ciut jak z pod koca. Niespecjalnie kojarzyło się to z ciepłym graniem, bardziej z rozlazłym. Z pewnością solidnie i efektownie wyglądające (dla niektórych ), czym zaskarbiają pewnie klientów, nawet cenowo zblizone do altusa, może nawet podobna grupa klientów lubiąca takie chilloutowe granie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dostałeś wydaje mi się naprawdę niezłe propozycje. Od całkiem niedrogich i dobrze grających do droższych i lepiej grających (szczególnie chodzi o kolumny).
Wydaje mi się, że Ty bardziej kupujesz "oczamy" icon_wink.gif
Wybrałeś ponadto całkiem nowe (no niestare) elementy. A te z racji swojego wieku sporo kosztują nic szczególnego nie dając.
O ile Rotel gra nawet przyzwoicie, to Jamo niestety porażka. I co z tego, ze duża skrzynia, efekciarska z dużymi głośnikami?
Ale nie gra. Cała para poszła w gwizdek. I to wcale nie chodzi o głośnik wysokotonowy jak go dawniej nazywano (bo był najczęściej tubowy), tylko o efekciarski wygląd. Zresztą co się komu podoba.
Pisałeś, że zależy Ci na jakości dźwięku a zastanawiasz się nad jakimiś kombajnem do kina domowego.
Czytałeś artykuły, które polecił Ci Zieluwid a jakbyś nie zrozumiał o czym tam pisano.
Zastanawiam się dlaczego tak wiele osób się nie docenia, nie docenia swojego słuchu. A wcale nie trzeba być wykształconym muzycznie, mieć genialnego słuchu, czy być dobrze osłuchanym by odróżnić dobry, choć nawet budżetowy dźwięk od czegoś co dobry dźwięk tylko udaje.
Zastanów się czego chcesz, pojedź gdzieś do salonu, posłuchaj czegoś najtańszego i czegoś lepszego. Usłyszysz różnicę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dostałem fajne propozycje i dzięki za nie, ale i próbuje zorientować się ogólnie w temacie stąd drążenie tematu kin domowych. Ale już wiem, chce stereo.

Kupuje głównie jednak portfelem i zamiłowaniem do muzyki, a nie tylko oczami, tym bardziej, ze jamo akurat do najładniejszych nie należą, na wklejonym przeze mnie filmiku jest ich propozycja, to spytałem, Was, tych którzy słyszeli nie jedno i mają porównanie, z resztą nie tylko tu o nich dobrze piszą: http://audio.com.pl/testy/jamo-s-608:1. Artykuł sponsorowany czy jednak dla kogoś mogą grać dobrze? Ja nie wiem, szczerze pytam.

Sam wole kolumny o kształcie bardziej klasycznym, w sumie wygąd też jest ważny, przecież jakichś ohydnych kloców w salonie nie postawie, żona i tak nie pozwoli icon_wink.gif Ale pierwszym kryterium jest dźwięk, hip hop, delikatne downtempo, czy alternatywa i elektronika, to gatunki gdzie bas i szczegóły są ważne. Lubię słyszeć detale, ale i tupnięcie też musi być. Nie ordynarny zalewjący wszystko bas a ładne zejście. Wiem, że opisu dźwięku jest na opasłe tomy ale lepiej nie potrafię, bliżej mi do ciepłego dźwięku niż analitycznej precyzji i idealnego odwzorowania instumentów, gdyż lubię muzykę często brudną, lub syntetyczną gdzie to schodzi na dalszy plan.

Na salon odsłuchowy ciężko mi znaleść czas. A nawet jak już znajdę wolę jechać przygotowany. Inna sprawa, że pojadę i posłucham najnowszego sprzętu za pare klocków, a wy polecacie często rzeczy inne, które są do zdobycia tylko z drugiej ręki. I co mi to da? Dobrze mówicie, lepiej kupić super używki, ale to tylko sprzęt a ten lubi się popsuć. Dla początkujących wydających na prawde, na chwilę obecną, nie małe i tak pieniądze na stereo to spory problem jak mu 10letni hiper wmacniacz za 1tysia padnie po 2ch tygodniach. Na słuchawkach też jadę na używkach, ale raz że to o kilka razy mniejszy wydatek to i z czasem doszedłem do tego czego oczekuję.

Tak więc jeśli na coś się zdecyduje to albo używki na gwarancji albo nówki. Na pierwszy raz zagram bezpiecznie, icon_smile.gif znając życie na szaleństwa przyjdzie czas icon_wink.gif

Co powiecie na zestaw Taga Harmony TAV 606 v3 z wmacniaczem Yamaha r-s500? szukając kolumn trafiłem na gotowy taki zestaw za okolice 2000. Też czytam o tych głośnikach całkiem dobre opinie, nie wiem jak ten wzmacniacz. Jest coś godnego uwagi w nich wg was? Bo na razie mam tylko te i Pylony skoro Jamo tak odradzacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy jednak dla kogoś jamo 608 mogą grać dobrze? Ja nie wiem, szczerze pytam.

Co powiecie na zestaw Taga Harmony TAV 606 v3 z wmacniaczem Yamaha r-s500? szukając kolumn trafiłem na gotowy taki zestaw za okolice 2000. Też czytam o tych głośnikach całkiem dobre opinie, nie wiem jak ten wzmacniacz. Jest coś godnego uwagi w nich wg was? Bo na razie mam tylko te i Pylony skoro Jamo tak odradzacie.



Na pewno mogą, jednak pod warunkiem że ich posłuchasz z jakąś inną kolumną i będziesz miał punkt odniesienia i porównanie . Przecież ogólnie średnio ciekawe rozwiązania/produkty mogą komuś przypaść do gustu . Gdyby było inaczej wszyscy kupowali by to samo. To tych ich będziesz słuchał, nikt nie może Ci kazać cieszyć innym dźwiękiem z innych kolumn dlatego że są zbudowane zgodnie z zasadami czy dostały 5/5 itd. To że sommelier poleca i wychwala wytrawne francuskie wina nie znaczy że muszę też je pić ( skoro wolę pół-słodkie) i mówić że są pyszne, ale wypada je skosztować, aby wiedzieć i znać . Co do zaproponowanego amplitunera yamaha r-s500 to trochę dypomatycznie napiszę że szkoda ich to tagi 606...mam wrażenie że czasem dokładają niechodliwe kolumny do amplitunerów. Natomiast 2 tys. za kupowanie hurtem to kpina i średnia zniżka, przecież ten wzmacniacz jest do kupienia od 1130zł, a 2 kolumny za 850zł .

Wiem że w cenie tej tagi ciężko o coś innego nowego, (może koda ) , ale wykładając za parę do 1,1tys wybór jest szerszy wśród nowych mission m33i ( alternatywa dla małych pylonów pearl również dwa przetworniki ), boston acoustic cs260, z użwanych jest oczywiście więcej wszystko zalezy od stanu dali suite http://allegro.pl/kolumny-dali-suite-1-5-i3851195756.html tannoy r2 http://allegro.pl/tannoy-revolution-r2-oka...3862643016.html a z większych quadral argentum http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-quadra...3875590102.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

czy jednak dla kogoś jamo 608 mogą grać dobrze? Ja nie wiem, szczerze pytam.

Co powiecie na zestaw Taga Harmony TAV 606 v3 z wmacniaczem Yamaha r-s500? szukając kolumn trafiłem na gotowy taki zestaw za okolice 2000. Też czytam o tych głośnikach całkiem dobre opinie, nie wiem jak ten wzmacniacz. Jest coś godnego uwagi w nich wg was? Bo na razie mam tylko te i Pylony skoro Jamo tak odradzacie.


Co do zaproponowanego amplitunera yamaha r-s500 to trochę dypomatycznie napiszę że szkoda ich to tagi 606...mam wrażenie że czasem dokładają niechodliwe kolumny do amplitunerów. Natomiast 2 tys. za kupowanie hurtem to kpina i średnia zniżka, przecież ten wzmacniacz jest do kupienia od 1130zł, a 2 kolumny za 850zł .


Sorki ale nie wiem czy dobrze rozumiem to co napisałeś icon_wink.gif w sensie i wzmacniacz i kolumny są kiepskie?icon_wink.gif Zniżka faktycznie średnia.
Zapoznam się po pracy z Twoimi propozycjami icon_smile.gif Z używek Dali wyglądają super, a o tych nowych nic nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda yamahy do tagi 606, bo ma potencjał na lepsze kolumny. Mission m33i to rozwinięcie dużych monitorów m32i, jest o nich sporo na forach, z pewnością mniejsza skala dźwięku niż duuże jamo, ale warte uwagi za klasę, styl wykonania . Quadrale argentum to solidna duża kolumna http://www.quadral.com.pl/index.php5?theme...product_id=6236 , http://www.maxaudio.pl/index.php/aktualnos...homevision.html ciekawsze od jamo 608 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mieszkasz w Warszawie to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem salonu audio w celu odsłuchu.
Jak pisze Jacek75, szkoda tej Yamahy na jakieś podrzędne kolumny. Ja miałem A-S700. To już niezłe klocki i należy napędzać nimi dobre kolumny.
Zakup kompletu to żart, jeżeli chodzi o cenę. Czy to z Tagą, czy z Jamo, nie widzę tu żadnej okazji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skoro mieszkasz w Warszawie to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem salonu audio w celu odsłuchu.
Jak pisze Jacek75, szkoda tej Yamahy na jakieś podrzędne kolumny. Ja miałem A-S700. To już niezłe klocki i należy napędzać nimi dobre kolumny.
Zakup kompletu to żart, jeżeli chodzi o cenę. Czy to z Tagą, czy z Jamo, nie widzę tu żadnej okazji.


Niby racja, ale mam urwanie głowy z remontem mieszkania i miałem nadzieję, że to załatwie online icon_smile.gif Pobożne życzenia icon_wink.gif ale mam troche dość jeżdżenia, oglądania i sprawdzania, w zasadzie każdy zestaw będzie lepszy niż moje pierdziawki Creativa, które mam obecnie, aż wstyd do nowego salonu to postawić icon_wink.gif Poza tym, znam jeden tego typu sklep, gdzie za odsłuchy bez zakupu liczą sobei 50zł, a że mają drogo, to pewnie wyłożyłbym tyle i koniec.

Boston Acoustics CS 260 II z tego co czytam i oglądam są interesujące ale na prawdę są tylko czarne, psuje to żonie koncepcje salonu icon_wink.gif Ale nawet jeśli to kosztują ok 1200, czy pozostałe 800zł wystarczą na w miarę dobry do nich, nowy wzmacniacz (np. Denon PMA-520AE?) i kable?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że do tej pory słuchałeś na kiepskich Creativach, to nie znaczy, że musisz kupić dużo lepszy od nich, ale średni nowy zestaw stereo. Szczególnie, jeżeli możesz kupić kilka razy lepszy zestaw używany za cenę nowego. I wierz mi, że zazwyczaj niezawodność stoi po stronie starych klocków, gdzie po stronie nowych stoi kilkumiesięczna gwaracnja.
Zobacz te kolumny :
http://allegro.pl/infinity-rs-5001-rs-5001...3855565109.html
[ INFINITY RS-5001 ]

Nie będę się rozpisywał na ten temat. Powiem tylko tyle, takie kolumny się nie starzeją, a brzmieniem zmiatają nowe kilka razy droższe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, doceniam waszą wiedzę i pewnie macie sporo racji, ale kupno używanego sprzętu wymaga podjęcia pewnego ryzyka, które podjąć muszę ja i za które ja przecież zapłacę. Nie stać mnie chyba na to, choć cały czas to jednak rozważam np. gdybym znalazł kolumny sensownie tanio np. za ok 700zl, plus (to już nie ma pomiłuj) nowy wzmacniacz (kolmny teoretycznie łatwiej i taniej naprawić niż wzmacniacz więc tego się będę trzymał).

Spytam wprost, gdyby ktoś wam dał budżet 2000 i powiedział, kupcie najlepszy zestaw kolumn podłogowych + wzmacniacz, z gwarancją za tą cenę, spełniającą opisane przeze mnie wymagania dźwiękowe, co by to było icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko kupna kolumn używanych, bez gwarancji, bez sprawdzenia jest większe icon_wink.gif Z resztą w przyszłym tygodniu być może znajdę czas na odsłuch, dziś szukając kolumn znalazłem salon całkiem niedaleko od siebie. Z tym, ze mają może ze 4 modele w przedziale cenowo mi pasującym, więc rewelacji się nie spodziewam icon_wink.gif (Magnat Monitor Supreme 800, Taga Harmony TAV 606F v.3, Magnat Monitor Supreme 1000 i Taga Harmony TAV 806F), w konkurencyjnym kawałek dalej znalazłem też - Jamo S 606, Heco Victa 601 i 701, szkoda, że tych Pylonów nie znajduje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...