Skocz do zawartości

Stereo do 18 m2


Celdur

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak już pisałem kabel cyfrowy ma nieco inne zadanie. Przesyła on przebiegi prostokątne o częstotliwościach ponad-akustycznych. Do tego taki przebieg o ostrych krawędziach ma bardzo wysokoczęstotliwościowe składowe. Dlatego dobre przetwarzanie wysokich częstotliwości powinno być korzystne. Jednak na wyjściu jeśli są generowane przerzuty to działanie kabla jako filtru dolnoprzepustowego może okazać się korzystne. Wtedy również dłuższy kabel może być lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kiedy kupisz Melodikę, daj znać jak wygląda różnica w dźwięku pomiędzy nią a ProWire.




Jest dobrze, czysto. Niczego ten kabel na pierwszym miejscu nie ustawia, dźwięk neutralny.
Po podłączeniu CD do DacMagic 100 jest znacznie lepiej niż po analogu.
No ale to nic dziwnego, Wolfson WM8742 znacznie przewyższa to co znajduje się w Grundig FineArts CD-2
Ten chip dają do całkiem drogich odtwarzaczy CD. Jak kiedyś będzie mnie stać na CD za 1500-2000zł to wrócę do analoga.
Tańszych nie opłaca się brać bo różnicy w ogóle mogę nie usłyszeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to tem wolfson jest ciepły. Przetwornik zastosowany z Fine Artsach jest znacznie chłodniejszy.
Trzeba pamiętać, że w cd wszystko wokół kości jest traktowane po macoszemu. Tylko w lepszych cd masz 2 zasilacze do sekcji cyfrowej i analogowej. W zewnętrznym dac wszystko jest podpożądkowane kości. Często stare kości np kultowa 1541 odpowiednio potraktowana nie ustępuje współczesnym przetwornikom.
Więc czip, czipem ale bardziej liczy się jego odpowiednie potraktowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Kiedy kupisz Melodikę, daj znać jak wygląda różnica w dźwięku pomiędzy nią a ProWire.




Jest dobrze, czysto. Niczego ten kabel na pierwszym miejscu nie ustawia, dźwięk neutralny.
Po podłączeniu CD do DacMagic 100 jest znacznie lepiej niż po analogu.
No ale to nic dziwnego, Wolfson WM8742 znacznie przewyższa to co znajduje się w Grundig FineArts CD-2
Ten chip dają do całkiem drogich odtwarzaczy CD. Jak kiedyś będzie mnie stać na CD za 1500-2000zł to wrócę do analoga.
Tańszych nie opłaca się brać bo różnicy w ogóle mogę nie usłyszeć.



Pytałem wcześniej o różnicę pomiędzy dwoma kablami cyfrowymi łączącymi wyjście z CD do DAC-a, a nie pomiędzy CD po analogu i DAC-iem po złączu cyfrowym icon_smile.gif . Choć informacje te które podałeś są również interesujące.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pół metra Ci wystarczy? Jeśli tak, to czemu nie.
Jak trafisz używany półmetrowy fajny kabel za rozsądne pieniądze - to warto brać.
Zauważ jednak, że cena powinna być dobra - bo potem kable krótsze niż 75cm (no niech będzie krótsze od 60cm) trudno sprzedać.
Podobnie jest z kablami głośnikowymi krótszymi niż 2 metry.

Jest parę rzeczy które wpływają na wartość kabla - nie tylko odsłuchową, ale również na łatwość ewentualnej odsprzedaży.
Ogólnie przy kablach często spotyka się twierdzenie, że powinny mieć co najmniej "x" długości.
Dla zasilających - 1,5m (a najlepiej 2 m), no i nie mniej niż 1metr Ale że kabel swoje kosztuje, więc często kupuje (robiony) jest krótszy kabel.


Ale te większe długości kabla to już dla niektórych może zakrawać na przesadę i nie wierzą testom i opiniom innych. Więc zrobisz jak uważasz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wyjście Fixed to stały poziom sygnału, a Variable to regulowany poziom sygnału. Więc jakbyś podłączył przez Fixed do końcowki mocy to prawdopodobnie uszkodzisz sprzet, zagra on na maksymalnej głośności.

Teoretycznie możesz podłączyć CD poprzez wyjście Variable {jeśli masz} do samej końcówki mocy tylko musisz sprawdzić czy Twoj odtwarzac Cd resetuje ustawienia po wyłączeniu . Bo jeżeli tak to jak go włączysz to poziom sygnału może być na max i trzeba pamiętać aby ściszyć.
Osobiście nie polecam takiego rozwiązania, zresztą odtwarzacz Cd nie wysteruje Ci porządnie końcówki mocy - dźwięk będzie raczej suchy, płaski, bezbarwny i bez dynamiki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza zintegrowanego obydwa wyjścia możesz podłączyć - Variable oraz Fixed.
W tym przypadku połączenie Variable jest ciekawym rozwiązaniem, jeśli Twój wzmacniacz nie ma zdalnego sterowania. Ustawiasz sobie głośność maksymalną na jakiej słuchasz , a "volume" regulujesz z pilota od Cd.

Jednak przeważnie lepsza jakość dźwięku jest z wyjścia FIXED - nie regulowanego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak icon_wink.gif

Pozdrowienia.

Ps. W wiekszości starszych odtwarzaczy Cd wyjście Variable służyło do obniżenia siły syganłu Cd w stosunku do tunera który grał po prostu ciszej., aby wprowadzić w systemie "równowagę".
Jednak powyższe rozwiązanie o którym napisałem bez problemu może mieć również zatosowanie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...