Skocz do zawartości

Co podpiąć??


mizio

Recommended Posts

Witam,
mam nie nowy już wzmacniacz technicsa A700MK2:
- moc wyjściowa 2 x 50W (8ohm) / 2 x 80W (4ohm)
- całkowite zniekształcenia harmoniczne 0,0009% (8ohm) / 0,002% (4ohm)
- pasmo przenoszenia 3 Hz - 80 KHz
- pobór mocy 200 W.
i zwracam się do Was z zapytaniem jakie głośniki dla niego będą najlepsze??? Dodam że pomieszczenie w którym ma grać ma około 20m2, a budżet mieści się między 500-700zł. Zwracam większą uwagę na jakość a nie na to czy dźwięk oderwie mi tapety ze ścian, zresztą ten wzmacniacz na to nie pozwala. Myślę ze z jakimiś porządnymi głośnikami ładnie będzie grało.
Mam nadzieję że podsuniecie mi coś, wiem że 700zł to nie dużo ale może się coś znajdzie??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam nadzieję że podsuniecie mi coś, wiem że 700zł to nie dużo ale może się coś znajdzie??


Z nowych kolumn w tej kwocie proponuję Magnat Monitor 1000 lub Heco Victa 700.
Obie konstrukcje dobże się sprawdzają w muzyce tupu techno,jednak Heco ma ostrzejsze brzmienie.
Oile znajdziesz gdzieś w tej cenie?
Jakiej muzyki słuchasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj z tymi feniksami. To totalna kaszanka. te magnaty zagraja lepiej. Ale nie wiem czy jest sens kupywac Monitor 1000, bo napisales ze nie lubisz glosno, a one sa jedne z wiekszych podlogowek. Heco jak napisal ktos wyzej brzmia ostro, magnaty tez, ale moim zdaniem Heco zdecydowanie za sucho.
audionet > Magnaty tylko tak sie nazywaja icon_smile.gif model 1000 nie jest regalowka tylko spora podlogowka icon_smile.gif

Do rocka Monitory magnata, by sie nadaly jak najbardziej. Ale mzoe lepiej wybarc cos mniejszego za ta kase jak nie lubisz glosno sluchac? Jak juz bys je chcial to radze do tych 50W z Technicsa model 880.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W zamkniętych 990,bas powinien być lepiej kontrolowany niż w otwartych 1000i880.Co w muzyce typu rock jest pożądane.A kolega mizio,może kiedyś chcieć przejść na bardziej zacny wzmak niż w/w Technics.



apropos 990 to nie jest tak ze bas nawala w sciane a nie w nas skoro glosnik jest z boku:>? zawsze mnie to ciekawilo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

apropos 990 to nie jest tak ze bas nawala w sciane a nie w nas skoro glosnik jest z boku:>? zawsze mnie to ciekawilo


To nic nie szkodzi:) Spojrz np na subwoofery. Glosnik jest zamontowany w srodku, z dolu, z boku i wogole inne kosmiczne konstrukcje, a bas jest. To nie wysokotonowiec, ze jak go zakryjesz to juz go nie slyszysz bo musi on byc skierowany do ciebie kopulka. Bas sie poprostu rozchodzi i tyle. Nie zatrzymasz go byla dłonią czy cos icon_smile.gif Nawet scianą, jak pewnie zauwazyles. Bas zawsze slychac nawet jak gra pare pieter wyzej, a wysokich i srednich juz wogole. Wez np zrob glosniej muzyke i przyloz ucho do glosnika basowego, ja slysze w nim tylko jakies plytkie stukotanie, bo to skrzynia glownie "wytwarza" ten bas. No i wyloty BR. Slowo wytwarza wzielem w cudzyslow, bo jak wiadomo to glosnik go wytwarza, ale bez skrzyni jest praktycznie NICZYM taki woofer. Nawet jakby byl zrobiony z kosmicznych materialow i by kosztowal miliony icon_smile.gif Kolumny z tak zamontowanym glosnikiem nalezy tylko stawiac dalej od bocznych scian. Bo bas bedzie podbity, co moze niektorzy lubia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

W zamkniętych 990,bas powinien być lepiej kontrolowany niż w otwartych 1000i880.Co w muzyce typu rock jest pożądane.A kolega mizio,może kiedyś chcieć przejść na bardziej zacny wzmak niż w/w Technics.




Jeśli słuchasz rocka, naprawdę pomyśl o zmianie tego Technicsa. Znam ten wzmacniacz i rock, szczególnie mocniejszy to jego absolutnie najsłabsza strona... Lepiej kup taniej używane kolumny bo i tak masz bardzo skromne fundusze jak na sensowne nowe (a rzeczonych używanych odpowiedników nawet wyższych serii Magnatów czy np. quadrali czy innych nie brak na rynku wtórnym) i zostaw ze 200 pln na inny wzmacniacz - jakiegoś starego dobrego Harmana, Luxmana albo nawet poczciwego Radmora - zagrają Ci moim skromnym zdaniem rocka, jakiego z Technicsa nigdy nie wyciągniesz, nawet jakbyś wydał 5 razy tyle na kolumny.

W sumie jakbyś sprzedał Technisca Twoje fundusze sięgnęłyby okolicy 1000pln, wtedy np. taki zestaw używany na allegro mógłbyś popolować (nie łatwo, ale się da jak jesteś cierpliwy): Harman Kardon PM645 + B&W 602 S2 i może nawet na kable głośnikowe (z interkonektem tu możesz spasować na jakimś Prolinku za 30pln, wystarczy) by zostało albo byś je sobie potem dokupił, np. Black Rhodium AST150 które tu bardzo pasują (ok. 20pln/metr) - i wtedy naprawdę masz COŚ. Moim zdaniem totalna przepaść w stosunku do kombinacji Technics + najtańsze Heco/Magnaty i jakościowa i zapasem dynamiki (pomimo że te B&W to kolumny podstawkowe, ale 20m2, szczególnie że nie chcesz "zrywać tapet" to dla nich nie problem). Szczególnie w rocku. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Żeby nie być gołosłownym:
http://www.allegro.pl/item316437353_b_w_dm_602.html
http://www.allegro.pl/item321137487_piekny...foto_wejdz.html

Razem wyjdzie nieco ponad ten 1000, ale naprawdę warto i można jeszcze popolować na niższe ceny... (to oczywiście nie są moje aukcje żeby nie było icon_smile.gif )

P.S. i tu nie musisz się bać używanego, bo i te B&W i Harmany są tak wykonane, że jak nie są uszkodzone wyjściowo są niemal nieśmiertelne (no w ostateczności do Harmana selektor źródeł czy gałkę za 30-50pln każdy zakład RTV Ci wymieni bo to standardowe ALPSy - w przeciwieństwie do Technicsa, w którym jak coś się spali to sprzęt idzie na śmietnik zwykle).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...