Skocz do zawartości

Stereo do 18 m2


Celdur

Recommended Posts

Często na kablach zaznacza się kierunkowość strzałkami. Jeśli brak jest takich oznaczeń to napisy na kablach zazwyczaj powinno czytać się od źródła do wzmacniacza lub jeśli to są kable głośnikowe od wzmacniacza do kolumny. Na tych kablach jednak chyba takowych oznaczeń jest brak. W tej sytuacji możesz wypróbować obie opcje i zobaczyć która bardziej Ci odpowiada. Masz jeszcze jedną możliwość. Możesz napisać do pana Daniela Osucha na nameless@aegp.pl i go zapytać o to. A filtry zakłada się na kable w zależności od sytuacja albo bliżej urządzenia które sieje zakłóceniami lub tego które jest bardziej wrażliwe na zakłócenia. W wielu przypadkach skutek jest podobny. Najbardziej niezalecane było by chyba ułożenie filtrów w jednym kablu bliżej źródła a w drugim bliżej wzmacniacza. Można mieć obiekcje co do wiary w sens kierunkowości kabli. Jednak w większości przypadków najgorsza jest sytuacje kiedy 3 przewody obu kanałów są w przeciwnych kierunkach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gdyby ktoś się zastanawiał nad wymianą wzmacniacza operacyjnego OPA 2134 PA na Muses 8820 to z ręką na sercu stwierdzam że warto.
Dźwięk się ocieplił, wysokie tony uspokoiły. Ogólnie przekaz jakby "czystszy" ale i także bardziej czuły i wyłapuje kiepską jakość - np. w radiu internetowym
w tle pojawiają się różnego rodzaju szumy (ale trzeba przyłożyć ucho do głośnika żeby usłyszeć)
Myślę że za jakiś czas zaryzykuję 200zł na Muses 02, który siedzi np. w Asus Xonar Essence One.
Obecnie dogrzewam nowe interkonekty Nameless Black Silver Line z tymi filtrami ferrytowymi, ale mam na razie mieszane odczucia.
Może coś się zmieni jeszcze po kilku dniach odsłuchu. Mam jednak wrażenie że poprzednie Black Classic mk II grały ciut lepiej.
No ale tutaj też cena kabli jest różna - mk II w 2004 kosztowały 600zł a Silver obecnie można dostać za.. no właśnie w sumie nie wiadomo (ceny jeszcze nie podali) Mi udało się wyrwać komplet na allegro i to chyba jeszcze wersję prototypową.
No i czy te filtry to przypadkiem nie psują dźwięku? W sieci opinie są różne i nie polecają zakładać tego do żadnych kabli przy hi-fi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Melodikę PR 2,5mm z tą żyłą. Nie musisz jej " przesuwać" by była na zewnątrz, aby "działała". Przecież w sumie większość drucików kabli głośnikowych nie dotyka terminala, a tylko zewnętrzne, co nie znaczy że prąd nie płynie po całości, ale też tymi wewnątrz, cieniutkimi i tą grubą. Choć w sumie jak odizolujesz i skręcisz w palcach, to z pewnością w kilku miejscach ta grubsza żyła wyjdzie na wierzch i dotknie terminala...
(Pomijam kwestię naskórkowości i tego typu fizycznych historii o wnikaniu prądu na różne głębokości kabla, bo nie ta klasa naszego sprzętu)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...