Skocz do zawartości

Używany zestaw stereo do 3500zł


Majtek2013

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 349
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A, rzeczywiście, czytałem wtedy.

Ja już zaczynam czasem zaczynam myślec o equalizerach icon_smile.gif
Ale na szczęście tak naprawdę to przeszkadza tylko przy gorzej zrealizowanych, rozjaśnionych nagraniach.

No i tak, ostatecznie będą i u mnie inne kolumny.

Dzięki, pozdrawiam

Przepraszam za OT ale to tak przy okazji oczekiwania na nadejście kolumn autora wątku icon_smile.gif.





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, w oczekiwaniu na przyjazd kolumn proponuję podyskutować na temat wzmacniacza i odtwarzacza CD do nich. Znalazłem następujące używane wzmacniacze Denona na allegro (uporządkowane wg ceny):
Używane wzmaki Denona na allegro
oraz używane odtwarzacze CD:
Używane odtwarzacze Denona na allegro
Prosiłbym bardzo o radę: który wzmacniacz i który odtwarzacz CD zaproponowalibyście do Cantonów RC-L?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś zaproponuję. Mi wpadły w oko takie wzmacniacze:
Denon PMA 860
Denon PMA 1060
Denon PMA 980R
Denon PMA 1500R
Rotel RA-980BX
Co o nich powiecie?

Te Denony PMA 860 i 1060 zbierają w internecie dobre recenzje: ciężkie, wyprodukowane z materiałów dobrej jakości (z jakąś "osławioną pętlą New Optical Class A", której nie posiada np. nowszy model Denon PMA 925 R).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podsumować kolejny etap kompletowania mojego zestawu czyli kwestię wzmacniacza. Po konsultacjach mailowych z kolegami z forum na placu boju pozostały trzy modele: Denon PMA-1520AE (nowy z salonu), Denon PMA 1080R oraz ROTEL RA980BX. Denon PMA 1080R niestety był nie do kupienia ani w Polsce ani nigdzie w UE. Zasadniczo prawie zdecydowałem się na nowego Denona PMA-1520AE tym bardziej, że trafiłem na bardzo sympatyczny salon audio położony niedaleko mnie ale w ostatniej chwili dostałem cynk, że na allegro jest Rotel. I po dramatycznym boju (licytacji) udało mi się go kupić icon_wink.gif
ROTEL RA980BX
A więc mój stan na dziś to: Cantony Ergo RC-L + ROTEL RA980BX icon_biggrin.gif
Teraz pora na odtwarzacz CD. Powinien brzmieć ostro jak ...Denon, chociaż w grę wchodzą także inne marki oferujące takie brzmienie. Budżet: do 600zł. Jeżeli ktoś chciałby coś podpowiedzieć to byłbym wdzięczny icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wpadnę icon_wink.gif Na razie czekam na Cantony, które do mnie jeszcze jadą (zorganizowanie w miarę taniej spedycji z Niemiec jednak parę dni trwa), a Rotela kupiłem dopiero dzisiaj. Jeszcze brakuje mi kabli i odtwarzacza CD. Jak już wszystko będę miał to się na pewno z Tobą skontaktuję i odsłuchamy różnych konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, śpieszę donieść, że właśnie skompletowałem mój zestaw stereo. Będąc wielkim fanem zakupów za granicą nabyłem w UK ostatni element zestawu - odtwarzacz CD. Wybór padł na Marantza CD 52MKII SE. Z konsultacji przeprowadzanych mailowo z innymi uczestnikami z forum wynikało, że odtwarzacz ten ma dwie zalety: jest stosunkowo tani i gra w miarę ostro czyli tak jak lubię. Kompletowanie całego mojego zestawu Canton RC-L + ROTEL RA980BX + Marantz CD 52MKII SE zajęło mi dwa tygodnie czyli chyba w miarę szybko. Teraz jestem ciekaw jak to wszystko zagra. icon_wink.gif W przyszłym tygodniu zabiorę się za kupowanie kabli a na pierwszy ogień pójdzie rekomendowany na naszym forum Alphard da Vinci + jakiś interkonekt (tutaj akurat pomysłów jeszcze nie mam).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi.
Pojedź jak się najszybciej da do Chemikosta i posłuchajcie różnych zestawień.
Jeśli lubisz ostrość, to kable Alpharda nie będą dobrym wyborem. Nie zapomnij też o solidnych interkonektach.

A tak w ogóle, to Panowie miło by było gdyby któryś z Was albo lepiej obydwaj napisali recenzję z odsłuchów.
Myślę, że wiele osób na forum z przyjemnością to przeczyta.
Ty Majtek2013 mając możliwość posłuchania swojego zestawu na różnych kablach wiedziałbyś, czy szukać kabli jeszcze wyostrzających brzmienie, czy już wystarczy i trzeba coś w miarę neutralnego albo wręcz nieco złagodzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stand im masywniejszy tym lepszy. Czyli na jaki Cię stać. ale pamiętaj, że gruby stand podnosi głośniki do góry i wówczas zmienia się
równowaga tonalna kolumn, głośnik wysokotonowy też wędruje wyżej. Tak, czy inaczej uszy powinny być mniej więcej na wysokości wysokotonowych. Choć to nie sztywna reguła, długo by pisać.
Czy warto inwestować, każdy sam sobie musi na to odpowiedzieć.
A nóżki mogą być albo nie. Można podkleić gumowe albo filcowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam trywialne pytanie odnośnie połączenia wzmacniacza z kolumnami:
Na wzmacniaczu są dwie grupy złącz: "DIRECT SPEAKERS" i "REMOTE SPEAKERS":


natomiast na kolumnach są z kolei po cztery złącza:


Pytanie: jak to ze sobą połączyć? (Będę podłączał tylko jedną parę głośników - 2 szt.) icon_question.gif
Na naszym forum znalazłem taką instrukcję: "+" DIRECT łączę z górnym "+" kolumny, "-" DIRECT łączę z dolnym "-" kolumny. Czy tak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem o co chodzi z tymi "REMOTE SPEAKERS" . Zwykle jest oznaczenie A i B.
Możesz połączyć na 3 sposoby:
1. kablem dwużyłowym DIRECT SPEAKERS z terminalem kolumny (zworki zostawiasz tak, jak są).
2. kablem czterożyłowym (lub oczywiście 2 dwużyłowe) łączysz DIERST SPEAKERS w taki sposób, że jedna para (+ i -) idzie do górnych wtyków w terminalu kolumny, druga para do dolnych. Wtedy zdejmujesz zworki w kolumnach
3. Jeśli REMOTE to samo co "zestaw A i B" w innych wzmacniaczach, to możesz połączyć DIRECT z np. górnymi zaciskami w terminalu kolumny, a REMOTE z dolnymi. Tu też zworki zdjęte
Połączenia 2 i 3 powodują podział na zwrotnicy prądu transmitującego wyższe i niższe częstotliwości i skierowanie do poszczególnych sekcji głośników (zwykle wysoko tonowe osobno i nisko - średnio tonowe osobno).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda, jakby był to inny sposób opisania zestawu A i zestawu B głośników, jak to w wielu wzmacniaczach bywa. Zwykle wtedy można grać albo A albo B albo A+B. Może warto, żeby ktoś jeszcze się wypowiedział, żebyś nie ryzykował wzmacniacza. W każdym razie podłączenia 1 i 2 są na 100% bezpieczne icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie zapoznałem się z instrukcją obsługi Rotela RA980BX:


I wynika z niej, że jeżeli mam tylko jedną parę kolumn to mogę ją podłączyć albo do wyjść "REMOTE SPEAKERS" albo do "DIRECT SPEAKERS", przy czym jeżeli podłączę je do wyjść "REMOTE SPEAKERS" to będę mógł wyłączać kolumny przyciskiem "Speaker remote" i słuchać na słuchawkach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakieś tańsze odpowiedniki dla Equilibrium stage i Equilibrium string? Albo inaczej się zapytam: podstawowe zestawy kabli jakich marek w cenie do 1000zł za komplet (interkonekt + 2x4m kabla głośnikowego) powinienem przetestować z moim zestawem, żeby nabrać wyobrażenia o możliwych brzmieniach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy używacie takiego wynalazku jak listwa zasilająca do hi-fi? Zastanawiam się czy coś takiego kupić. Jeżeli listwa faktycznie poprawia dźwięk to prosiłbym o podpowiedzi w jaką (nową, używaną) listwę zasilającą należy wyposażyć zestaw hi-fi. Mój budżet na ten cel to 1000zł (choć wolałbym jak najtaniej). Wiele dobrego pisze się o produktach firmy Tomanek...
Moje propozycje są takie:
http://allegro.pl/listwa-zasilajaca-tomane...3971283638.html
http://allegro.pl/listwa-zasilajaca-monste...3952894547.html
http://www.ebay.de/itm/Xindak-XF-1000ES-Po...=item3f307a0adb
http://www.ebay.de/itm/Xindak-XF-500E-Powe...=item3f307a0ae1
Co ciekawe sklep q21.pl nie ma w swojej ofercie prawie żadnych listew. Czyżby byli listwo-sceptykami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy rzeczywiście poprawiają odbiór a także często zabezpieczają sprzęt przed przepięciami itp. Ba pewno chronią od "śmieci" z sieci elektrycznej. Dobra listwa może poprawić dystrybucję prądu.
CZy i na ile to działa zależy głównie od dwóch rzeczy. Stanu instalacji ale bardziej miejsca w jakim mieszkasz. Chodzi o to, że jeśli masz blisko domu stację trafo, jak nie ma w pobliżu zbyt wielu odbiorców prądu ani tych, którzy go zanieczyszczają, czyli np. zakładów produkcyjnych, to zastosowanie listwy może przynieść bardzo niewielką, niemal niezauważalną poprawę.
Na ogół przynosi mniej lub barziej zauważalną.
Ważny jest też sprzęt jakiego używamy. Czasem elektronika jest bardziej wrażliwa na jakość prądu a czasem mniej.

Ja do wzmacniacza i CD używam filtra Shuniata Research Hydra model 2 z kablem sieciowym Venom.
Do innych urządzeń listwę DIY z dobrymi filtrami stosowanymi w drogich amerykańskich urządzeniach.

Listwa z filtrami Tomanek wydaje się dobrą podstawową propozycją. O Xindaku także czytałem wiele dobrego. Z naszych produkcji dobre są ESA Silk oraz listwy Gigawatt http://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=kondycjoner
http://sklep.bestaudio.pl/audio-kino-domow...a.html?sef=hcfp
Dobre opinie i w miarę niedrogie (z drugiej ręki) jeszcze są listwy Furutech.
Typowe "kondycjonery" z transformatorami separującymi (np. Helion) są dobre do urządzeń o niewielkimpoborze prądu, np. źródeł.
Podłączając wzmacniacz należy liczyć się z utratą dynamiki.

Listwa typu Monster jest nieźle wyposażona, ale ze względu na obudowę z plastiku jest wrażliwa na powtórne wnikanie zakłóceń RFI i EMI.
Do dystrybucji prądu polecam również listwy niskoradiacyjne firmy Supra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...