Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2000 - kolumny podłogowe + wzmacniacz


loop_digga

Recommended Posts

Kiedy pół roku temu szukałem po necie NADa C316BEE w jakiejś okazyjnej cenie na allegro rzuciły mi się w oczy dwie bardzo fajne oferty.
Wzmaki jeszcze z około półrocznymi gwarancjami w super stanie po około 900zł każdy.
Do tego nowe pylony za 1000zł i masz zestaw icon_wink.gif
Tak, że można coś sensownego upolować.
Jeśli dysponujesz nie za dużym pokojem tj do około 20m i lubisz miękkie brzmienie to spokojnie taki zestaw Ci starczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zagrał inaczej.
Kupiłbym jakiś uniwersalny i dobry wzmacniacz (jaki, podałem w poście nr. 4).
A kolumn z naszą tu pomocą szukałbym blisko Twojego miejsca zamieszkania.
Dlaczego?
Bo kupując wzmacniacz z drugiej ręki kupisz lepszy, wyższej klasy. Jeśli grał on już tyle lat, to znaczy że jest dobry, niezawodny.
Dawniej tak się robiło sprzęt hi-fi. Za dzisiejsze nie dałbym funta kłaków. Te najtańsze oczywiście.
Wzmacniacz jak gra, to raczej będzie grał. Z czasem może wymagać wymiany kondensatorów (nie jest to droga operacja, dużo zależy od klasy kondensatorów jakie chcesz włożyć). Potencjometr czasem może wymagać oczyszczenia albo przesmarowania.
Nowe wzmacniacze lutowane cyną bezołowiową (ROHS), to daję słowo zaczną się sypać po kilku latach. Będą robić się tzw. zimne luty.
Gwarancją będziesz cieszył się tylko rok, dwa. A jak się coś sypnie, to będziesz tak samo bulił jak w przypadku naprawy starszego sprzętu.

Wracając do kolumn. Szukając blisko siebie, możesz jeździć ze wzmacniaczem i słuchać. I kolumny też kupisz dużo lepsze niż nowe za te pieniądze. Będziesz miał okazję posłuchać jak grają. Sprawdzić, czy wszystko jest ok. Czy nic nie charczy albo czy wygląda dobrze.
Będziesz wiedział, czy gra to zgodnie z Twoim gustem i czy pasują do wzmacniacza.
W sumie do salonu/salonów i tak musiałbyś jeździć, słuchać. Wychodzi niemal na to samo a masz w przypadku second handu jakość o klasę, dwie lepszą.
Moim zdaniem większym ryzykiem jest kupowanie taniego, niespecjalnie w dodatku grającego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę mnie nie było przez błąd forum (już naprawiony icon_wink.gif).

Udało mi się posłuchać wczoraj Pylony. f1angel w kontakcie mailowym wysłuchał moich wypocin i starał się doradzić, ale napiszę na forum icon_smile.gif

Co się zmieniło? Budżet, cel i czas.
- Budżet zmalał jak to bywa, chciałbym by całość zamknęła się w ok 1700zł, kolumny do 1200 i wzmak do 500zł.

- Cel: Pylony odpadają, wczoraj słuchałem, są ok, ale brak mi mięsa. To są dobre kolumny do rocka, do muzyki instrumentalnej, albo wokalnej, ale nie do soulu i hiphopu, albo mocno perkusyjnej elektroniki, gdzie ten kick, te bębny trzeba lepiej czuć, trzeba czuć wypełnienie dolnego pasma. W Pylonach nie ma tego niestety, więc są nie dla mnie, niestety.

Jakie więc kolumny? Brązowe w dowolnym odcieniu powie żona, ale ja dodam, że coś już poszukałem i:
Na oku mam Tannoye Revolution R2, ale znalazłem je tylko na Allegro w stanie średnim tu i tu, bo podrapane tam gdzie to będzie widoczne, co jak na nowy salon, niestety ma znaczenie. Akurat tej firmy na allegro jest obecnie trochę. M2, M3, F3, wyglądają zacnie, ale nie wiem nic o nich, podobno R2 byłyby dla mnie najepsze, słuchowo sprawdzić nie mam jak, więc jakie są opinie?

Acoustic Energy AE120 - mało znam opinii, ale te co znalazłem są pozytywne, ale czy do moich gatunków będą ok? nie wiem.

Yamaha NS-200 - Yamahy, niezbyt lubiane wśród miłośników audio, ale też jakos mega złych opinii nie znalazłem. Dodatkowo są w Warszawie więc mógłbym podjechać posłuchać.

Wharfedale Diamond 10.4 - podobno to specyficzne granie, ale są osoby, które polecają.

Koda KF-225 - nie cieszą się dobrą opinia, robią dość tanie kolumny, ale może mają model warto polecenia?

QUARAL QLX-205 - zachęcają opisami o basowości, może tego szukam? Ciekawe jak inne parametry?

Na razie tyle, generalnie jak widać skłaniam się ku używkom, musiałem się przekonać by zrozumieć icon_wink.gif

- Czas - potrzebuje kolumn dość szybko, bo zbliża się wyczekiwana od miesięcy parapetówa i żona, i ja z resztą, obiecaliśmy sobie przywitać gości dobrym sprzętem icon_wink.gif Prozaiczne ale ważne icon_wink.gif Da się? Da icon_wink.gif Wierze w to.


Co do wzmacniacza, to preferencji nie mam, bo dobierze się pod kolumny, ale musi wyglądać zacnie, polecany jest FineArts, ale wygląda nie za dobrze, a to ma znaczenie jak się komponuje audio też jako część wyposażenia pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, zupełnie mi wyszło z głowy. Przecież kolumny DALI 505 mogłyby Cię zadowolić. Są lepsze niż myślałem, bo słuchałem ich jakiś czas temu. I na pewno nie zabraknie "mięcha" icon_biggrin.gif
Słuchałem ich z 55W Ayonem Spirit, 40W Rotelem RA-05 i 38w Pro-Ject'em 7AMP. Z każdym było inaczej ale naprawdę dobrze. Zależy kto co lubi.
Z Pro-Jectem był taki basior, że mi mole z kufajki przegoniło icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@loop_digga - na drugi raz napisz/zadzwoń do tej Pani: ola_be . Pomaga odblokować konto migiem. Wiem, bo sprawdzałem. Poza tym ma bardzo ładny głos icon_wink.gif


Kontaktowałem się i odblokowali konto i naprawili przy okazji rejestrację bo siadła icon_wink.gif dlatego mogę pisać icon_biggrin.gif Kombinowałem ponad tydzień icon_smile.gif właśnie z użytkowniczką ola_be icon_smile.gif

Cytat

O kurczę, zupełnie mi wyszło z głowy. Przecież kolumny DALI 505 mogłyby Cię zadowolić.


Brzmi super, znalazłem jedynie na tablicy w niezidentyfikowanym kolorze icon_smile.gif Spytałem co to jest.

EDIT:
Co powiecie na Koda EX-566 F? Recenzja mnie zachęciła, chyba są jeszcze do zdobycia za 699zł. Chiński to produkt, ale wielokrotnie czytałem jak to są oni w stanie zrobić całkiem dobrze grające sprzęty.

JBL XTi 60 ? Wygladają kapitalnie. Podobno ciężko je połączyć ze wzmakiem. Te małe ipodowe głośniki JBL zawsze robiły na mnie wrażenie, kolumn nie znam. Marka znana chyba tu nie lubiana icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/tannoy-revolution-r2-oka...3892129213.html facet wysyła tylko w niedziele (wg opisu) więc jak nie zamówię w najbliższym czasie to odpadają by dotarły na mój deadline. 800zł sądzicie, że warto?
f1angel skłania bardziej ku serii R a w opinii na konkurencyjnym forum piszą, że to M ma ocieplone brzmienie, czynników różnic w odbiorze wiele, ale ciekawi mnie to. M3 miałbym w lepszym stanie niż te R2 za podobną cenę. Zależy mi na basie, chce go jednak czuć. Jakaś pomoc w wyborze ?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój budżet nie daje zbyt wielkiego wyboru. Oczywiście, że Tannoy z serii M będzie miał większe niskie tony, ale ogólnie jakościowo w porównaniu z serią R to klasa niżej. Tu im lepszy wzmacniacz tym lepsze brzmienie.
JBL da Ci oczywiście mocniejsze niskie, ale reszta będzie taka sobie, choć są osoby które lubią takie granie.
Kodę pominę milczeniem.
Jeśli wybierałbym kolumny Tannoya z serii R, to wolałbym R 3 z racji lepszej dynamiki i mocniejszych niskich tonów.
Nie wybierając serii R, zamiast M wolałbym wcześniej wspomniane Dali 505.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił R3 jak byś trafił. Do Twoich typów będą odpowiednie, bez drżenia wszystkiego dookoła, czego jak pisałeś nie chcesz. To nic dobrego i przyjemnego, no chyba, że dla miłośników techniawki i Altusów icon_mrgreen.gif. Może w M2 bas zejdzie niżej, ale bez przesady że w R3 jest go aż tak mało. A kolumny grają dużo lepiej, szczególnie jeśli mówimy o scenie stereo. To wyższa klasa i tyle. Nie brak im muzykalności i dynamiki, oczywiście w towarzystwie z odpowiednim wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie taki wzmacniacz Adcom LINK. Firma amerykańska, raczej mało znana, robi dobre klocki. Nie wiem, czy gość już go sprzedał, bo ogłoszenia / aukcje pojawiały się od dłuższego czasu. Jeśli jest do wzięcia - możesz podjechać do Pruszkowa posłuchać, to raczej nie jest szmat drogi icon_smile.gif .

Posiadając wzmacniacz łatwiej byłoby Ci dobrać kolumny pod swój gust, a przynajmniej zawęzić wybór.

Poza tym, jeśli skompletujesz zestaw w ciemno, a okaże się, że jednak to nie to brzmienie - jaki problem odsprzedać? To nie oznacza finansowej straty, możesz nawet zarobić. Wiem z autopsji icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zobacz sobie taki wzmacniacz Adcom LINK. Firma amerykańska, raczej mało znana, robi dobre klocki. Nie wiem, czy gość już go sprzedał, bo ogłoszenia / aukcje pojawiały się od dłuższego czasu. Jeśli jest do wzięcia - możesz podjechać do Pruszkowa posłuchać, to raczej nie jest szmat drogi icon_smile.gif .


Brzmi super, ale mam problem z tym, że nie ma on żadnej regulacji brzmienia, jakieś podkrecenie basów czy trebli by się przydało, szczególnie właśnie przy zestawie kupywanym w ciemno bez doświadczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie ostrzej poszukałem po waszych typach i obecnie badam kilka opcji:
- Poluje na Tannoye R3, ale niestety bezskutecznie, nie ma ich nigdzie, R2ki są na allegro porysowane i dość okrutnie wyglądają. Ma ktoś jakies info w sprawie R3?
teoretycznie (jestem w trakcie wymiany maili) mam opcje na:
- Dali 505 - front czarny a podobno boki wenge wpadające w czerń, mam dostać dodatkowe info na ten temat, bo jeśli są po prostu czarne to odpadają ze względu na jasny wystrój salonu głównie w brązach dąb, jasny i ciemny sonoma itd. ok. 1100zł.
- Dali Suite 1.5 - polecane w tym wątku przez jacek75, ogólnie opisywane jako uniwersalne. Dobre recenzje, dobry stan, ok. 800zł.
- Dali 350 - f1angel polecał, natrafiłem na ślad czekam na odpowiedź, mahoń, stan wg sprzedawcy ok, zdjęcia niewyraźne więc pod znakiem zapytania, ok. 800zł.


I to byłoby na tyle, stety niestety.

UPDATE: No i nie jest dobrze icon_wink.gif Dali 1.5 i 350 niestety nieaktualne!

Znalazłem jeszcze takie ELAC FS 57 ale się ktoś ceni za bardzo. Cena chyba nieadekwatna do jakości?


UDPATE2: Dali 505 też odpadły więc jest nienajlepiej ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowany brakiem skuteczności, goniąc uciekający czas, podbije temat. Mam opcję na małą pożyczkę, która wywinduje mi budżet do pierwotnych 2000zł, no ale? jeszcze żeby było co kupić.

Nie uparłem się znowu na nówki, po prostu znalazłem dobre opinie i pomyślałem, że zasięgnę rad u mędrców icon_wink.gif
- STX FS-250n - poza tym, że wyglądają kapitalnie, z forum dowiedziałem się, że nie najgorzej grają, że STX rozwija się z roku na rok coraz lepiej, a ten model jest całkiem udany, nie tak jak FX300, ale tutaj różnica w cenie to 500zł na kolumnie, więc nie ma o czym rozmawiać. cena to 1600zł za parę, swego czasu podobno w Audio Video dostały wybór redakcji, dobrze się o nich pisze, generalnie. Z tym, że czy ta cena to nie na wyrost? Dali 6006 latają za ta samą cenę, wybór oczywisty co lepsze czy może nie?
- Tonsil MAESTRO II 180 - na ceneo zebrały bardzo dużo recenzji w dodatku ich suma dała bardzo dobrą ocenę. Tu cena byłaby jeszcze niższa 1400zł lub używki TUTAJ za 1100

Propozycje nowe, więc byłyby od ręki jak to z nówkami bywa bez ryzyka rys, ukrytych, nieodpisujących allegrowiczów, czy odwołujących oferty tablicowiczów icon_wink.gif Pytanie do was, czy warto pożyczać by je mieć i zawracać sobie nimi głowę?

Z tańszych używek interesujące wydają się:
- Acoustic Energy AE 109 (1000zł bardzo dobry stan)
- Acoustic Energy Aegis Three - 1200zł
- ELAC FS 57 - ktoś z ELACami miał do czynienia?
- Dali Suite 1.7 i Blue 6006 - za ostateczny limit 1600zł - 1.7 miałbym w super stanie z warszawy, ale czy warto?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamie kodeks forumowicza podbijając posty wiem, ale serio potrzebuję porady icon_wink.gif

Posiłkując się internetem doszedłem do wniosku, że używki za 1500zł będą dla mnie i tak mega satysfakcjonujące więc jestem prawie zdecydowany na Dali 6006 lub 1.7. Wiem, że męczę ale przestanę jak podpowiecie, jeśli juz to które (wizualnie 1.7 są niesamowite) oraz czy np. Nad 302, ROTEL RA-945 je pociągnie? Opcjonalnie ROTEL RA-920AX, ROTEL RA-921, ROTEL RA-930AX, ARCAM ALPHA 6, DENON 520AE, otwieram głowę na propozycje rozsądne cenowo jedynie proszę pamiętać, że do zestawu chciałbym podłączyć w niedalekiej przyszłości gramofon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione icon_wink.gif Po przesłuchaniu zdecydowałem się na Dali 1.7 plus NAD 302. Utargowałem na jednym i drugim, no i mam komplet za 2000zł jak z początku tematu icon_smile.gif Wybierać można tygodniami i to może nie mieć końca icon_wink.gif Mi się podoba, jestem zadowolony icon_smile.gif
Elektronika, house, chillout, jazzujące brzmienia brazylijskie, brzmią super, bas, przestrzeń jak lubie. Przede wszystkim od razu je poczułem, Pylonów np. nie, pewnie nie do moich gatunków. Tutaj inna bajka. Jedynie bardzo mocno basowe rapowe kawałki zyskałyby jakby ten basior schodził niżej. Nie jest tak, że go nie ma, jest i to bardzo dużo, wywołuje te przyjemne wibracje, których oczekiwałem icon_wink.gif Ale po prostu mega nisko, tak, że się można o niego przewrócić nie schodzi icon_wink.gif

Tak czy siak, dzięki za wszelkie porady icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ma ktoś jakies info w sprawie R3?



Ja mam info - R3 za 149GBP są tutaj Tannoy Revolution R3 ale pewnie już za późno. Chyba, że sprzedasz te nowe i kupisz Tannoy'e (jeżeli się zdecydujesz to napisz na PW - dam Ci namiar na kilka polskich firm sprowadzających przesyłki z Anglii za tanie pieniądze).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, może kiedyś... Na razie zostaje z Dali. Za jakiś czas kto wie icon_wink.gif Ale to na prawde dobre kolumny na moje potrzeby, ktoś je w ogóle miał na dłużej, że tak je demonizuje? Tannoy R3 rozważyłbym, gdyby ten bas schodził sporo niżej, ale przecież zawsze można dokupić suba. Na razie audio wpłukało mój portfel i kończe zabawe icon_wink.gif ale jeszcze tu wrócę icon_wink.gif

W Dali 1.7 to tak na prawdę kolor okazał się zbyt żywy do spłowiałych barw salonu icon_wink.gif ale to też ujdzie.

PS. Ma ktoś namiary na dobre tematy na forach, czy adresu sklepów z okleinami drewnopodobnymi na kolumny? Tak z ciekawości pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ktoś je w ogóle miał na dłużej, że tak je demonizuje? Tannoy R3 rozważyłbym, gdyby ten bas schodził sporo niżej,



Jest sposób, żeby mieć rozeznanie w możliwościach Tannoy R3 i Dali 1.7 jeszcze przed ich zakupem. Po prostu musiałbyś sprawdzić ile one kosztowały gdy były fabrycznie nowe a następnie poprosić w salonie audio, żeby Ci zademonstrowali brzmienie obecnych nowych kolumn ww. marek z tego samego przedziału cenowego. Mi tak poradzili koledzy z forum i uwierz - mieli rację. Ja dwa tygodnie temu byłem pierwszy raz w życiu na odsłuchu i teraz wiem czego chcę (a faktycznie jeżeli brzmienie jakiejś kolumny wpadnie w ucho to zaczynasz za nią szaleć czy jak napisałeś "demonizować" icon_wink.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobrych rad a gdzie Majtek2013 byłeś jak szukałem tydzien temu? icon_biggrin.gif

Zgadzam się z tobą, ale szukałem bardzo intensywnie jakieś 3 tygodnie, na odsłuchu byłem trzykrotnie. Nie zastosowałem opisanego przez Ciebie sposobu a swój, zapewne gorszy, ale efekty mnie zatysfakcjonują.

Kolumny kosztowały blisko niespełna 3000 w momencie kupna w 2009 roku, pierwszy właściciel (to też mnie przekonało, gdyż często okazje prezentują sprzęt z n-tej ręki, o niewiadomym stanie).
Mój sposób był prosty, po przygodzie ze słuchawkami wiedziałem, tak mniej więcej co lubie w odbiorze muzyki, nadal nie umiem tego opisywać, ale tak po swojemu: to są detale, miało błyszczeć, przeszkadzajki miałem slyszeć, ogólnie góra słyszalna i obecna, lubię smaczki w elektronice itp. (to w słuchawkach oferowały AudioTechniki M50, AKG K550 np.), ale koniecznie z wyczuwalnym basem, w żadnym wypadku nie zagłuszającym innych pasm, dźwięk miał być dość naturalny bez podbić i ubarwień. No i np. Pylony jak na cenę zacne, brzmiały trochę jak pudełka, i płasko, wszystko na jednym poprawnym poziomie, bez ekscytacji. W Dali 1.7 jest różnica, tu dźwięk cieszy, siadasz i jak dla mnie słychać, że masz do czynienia ze sprzętem lepszej klasy, bo dźwięk czujesz na sobie i jest ekscytujący (wszystko oczywiście "wg mnie"). Lata po pomieszczniu, bas obecny, detale np. Flying Lotusa błyszczą jak trzeba, fortepian Możdżera jest jakby na wyciągnięcie ręki. To lubie. To mi się spodobało i tego szukałem.

Być może dało się lepiej, ale słuchawek przez rok przerobiłem chyba 7 par, i powiedzialem sobie stop icon_wink.gif Mam to czego szukam, a ciągle doszukiwałem się dziury w całym icon_wink.gif Tutaj postanowiłem wrzucić na luz, bo kolumny raz, że kłopotliwsze w odsprzedazy to i droższe icon_wink.gif Najbardziej żałuje przegapionych Dali 505 za 1150zl. Sporo tańsza a podobno też i lepsze, ale nie dołuje się już a cieszę co mam icon_wink.gif

Jak mi się trafi to może kupie za parę miesięcy (jak będę szukał gramofonu) Tannoye R3 i porównam i któreś sprzedam, dość korzystna (w porównaniu) cena i stan dałaby mi teoretynie nie dużą stratę. No ale to "być może" kiedyś zrobie, na razie trzeba się cieszyć icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...