Skocz do zawartości

Używany zestaw stereo do 3500zł


Majtek2013

Recommended Posts

Świetna ta porównywarka, brawo !
http://dr.loudness-war.info/album/list?art...;album=big+ones

Kiedyś gdzieś czytałem o jakimś studiu i sposobie rejestrowania muzyki, z dwu mikrofonów, ustawionych, rozstawionych tak jak uszy słuchacza. To tak w dużym uproszczeniu, ale podobno interesujący efekt . Ma ktoś jakąś próbkę ? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 349
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cytat


Jacku temat z tą porównywarką zakładałem też tutaj -> http://forum.audio.com.pl/Loudness-War-DR-...yki-t36300.html

Gdzie można porozmawiać o różnych spostrzeżeniach na temat przemysłu muzycznego, który mocno kuleje pod względem jakości w dzisiejszych czasach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75
Proszę link

Co do tej dynamiki to jednak nie jest jedyny wyznacznik jakości nagrania. Może nam jakoś wskazywać kierunek, ale żadnych konkretnych informacji nie dostarcza. Inna sprawa, że nawet tam gdzie dynamika jest teoretycznie duża to w sumie względem możliwości formatu CD jest wciąż śmiesznie mała, jedna z niewielu przewag nad winylem nie jest w ogóle wykorzystywana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może f1angel ma inną wersję tych kabli, albo co zaskakujące, gorszy sprzęt i mniej osłuchane ucho od Ciebie, skoro pisał że alphardy nie one są najsłabszym ogniwem systemu np. Twojego, czy innych przystępnych cenowo.

Niezły dowcip z tym stwierdzeniem "gorszy sprzęt i mniej osłuchane ucho od Ciebie" icon_mrgreen.gif

Nie każdy kabel zgrywa się z konkretnym systemem, stąd (szczególnie w lepszych systemach) żonglerka kablami, a wcześniej dobieranie sprzętu.
A używane kable w cenie kilkadziesiąt złotych za IC lub za głośnikowy to dopiero początek stawki (czyli trochę lepiej od tych najtańszych, ale do dobrych/bardzo dobrych to jeszcze im brakuje).
Często kable podpięte do średniego sprzętu w połączeniu z dobrym sprzętem nie dają rady...

Ale jak wiadomo temat kabli to długi temat i opinie są bardzo zróżnicowane - począwszy od "kablosceptyków" po tych, dla których kable stanowią połowę (i więcej) ceny systemu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytałem sobie trochę o odtwarzaczach CD i stwierdziłem, że Arcam CD73 zbiera bardzo dobre recenzje. Dlatego mam do Was dwa pytania:
1) Czy Arcam CD73 zagra z większą klasą od Marantza 52MKII SE?
2) Czy są lepsze od Arcama CD73 odtwarzacze CD w cenie do 1000zł?
Odtwarzacz zagra z Rotelem RA980BX i Cantonami RC-L. Dodam, że na Marantza CD 52MKII SE nie narzekam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tutaj jest skan okładki płyty Aerosmith - ja słucham głównie sześciu pierwszych utworów:
http://i1277.photobucket.com/albums/y500/m...zps581a359d.jpg



Wracając do rozdzielczości...kabli, zmiany cd itd. proponuję do testowania użyć albumu Dream Theater a dramatic turn of events...jesli na tym materiale będzie wszystko na miejscu....można uznać zestawiony sprzęt za sukces. Osobiście używam do poprawy dynamiki głośnikowych Audioquest Type4, a rozdzielczości IC Nordost Baldur (u mnie zrobiły czy mary...)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie, poczytałem sobie trochę o odtwarzaczach CD i stwierdziłem, że Arcam CD73 zbiera bardzo dobre recenzje. Dlatego mam do Was dwa pytania:
1) Czy Arcam CD73 zagra z większą klasą od Marantza 52MKII SE?
2) Czy są lepsze od Arcama CD73 odtwarzacze CD w cenie do 1000zł?
Odtwarzacz zagra z Rotelem RA980BX i Cantonami RC-L. Dodam, że na Marantza CD 52MKII SE nie narzekam.


Czy mogę prosić forumowiczów o opinie w ww. kwestii?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ogólnie podoba Ci się Marantz, to Arcam jest trochę w tym kierunku. To znaczy gra dość jasno, szczegółowo, obnaża niedostatki realizacyjne płyt. Ale wysokie na dobrym poziomie, choć są dość ofensywne. Ma piękną scenę stereo w sensie głębokości nie szerokości, w miarę naturalną średnicę, może trochę ocieploną i szybkie, dość nisko schodzące, ale niezbyt potężne niskie tony. Przydałoby się trochę dociążenia, wypełnienia tego zakresu. Jest dynamiczny i precyzyjny. Raczej nie do ostrego rockowego grania. Natomiast wokale, poszczególne instrumenty np. blaszane oddaje bardzo dobrze, wyraziście z dobrą separacją, nic się nie zlewa w jedną masę.
Na pewno nie gra tak twardo i mechanicznie jak Marantz, bo to wyższa klasa dźwięku.

Czy są lepsze odtwarzacze do 1kzł? Bywają, ale trzeba by poszukać. No i nie dla każdego to najlepsze, jest takim sposobem prezentacji dźwięku, więc definicja to trochę umowna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z konwersją plików flac na wav. Zrobiłem tak: ściągnąłem program FLAC frontend i rozpakowałem go. Następnie do katalogu z ww. programem ściągnąłem program flac.exe. Uruchomiłem program FLAC frontend jako administrator, kliknąłem opcję "add files", dodałem pliki flac, zaznaczyłem opcję "verify", pozostawiłem niezaznaczone pozostałe opcje i nacisnąłem opcję "Decode". I nic - pliki wav się nie pojawiły. Zatem co robię źle?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konwersją flac na wav już sobie poradziłem (za pomocą foobar2000). Ale pojawił się kolejny problem: aby wypalić CD-Audio za pomocą EAC muszę mieć tzw. arkusz dyrektyw. A ja mam tymczasem same pliki wav bez ww. arkusza. icon_confused.gif Co robić?

PS. Udało mi się nagrać pliki wav na CD-audio bez arkusza dyrektyw. Zasadniczo gra, chociaż wystąpił mały zonk: kolejne pliki wav na płycie zawierają początek następnego utworu. Słuchać się na początek da chociaż gdyby ktoś wiedział jak zlikwidować to "przesunięcie" to byłbym wdzięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oryginalne" pliki wav tej przypadłości nie mają - "przesunięcie" nastąpiło w trakcie wypalania płyty. Studiując dzisiaj internet w celu zgłębienia tajników EAC wyczytałem, że bez "arkusza dyrektyw", który odpowiada za poprawne rozpoznawanie przerw między utworami/plikami, takie przesunięcie jest standardem. Może mielibyście Koledzy antidotum na ten stan?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem z czego to może wynikać. Takie złe dzielenie może powstać jeśli byś wrzucił jeden plik z całym albumem (nie wiem czy EAC może sam podzielić utwory), jeśli wrzucasz oddzielne utwory to przerwy powinny wstawić się automatycznie, a jakieś "dokrawanie" nagrań to dziwny, a nie normalny efekt...
Kilka razy nagrywałem składanki EACem i żadnego problemu nie było.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i sytuacja jest taka: pierwszy utwór ucięło ok.sekundy na początku a reszta utworów jest przesunięta o ten właśnie interwał (następny utwór rozpoczyna się przy końcówce poprzedniego). Sprawdziłem też jeszcze raz "oryginalne" pliki wav na dysku twardym komputera i tam wszystko jest ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z innymi nagraniami? Może tylko ta płyta ma jakąś wadę a nie program?
Ja używam CDburnera i tam mam opcję nagrywania "Bez przerw miedzy ścieżkami" dobra rzecz szczególnie przy nagraniach koncertowych, gdzie kończy się jeden utwór są oklaski, urywają się na chwilę i pojawiają w następnym utworze. Denerwująca sprawa.
A po włączeniu tej opcji wszystko płynnie się odtwarza po wypaleniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z serwisu wrócił Rotel RA980BX (głośniej grał kanał prawy). Okazało się, że poprzedni właściciel "przekręcił" pokrętło ustawienia balansu. Koszt naprawy jedyne 110zł (serwis rozkręcił teoretycznie nierozkręcalny potencjometr Alpsa i naprawił go).

Cytat

A próbowałeś z innymi nagraniami? Może tylko ta płyta ma jakąś wadę a nie program?


Nie, nie próbowałem jeszcze. Ale mam już kolejne płyty do wypalania więc zobaczę czy ta przypadłość się powtórzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...