Skocz do zawartości

Stereo do 18 m2


Celdur

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kolego - wrzuć sobie temat w wyszukiwarkę i sprawdź pierw choćby na AudioStereo!

Czemu idziesz na łatwiznę?
Przecież taka kolejność powinna być logiczna i naturalna: pierw należy samemu poszukać i wygooglać, a dopiero później zadawać pytanie. Przecież jesteś już jakiś czas na tym Forum icon_rolleyes.gif

Poza tym mogą się różnić wyposażeniem (złącza, pilot) oraz "wypełnieniem środka" urządzenia (choćby dodatkowy transformator dla obwodów cyfrowych, o czym była mowa przy wybieraniu CDka Pioneera w innym wątku). Poza wyższe modele mają często lepsze parametry techniczne (choćby dynamika ...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już co prawda po herbacie, ale o ile dobrze widziałem na zdjęciach z linku, który podałeś Simeonowi, FA CD 2 nie ma wyjścia regulowanego, a CD 3 je ma. Nie zmienia to brzemienia co prawda, ale zmienia nieco możliwości obsługi.

Poza tym, nie martw się, CD 1 też fajny. Sam zresztą posłuchasz, to zobaczysz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta zasada to posłuchać obu wersji i samemu ocenić jak zagrają twoją ulubioną muzykę.

Ja nie znam tego FiiO, które masz, znam FiiO 10 Olympusa (oraz jego ostatnią wersję) i jeśli mają podobną charakterystykę dźwięku, to przypuszczałbym, że FA CD 1 zagra bardziej rozdzielczo i z lepszą dynamiką. Ale to tylko przypuszczenie.

Opisz wrażenia z porównania, jak odtwarzacz do Ciebie dojdzie. Jak przymierzałem się do DAC-a i eksperymentalnie kupiłem właśnie Olympusa, to nie dość, że nie miałem jak posłuchać, to również poczytać nie można było zbyt wiele. Teraz jest dużo lepiej, bo prasa branżowa zamieszczała już przeglądowe testy i w sieci jest więcej. Jednak opis twoich wrażeń będzie bardzo cenny.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie podłączony prosto do wejścia CD używając Nameless Classic Black mkII.
Jest w ogóle jakikolwiek sens korzystania z wyjścia cyfrowego COAX w odtwarzaczu?
Dźwięk będzie jakiś bardziej wyrazisty? bo mam pewne wątpliwości. To chyba był ich marketing żeby sobie podpiąć pod amplitunery w tamtych czasach.

Edit: W odtwrzaczu posiadam DAC na chipie Philipsa SAA7341GP a w Fiio Wolfson WM8805 . To może jednak zagra lepiej na zewnętrznym DAC?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście cyfrowe w CD oczywiście ma sens i raczej nie chodziło o podłączenie do amplitunera AV. Choć jeśli już podłączamy CD do takiego amplitunera to właśnie najlepiej jest do tego celu użyć wyjście cyfrowe. Z jednej strony możemy nasze CD użyć jako napęd dla innego DACa. Ponadto w przypadku nagrywania na rejestratorach cyfrowych w zasadzie tylko takie połączenie miało sens. Obecnie Płyty CD nagrywa się prawie wyłącznie przy użyciu komputerów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze D3 były na Wolfsonie . Z zewnątrz można je rozpoznać po tym że selektor wejścia był w postaci przełącznika hebelkowego poniędzy wejściami cyfrowymi . Nowy D03k Taishan jest zbudowany w oparciu o układ Cirrus Logic pracujący w pętli PLL. Nowsze powinny grać lepiej. Jednak na ich temat zdania są podzielone. Być może część to jakieś podróbki. Jedni piszą o ocieplonym i mało rozdzielczym brzmieniu z mocno wyeksponowanym basem. To bardziej pasowało do starszej wersji. Nowe powinny grać dobrze zrównoważonym i szczegółowym dźwiękiem o lekkiej tendencji do sterylności.

Nawiasem mówiąc ten Cirrus Logic CS8416 nie jest przetwornikiem CA tylko Digital Audio Interface Reciver. Czyli układem odbiornika cyfrowego do którego jest podłączony jakiś maleńki DAC. Generalnie to bardzo nowoczesny układ który dostosowuję się do dowolnej częstotliwości sygnału cyfrowego. Zaletą tego starszego było pewne ukrywanie niedoskonałości niezbyt dobrej jakości strumieni towarzyszącym transmisjom telewizyjnym . Ten nowy jest dość bezlitosny i sporo zależy od tego jak dobre jest samo nagranie cyfrowe. Ja bym stawiał na to że większy potencjał może mieć D03k Taishan. Jednak sporo może zależeć od kwestii gustu a tego CD1 zbyt dobrze nie znam. Jako ciekawostkę podam że o ile oficjalnie jest w stanie przyjąć maksymalnie 24bity z częstotliwością próbkowania do 200 kHz , to sprawdzając przyjął 32 bity i próbkowanie ~2 razy wyższe od deklarowanego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co MobyDick napisał o starszej wersji twojego DAC-a pasuje właśnie do moich wrażeń z FiiO 10:

" Jedni piszą o ocieplonym i mało rozdzielczym brzmieniu z mocno wyeksponowanym basem."

Więc chyba jednak są (lub były, jeśli wersje się różnią) podobne. Daj obu ustawieniom pograć. Posłuchaj np. całej płyty, która jest w miarę jednolita. Nie wiem oczywiście jak słuchasz, ale u siebie zauważyłem bardziej gruntowne wyłapywanie różnic właśnie poprzez dłuższe słuchanie. W każdym razie, powodzenia w zmaganiach o zoptymalizowanie całego układu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem z całą pewnością nie masz Wolfsona w swoim Taishanie. Sam chip nie jest całkowicie odpowiedzialny za dźwięk. To jak gra całe urządzenie zależy również od pozostałych jego elementów. W DACach FiiO używane są znacznie nowocześniejsze układy akceptujące formaty wysokiej rozdzielczości. Jeśli źródłem będzie płyta CD to moi zdaniem nowy D03K Taishan będzie lepszy od starych CD średniej klasy z wyjść analogowych. Jednak sporo tu to kwestia gustu . Spotkałem się z zachwytami nad pierwszym CD Pholipsa z 14 bitowym DACiem. Jednak nowy DAC może przyjąć pliki HD o których na starych CD niema mowy o ich odtworzeniu. I tu jakość dźwięku może być dużo wyższa. Sporo zależy również od samego nagrania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...