Skocz do zawartości

Stereo do 18 m2


Celdur

Recommended Posts

Jakość radia internetowego bywa różna. Nawet przy niskim bitrate na poziomie ~100 kbps jest zupełnie niezła w kodeku AAC . Jednak radio FM zwykle pozostawia znacznie więcej do życzenia. Sporo zależy tu od siły sygnału i zakłóceń w eterze. Zawsze może się znaleźć wielbiciel zniekształceń analogowych icon_smile.gif który będzie twierdził że są suuuuper icon_smile.gif i je strasznie uwielbia. To co słuchamy ( muzykę ) w współczesnym radio FM to prawie wyłącznie pliki z dysków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

To co słuchamy ( muzykę ) w współczesnym radio FM to prawie wyłącznie pliki z dysków.



No właśnie. Wszystko zależy od tego czego i gdzie się słucha. Celdur mieszka w Warszawie, gdzie naziemnych rozgłośni radiowych jest multum. Także sygnał radiowy jest bdb (idealna do odbioru w stolicy byłaby antena dookólna). Pozostaje pytanie o jakość poszczególnych stacji. Jestem pewien, że z CD muzykę odtwarzają Mann czy Niedźwiecki. Także inne audycje w Trójce emitują muzykę dobrej jakości (szczególnie koncerty na żywo). Wybitny pod względem jakości muzyki jest program 4 Polskiego Radia. Świetne są też koncerty w programie 2 PR. Na moje potrzeby taki wachlarz oferty muzycznej jest wystarczający a tuner to wygoda i pewien urok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że koledzy dobrze radzą. Te pieniądze możesz dołożyć do lepszego DACa.

Ale z drugiej strony można zrozumieć jeśli ktoś chce, lubi posłuchać radia z tunera. Ja np. mam taki w kuchni wraz ze wzmacniaczem i kolumnami. Lubię sobie rano włączyć jakąś muzyczkę. To proste i nie wymaga odpalania komputera, szukania radia internetowego itp.
Jakbyś jednak stwierdził, że chcesz taki tuner, to kup jakiegoś Fine Artsa do kompletu. Naprawdę nieźle grają i są tanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie lutujesz, wystarczy że odkręcisz obudowę i wyciągniesz opamp z podstawki, potem wkładasz nowy. Zmiany w brzmieniu dość subtelne, ale słyszalne. Osobiście zamontowałem często polecany Muses 8820. Dźwięk stął się nieco żywszy, mniej płaski, mniej suchy.

Cube to bardziej 200zł (za używane) i to wraz ze wzmacniaczem słuchawkowym i torem mikrofonowym, za 5 stów można już kupić coś lepszego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i 02 w porównaniu do 8820 ponoć jest fenomenalny.
Jeśli już kupować to myślę że brałbym właśnie 02 ze względu na opinie.
Tylko mają różne oznaczenia, tj. 202, 301, E04 o co tu chodzi icon_smile.gif
Oczywiście zawsze mogę zacząć testowanie od 8820.
Tylko który wybrać-> http://allegro.pl/listing/listing.php?orde...s0-ele-1-4-0903
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie było rok temu i pewnie też wcześniej, także to raczej nie jest ta rewizja (no chyba, że to jest po prostu jakaś najnowsza, tego nie wiem). Pisałem wtedy z gościem, bierze to od jakiegoś sprawdzonego dystrybutora opampów(teraz już nie pamiętam skąd dokładnie) i dość szybko mu schodzą więc prawdopodobnie to jakieś nowe układy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tylko domyślać, że nie wiesz co chciałbym zmienić.
(a ja po prostu mam ochotę testować nowe rzeczy)
Ok,dawno dawno temu poleciliście kable Alphard Da Vinci które do dnia dzisiejszego posiadam.
Ale już chyba czas iść nieco dalej.. Potrzebuję kabli , które nie koloryzują przekazu i będą bardzo podobne do Alaphardów
ale chociaż o klasę wyżej - mogą być bardziej szczegółowe? Zacząłem słuchać bardzo dużo klasyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na własną rękę, tylko my szukamy (forum) a Ty słuchasz sam (tu rzeczywiście na własną rękę icon_biggrin.gif ).
Kable Chord oczywiście są dobre, chłodne, przejrzyste, dość naturalnie grające.
Ale też polecam zwrócić uwagę na wysoko swego czasu oceniane, dość uniwersalne kable DNM Reson
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/200317.php
Miałem kiedyś i dobrze wspominam. Używają tych kabli koledzy, którzy mają nawet dość kosztowne systemy audio.

A kable Alpharda są wbrew pozorom całkiem szczegółowe i naprawdę dobre. Ale wysokie nie są wyeksponowane i to, że czasem
mogą się wydawać schowane, czy mało rozdzielcze to w niższych poziomach cenowych raczej wina któregoś z elementów zestawu
niż tych kabli.
Ale rzeczywiście kable dobiera się do sprzętu. Jego jakości i charakteru oraz do gustu słuchacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...