Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do przekroju, to mam swoje zdanie potwierdzone empirycznie. Rozumiem, że taki czy taki przekrój jest elektrycznie wystarczalny,
ale my tu to forum Audio a nie Elektroda. Nam (i myślę, że Tobie też) chodzi o brzmienie, jak to gra. A kable 1.5mm czy 4mm grają (wpływają na brzmienie) jednak inaczej. Wystarczy, to Fiat Panda, by gdzieś pojechać. Ale jak się chce mieć lepsze osiągi czy większą przestrzeń kupimy jednak coś innego, prawda?
Co do kabli Klotz, to można je nazwać neutralnymi, choć w niektórych systemach będą mulić. A Tobie przecież chodzi o ożywienie góry.
Supra, to również dobre kable i nie ma co kręcić nosem. A, że nie wszędzie się sprawdzą, to jak każde.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak najbardziej się zgadzam, typowo fizyczne podejście jest mało ekscytujące , wiem że suszarka do włosów grzeje bo ma cieniutkie druciki, a przewód zasilający jest gruby więc jest zimny. Wzmacniacz też ma stałe elementy elektroniczne a jednak każdy gra inaczej. Pewne minimalne zmiany może przynieść już sama zmiana średnicy z 1,5 na 2,5 względem tej samej marki i modelu, a co dopiero inny, innej budowy. Zaczekam jeszcze na koniec aukcji chordów, a jak nie to zamówię klotz'e- niedroga zabawa .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj mnie, nie zamawiaj Klotzów. Nie dadzą Ci tego, czego oczekujesz. I co z tego, ze niedroga zabawa, jeśli nic albo mało co da? Jeśli nie stać Cię na Chordy czy Quedy, to zamów Suprę albo najtańsze Sommery. Wpływają na dźwięk zdecydowanie bardziej w kierunku jaki sobie założyłeś. http://www.thomann.de/pl/sommer_cable_kable_na_metry.html Ale zrobisz co zechcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Celdur, masz rację, że na plus. Ale tu chodzi o to, że górę trzeba rozjaśnić, wyeksponować. Ogólna jakość przekazu się nie podniesie (no, może minimalnie - zależy z jakimi kablami), choć subiektywnie dla Jacka75 tak, ponieważ usłyszy bardziej wyrównany, czy bliższy swojemu wyobrażeniu o dobrym dźwięku przekaz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś to wystarczy, może sobie podkręcić potencjometrem. Ale nie załatwi to lepszej przestrzenności czy mikrodynamiki. A często kręcenie gałką psuje inne aspekty dźwięku. Zależy od klasy wzmacniacza, potencjometrów.
Zastosowanie tego czy wyższych modeli interkonektów Namelessa na pewno wpłynie na ilość wysokich tonów, nie szkodząc ich jakości.
Na tym poziomie sprzętowym oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posłuchaj mnie, nie zamawiaj Klotzów. Nie dadzą Ci tego, czego oczekujesz. I co z tego, ze niedroga zabawa, jeśli nic albo mało co da? Jeśli nie stać Cię na Chordy czy Quedy, to zamów Suprę albo najtańsze Sommery. Wpływają na dźwięk zdecydowanie bardziej w kierunku jaki sobie założyłeś.


Spokojnie, na razie zobaczę sytuację aukcyjną z chordami na allegro, jak nie to trudno, kupię suprę ( lub jej tańszą, nie cynowaną wersję - jentech sky supra 2,5) są w Łodzi wiec przesyłka odpada.
Co do czy stać mnie czy nie stać, wiesz jak jest, mam pieniądze żeby kupić butelkę wina za 300zł , ale kupuje to za 25zł. Do kabli podchodzę racjonalnie, wiem że każdy element wpływa na brzmienie i nie neguje tego, dlatego w swoim niedrogim systemie zadbałem by było wszystko zgodnie z tzw. zasadami. Z drugiej strony kupowanie kabla za więcej niż 40zł za metr do "budżetowego zestawu za 3,5tys(dla nowych elem.)" to jak dla mnie nieco rozrzutność.
Najtańszych rzeczy nigdy nie kupowałem i starałem się znaleźć złoty środek między jakością, potrzebami i ceną .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli Cię uraziłem tym "nie stać Cię", bo oczywiście myslę, że możesz sobie pozwolić na taki wydatek, ale raczej było to w kontekście "nie chcesz wydać więcej".
Chordy byłyby chyba optymalne jakościowo. Rzeczywiście spróbuj.
A co do Supry, to jeśli piszesz, że masz w salonie blisko Twojego miejsca zamieszkania, czy nie wypożyczyliby do odsłuchu?
Pytałeś? Może mają jakieś pocięte już do odsłuchów ekspozycyjnych. A nie wykluczone, że polecą Ci jeszcze coś innego.
Ja bym spróbował pogadać i wypożyczyć na weekend.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norstone nie znam, co nie znaczy, że źle zagrają.
Ciekawe czy w Best Audio wciąż tak mili ludzie pracują. Nie byłem tam już ponad 10 lat. Kupiłem u nich odtwarzacz Arcam Alpha 5+.
W jakimś niewielkim saloniku na (albo przy) Piotrkowskiej. A standy do monitorów Sonus Faber i kable głośnikowe VdH CS-122 Hybrid oraz parę drobiazgów na Traugutta 25 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w wieżowcu na Traugutta 25( pracowałem tam dawniej kilka pięter wyżej) teraz trochę ciężko dojechać zamknięta " zona " i ul.Kilińskiego, zmiana org. ruchu przez budowę największego dworca podziemnego Łódź-Fabryczna i obok centrum EC1 (ładnie się zapowiada). Budowa trasy WZ i obwodnicy Łodzi (Górna), no ale potem będzie lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kabelki qed classic79 - 2,5mm nie mają żadnego oznaczenia żyły plus, minus, jakiś pasek, nic. Ciekawe są też kable jentzen 2,5 mm po 13 zł na allegro, często używane do zmiany okablowania kolumn, choć zapewne wyższy model.
Czytałem opnie że lepiej, bardziej analitycznie przenoszą górne pasmo kable które mają więcej cieniutkich drucików, mniejszą pojemność własną, czyli klotz odpada ma ok 50, a inne trochę droższe koło 200. Doszedłem do wniosku że skoro nie kupuję np.klotza, czy adam hall to kabelki kupię w Łodzi, odpada koszt wysyłki . Więc jak skończy się remont w mieszkaniu i będzie czas to kupię kabelek supra 2,5mm w bestaudio, chyba że coś innego się trafi np.sommer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75 a przypomnij jakich interkonektów używasz i do czego (źródło)? Bo naprawdę super niedrogie a dobre jakościowo Namelessy Black Classcic Line dają tyle wysokich tonów i ożywienie w górze pasma, jak mało które. Nawet kilka razy droższe. A trochę tych kabli się przesłuchało.
Z głośnikowych najtaniej i będzie z Sommer Spirit XXL Albo Sommer Orbit 240. Tylko tu uwaga. Opinie są bardzo spolaryzowane.
Dlatego polecam tylko po odsłuchu. Tu dużo zależy od konfiguracji.
A że opinie mogą być zupełnie nieadekwatne do rzeczywistych możliwości wystarczy poczytać jak "wytrawni testerzy" z audiostereo
opisali Alphard DaVinci. Ja przerobiłem te kable jak może wiesz w kilku konfiguracjach na własnym sprzęcie i zestawach kolegów (słuchaliśmy razem). Na każdym zestawie było co najmniej dobrze. A punktami odniesienia były kable Van Den Hul CS122 Hybrid i Straight Wire Rhapsody S bi-wire.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak wspomniałem zasięgnąłem języka ws klotzów/adam hall/cordial, bo nie wszystko najlepsze co droższe, a im człowiek starszy tym mniejsze parcie na topowe brandy. Tak więc nie kręcę nosem na 2 ligowe marki ( no może że te najtańsze odrzucam, a na drogie mnie nie stać), bo trafiają się produkty niedrogie i godne uwagi np. te przetestowane przez Ciebie da Vinci.
Aktualnie mam 50 cm rca prolinka exclusive z odtwarzacza pioneer pd-s507 ( grającego precyzyjnie). Może przesadzam z tym brakiem "góry" nasłuchałem się sporo ostatnio monitor audio, a według mnie i kolegi który je testował, jest w nich dość ostra góa, chwilami metaliczna, to już jbl 80 są nieco delikatniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem konekty RCA SUMMER Spirit XXL w dobrej cenie ( na allegro sporo droższe )
http://muzyczny.pl/134133_Hometec-Sommer-S...ereo-2x05m.html
i z tego samego sklepu te same przewody z inną bo plastikową końcówką rca
http://muzyczny.pl/131201_Hometec-4Audio-G...-RCA-2x05m.html

PYTANIE czy nie będzie między metalowymi wejściami jakiś interferencji , zewnętrzne osłony to co prawda tzw. "masa" ale wolę zapytać ?

Dla zainteresowanych jeszcze mała ciekawostka niedrogi poularny kabel głośnikowy Cordial w wersji Cordial CLS 225 2*2.5 140x0,15 mm2 zwiniętych drucików i ta sama średnica ale model wyższa klasa Cordial CLS 225-651 2*2.5 i 651 x 0,07 mm2 zwiniętych drucików miedzianych , teoretycznie lepsze detale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi drucikami i detalami teoretycznie masz rację, ale nie zawsze to działa. Dużo też zależy od rodzaju i jakości materiału, izolacji, splotu, innych technicznych niuansów.
Co do interkonektów, to próbuję Ci wytłumaczyć, że nie nowe, tylko używane (szkoda kasy). Będziesz miał lepszą jakość a nie tylko przechył tonalny w jedną czy drugą stronę. No i raczej ciut większe pieniądze na ten interkonekt. Nie doceniasz możliwości swojego zestawu, ograniczasz go. Ja Ci tu nie proponuję drutów za kilka setek tylko za 150-200zł. To by już miało sens. Zauważysz różnicę.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/07/154978.php tu masz srebro i naprawdę dobrą jakość.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/03/152169.php z tego co pamiętam Sonic Linki grały dość szczegółowo.
http://allegro.pl/nordost-magic-one-jedyny...3997853505.html
http://allegro.pl/nordost-odin-rca-0-5m-ab...4030347761.html
http://allegro.pl/qed-performance-audio-2-...4017170130.html
http://allegro.pl/qed-qunex-2-i4013107919.html

Głośnikowe z racji długości musisz chyba kupić nowe, bo rzadko kto sprzedaje kable dłuższe niż 3.5-4m.

ODPOWIEDŹ: Jeśli wtyki nie będą dotykać do siebie, to jakie interferencje mają powstać? Nie bardzo rozumiem w czym rzecz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

: Jeśli wtyki nie będą dotykać do siebie, to jakie interferencje mają powstać? Nie bardzo rozumiem w czym rzecz?



Wejścia RCA są blisko siebie, średniej grubości wtyki prolinka ( a bywają grubsze, masywniejsze ) prawie dotykają do siebie, ale sprawdziłem, lekko je naciskając i kiedy się stykają nic się nie zmienia w dźwięku. Obawiałem się nieco jakiś dziwnych zakłóceń.
Odpowiedzieli mi z muzycznego.pl ws tych dwu z pozoru podobnych kabelków rca, że bardziej "górą i dokładnie" zagra sommer spirit xxl na tych pozłacanych, acz tańszych neutrikach .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, tyle że z przejściówkami typu szpilka (mam stare gniazda we wzmacniaczu). Wystąpiło ryzyko stykania się metalowej oprawy wtyczek. Zabezpieczyłem je kawałkami gumowego wężyka, dociętymi na taką długość, aby zasłaniała w całości wtyczki. Może spróbuj tak u Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby jeszcze dorzucić nieco wiedzy do tematu, chciałem poprosić o Wasze doświadczenia i wiedzę, czy "sporym minusem" lub jakoś odczuwalnym będzie użycie kabla dłuższego niż potrzeba.np 1m zamiast np.0,6m.

1) Czy jednak markowy kabelek ekranowany na tyle trzyma poziom i swój "charakter brzmienia", tak że te nadprogramowe 30-40 cm nie wpływa negatywnie na brzmienie i jak jest okazja dłuższej wersji to warto kupić ?

2) Czy może wyższy model RCA, ale długi spowoduje pogorszenia dźwięku na niższy poziom i wtedy lepiej lepiej kupić wersję tańszą, ale 0,6 m ?
np "lepszy model" QED Performance 2xRCA Audio2 1metr 199zł zagra gorzej niż 0,6m QED Performance 2xRCA Audio 1 0,6m 99zł ?

Dla zainteresowanych, dziś skończyła się aukcja Kimber Kable PBJ Cu/Ag za małą część pierwotnej ceny, ale był długi ( a ten model nie ma ekranu), może jeszcze będzie wystawiony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...