Skocz do zawartości

Używany zestaw stereo do 3500zł


Majtek2013

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 349
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeszcze niczego nie włączyłem. Ale:
1. Napisałem do sklepu loudspeakershop.eu i twierdzą, że takie połączenie jest prawidłowe ("RCLink łączy się między + a -. Jeżeli RCLink jest oryginalny lub poprawnie wykonany zwarcia nie będzie")
2. Na tej stronie też jest napisane, że tak należy połączyć
3. Człowiek, który wypożyczył mi kable do odsłuchu narysował taki schemat:

Więc wyglądałoby na to, że są podłączone prawidłowo. Co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kable Goertz zgodnie z powyższym schematem i zagrało (na szczęście) bez problemu.
Wrażenia z odsłuchu: Goertz grają bardziej rozdzielczo, Alphardy są muzykalniejsze. Dodatkowo wyraźną różnicą między oboma kablami jest dużo większa ilość niskich tonów (pełniejszych, wyraźniejszych) w Alphardach, co ostatecznie przesądza wybór na korzyść Alphardów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zostaję przy Alphardach. Pewnie solidny odsłuch powinien trwać kilka dni ale w tym przypadku brak niskich tonów był uderzający (przynajmniej dla mnie). Słuchałem oczywiście kilku płyt ale po zapuszczeniu Jean Michela Jarre'a "Magnetic Fields" od razu zabrakło mi charakterystycznych niskich, rytmicznych uderzeń (mam na myśli delikatne uderzenia a nie łomot). Sprawa wyboru kabli spośród tych dwóch zestawów była oczywista.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majtek2013, mam nadzieję, że przyszło Ci do głowy, by podłączyć Goertz do górnych zworek a Alpharda do dolnych?
Miałbyś lepszą rozdzielczość góry i pełne niskie tony. Oczywiście po wyjęciu blaszek.
Po to m.in. stosuje się bi-wiring, by eksperymentować w ten sposób, móc precyzyjniej ustawić sobie brzmienie.
Ciekawe tylko co by było z muzykalnością w takiej konfiguracji?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Kable były wygrzane, czy są jeszcze nie używane albo mało używane?
Nie wygrzane mogą grać dużo inaczej niż po wielu godzinach użytkowania.
Pamiętam jak kupiłem interkonekty Acrolink'a. Preferuję oczywiście używane kable, ale trafiły się nowe w tak dobrej cenie, że się skusiłem. Początkowo niskie tony dudniły a wysokie grały dość szorstko. I gdybym nie znał tych kabli, że grają w wyrównany sposób, są rozdzielcze a zarazem płynne, muzykalne i nie drażnią wysokimi, to pewnie żałowałbym zakupu i może po kilku godzinach odsłuchu sprzedał. A one zaczęły się formować po kilkunastu i osiągnęły wysoki poziom po kilkudziesięciu. Kto chce niech wierzy a kto nie chce niech nie wierzy.
Tak, że dobre wygrzanie to jedna sprawa.
Inna, to odłączenie kabli i ponowne ich włączenie. Nie wiem, czy ktoś z Was to zaobserwował, ale mija nieraz sporo czasu nim po ponownym włączeniu zagrają znów tak samo dobrze.
dlaczego tak się dzieje, nie chcę tu dywagować. Rozmawiałem z pewnym doświadczonym człowiekiem z branży audio. Prowadzi salon i second hand. Opowiadał mi jak trudno mu wytłumaczyć niektórym ludziom, ze kabel musi się "ułożyć" w systemie. Ma klientów, którzy
nie liczą się z kasą i co jakiś czas kupują albo wypożyczają kable, posłuchają nieraz bardzo krótko i oddają. Twierdząc, ze to nie to.
Czasami rzeczywiście da się szybko wychwycić ogólny rys brzmienia, ale nie zawsze.
Dlatego o tym piszę, bo sam doświadczyłem takich rzeczy.
I ciekawostka. Od dłuższego już czasu słucham w głównym systemie na Alphardach (bi-wire). Co prawda dlatego, że mam uszkodzone widełki w Straight Wire i nie mam ich jak podpiąć. Ale jak na razie nie spieszy mi się z ich zakonfekcjonowaniem.
Może dlatego, że z Alphardami nie jest tak źle icon_wink.gif
Po wymianie interkonektów na gorsze już nie było tak słodko. To by potwierdzało opinie wielu osób, że IC są ważniejsze, bardziej wpływają na dźwięk niż głośnikowe. Ponieważ interkonekty przewodzą słabsze, bardziej podatne na zniekształcenia i zakłócenia sygnały i to co się tam utraci albo podbarwi jest już nie do odzyskania.

TAK, podłączenie ma tak wyglądać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchuję bi-wire zgodnie z sugestiami: Goertz na górze, Alphardy na dole. Muszę powiedzieć, że efekt bardzo interesujący, o ile nie urzekający: rozdzielcze, wyraźne wysokie i melodyjne i jednocześnie zaakcentowane niskie. Jestem zaintrygowany...
Mam pytanie: czy gdybym użył dwóch par Alphardów do bi-wiringu to efekt były podobny czy też to co słyszę to zasługa właśnie Goertz'ów?

Zarówno Alphardy jak i Goertz (sądząc po zużyciu plastikowego pudełka) są wygrzane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał takiego efektu, niestety. Dźwięk się co najwyżej uplastyczni, może zyskać na oddechu, ale lepszej rozdzielczości nie będzie.
A jak chcesz sprawdzić jak Alphardy zagrają tylko na górze, zamień kable. A Goertz'e daj wówczas na dół. To będzie jeszcze ciekawsze doświadczenie icon_wink.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majtek, zaskoczyłeś mnie tym RC-Linkiem. Nigdy bym nie wpadł na coś takiego w terminalu głośnikowym, co innego szafy sterownicze i układy do wygaszania przepięć w elementach przełączających. Na szczęście człowiek uczy się całe życie i znowu była okazja wzbogacić swoją wiedzę. Zdziwiło mnie tylko Twoje spostrzeżenie odnośnie słabych basów z Goertza, bo u siebie nie dałbym złego słowa na niego powiedzieć, nawet kiedy był to jedyny mój kabel w systemie. Faktycznie gra cały system, a nie tylko jeden jego element.


Mam też prośbę do Ciebie, żebyś posłuchał brzmienia bez RC-Linka. Ciekaw jestem, czy ma to słyszalny wpływ na dźwięk...


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to co niby może się stać ? A jak kupisz kable bez tych RCLinków to co, uszkodzisz sprzęt ?
Weź pod uwagę, że to co Ci zaproponowano, to coś nowego dla większości z Nas tutaj. Więc ostrzeżenia o niezastosowaniu takiego kabelka, uważam za czysto spektakularną reklamę. A odnośnie ceny, to ok 80-100 zł za szt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...