Skocz do zawartości

Głosniki do Yamahy 673


kolin kolin

Recommended Posts

Witam wszystkich,
prosze Was o doradzenie w temacie głośników do Yamahy 673, żeby uzyskać lepszy efekt w odsłuchu muzyki niż mam obecnie. Obecym moim zestawem głśników jest Harman Kardon HKTS 60. W kinie dowmowym wszystko jest ok, ale do muzyki, coż nie jestem jakimś audiofilem ale spodziewałem się czegoś lepszego, dźwieku bardziej pełnego a tutaj wyraźnie brakuje środka. Muzyki nie słucham głośno, usawienie na amplitunerze to w zalezności z czego odtwarzam -60 do -35. Muzyki jakiej słucham to przeważnie radio typu RMF 90s, kanały muzyczne typu Trace Urban itp.
Zapytacie pewno dlaczego skoro słucham też sporo muzyki zdecydowałem się na małe głośniki, a no ponieważ ze względu na miejsce którym dysponuje. Za bardzo nie mam jak ustawic głosników podłogowych ale z tego co się zorientowałem przez te pół roku od kiedy posiadam wymieniony zestaw będe musiał pogłówkowac i znaleść miejsce na głośniki podłogowe. Pokój jest około 20m2. Cena, dobrze by było zamknac się w tym co moge dostać za obecny zesatw głośników.

Z góry dziekuje za rady i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
buorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, proponuję zwrócić uwagę na mniejsze modele kolumn podłogowych. Namawiam na odsłuchy Indiana Line Nota 550, Monitor Audio MR4, Kef C5 czy Roth Audio Oli RA3 lub bardzo dynamiczne Melodika BL30.
Kaźdy z powyzszych modeli kolumn bardzo dobrze sprawdzi się w Twojej konfiguracji, wybór jednak zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań słuźę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz mało miejsca w pokoju to mogłeś kupić zestaw stereo zamiast kina domowego icon_wink.gif
Na kinie domowym niestety nie posłuchasz muzyki na satysfakcjonującym poziomie, wiem po sobie, też próbowałem słuchać muzyki na kinie.
Na początku nawet wydawało mi się, że fajnie gra, do czasu jak nie zmieniłem sprzętu na stereo. Różnica porażająca.
Sprzedaż głośników nie wiele Ci da ponieważ amplituner również jest niższej klasy i do słuchania muzyki się nie nadaje.

Nie chce Cię dołować ale ja tak to widzę.
Poczekaj jeszcze na opinię bardziej doświadczonych forumowiczów może oni coś Ci doradzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Tak jak napisał Kolega wyżej. Zestaw kina domowego nie sprawdza się najlepiej w słuchaniu muzyki. Ma inne przeznaczenie. Nie będę namawiał Cię do sprzedaży wzmacniacza, choć jeśli służy on Tobie głównie do słuchania muzyki, byłoby to najrozsądniejszym posunięciem.
Myślę jednak, że jeżeli zdecydujesz się na którąkolwiek z propozycji Q21, odnotujesz znaczną poprawę w odbiorze muzyki. Szczególnie w porównaniu z zestawem na którym słuchasz obecnie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...