Skocz do zawartości

Stereo do 18 m2


Celdur

Recommended Posts

Na pewno chcę kupować samą klasykę na CD. Będą to płyty zapewne z empików.
Także mówisz że chip w fiio będzie w sumie lepszy od tego z odtwarzacza.
Co do plików flac to nie uważam do końca że są lepsze od dźwięku z płyty cd
Nie uważam też że są w 100% takie same jak CD. Wg mnie płyta będzie zawsze ładniej grająca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pliki HD to źródło znacznie lepszego dźwięku od CD. Sporo jednak zależy od sprzętu na którym są odtwarzane. Nawet FLACi zgrane z płyty CD sa w stanie zagrać lepiej niż płyta CD ( nie zawsze ). Sposób w jaki sa czytane płyty CD wywodzi się z początków istnienia tego standardu i jest obarczony większa ilością błędów niż zgrane dane w procesie trzykrotnego odczytu z płyty i po usunięciu danych różniących się.

Który jest lepszy to subiektywna ocena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,
"Auto Space" wrzuca parę sekund przerwy między utworami.

Przydatne to mogło być wtedy, gdy człek kopiował płytę na kasetę magnetofonową i chciał później przy odtwarzaniu kasety korzystać z wyszukiwania następnego utworu (do przodu i do tyłu). A w niektórych deckach była nawet funkcja programowanego odtwarzania paru utworów (i oczywiście przewijania kasety gdy te utwory nie było bezpośrednio po sobie).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 3 weeks later...
Coś nie masz szczęścia do odpowiedzi, jak widzę icon_biggrin.gif .
Jeśli chodzi o kabelki Audionova, to na tych akurat nie słuchałem.
Z tego co wiem marka ma swoje specyficzne brzmienie. Dość wyraziste, mocne, energetyczne.
Nie każdemu to odpowiada, nie w każdym systemie się sprawdzi.
Z kablami jest tak, że nie każde dobre wszędzie dobrze zagrają.
Najlepiej by było pożyczyć i wypróbować. Ale to też musiałyby pograć choć kilkadziesiąt godzin a nie chwilę.

Wzmacniacz 735R ma z tego co pamiętam inne brzmienie niż 720AE. Bardziej wyraziste, drapieżne, twardsze.
Jest to na pewno lepszy wzmacniacz. Choć Denony to ogólnie nie moja bajka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że jest inaczej. Nie mniej jednak interesuje mnie czy zabrzmią lepiej, z większą ilością detali niż Nameless Black Silver.
Tutaj krótki opis producenta http://www.nameless.aegp.pl/ Bo tak na prawdę może brzmią bardzo podobnie. Cenowo też podobne. Nie mam jak sprawdzić Audionova.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z większą ilością detali, to wątpię ponieważ Nameless jest w tej kwestii bardzo dobry.
Ale pamiętaj, że większa ilość to nie zawsze pożądany efekt.
Trzeba raczej dążyć do większej rozdzielczości systemu. By duża ilość detali nie objawiła się jako zbytnie wyostrzenie i rozjaśnienie dźwięku, co szybko stanie się męczące.
Nie wiem o co Ci chodzi, do czego dążysz? Bo Ty sporo pytasz a mało dajesz od siebie. Nie opisujesz swoich wrażeń, nie porównujesz, nie dzielisz się wrażeniami.
Jak napisałem niedawno w jednym z wątków ja kończę już z forum typu poradnik dla leniów a chcę dyskusji, dzielenia się spostrzeżeniami, doświadczeniami.

Ja większą detaliczność upatrywałbym nie w ilości w sensie eksponowania, doświetlania wysokich tonów, choćby tam niewiele się działo, ale właśnie w ich rozdzielczości, mikrodetalach, budowaniu ładnej, napowietrzonej sceny stereo.
Ale to raczej rola dobrych kolumn (ich głośników wysokotonowych), dobrej klasy wzmacniacza i wysokiej jakości źródła dźwięku.
A wówczas nie będą potrzebne takie kable jak Nameless czy Audionova.
Tu bardzo łatwo wpaść w pułapkę i pomylić ekspozycję wysokich tonów z ich prawdziwą detalicznością, czyli rozdzielczością.

Lecz oczywiście jeśli masz okazję posłuchać na Proteusach, to szkoda by było tego nie zrobić. Bo to bardzo ciekawe kable w swojej cenie. Kable mają mocną górę i taki sam dół. Średnica trochę schowana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to ja uważałem kabel nameless za właśnie grający równo bez podbarwień żadnego pasma.
O Audionova Proteus piszą raczej podobnie w teście. Tylko tutaj jest srebro więc dodatkowo może "ożywić" górne zakresy.
Może uda mi się dostać za dobrą cenę Proteusa to podepnę namelessa pod CD a Audionova pójdzie do DACa albo odwrotnie.
Ta Melodika to jednak gra wydaję mi się że trochę "tanio"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po wsłuchaniu się odtwarzacz cd wcale nie gra ciepło, jest raczej chłodny.
Jest szansa aby ocieplić dźwięk jakimiś interkonektem do ~ 200zł? może być używany.
Te co mam melodiki uważam że też grają chłodno. Nie bardzo chcę podpinać cd pod DAC
bo on raczej cyfrowego wyjścia też nie ma wysokiej klasy, a tracić kasę na dobrego coax to kiepski pomysł jeśli w niczym nie pomoże.
Poza tym on kiepski do transportu chyba z cdm-12.1 Ludzie piszą żeby szukać cdm-4 lub cdm-9 z dopiskiem pro. Ale to już kupno nowego sprzętu.
Obecnie moich nameless ciężko znaleźć, one są trochę ocieplone (przynajmniej tak mi się wydaje)

+ przepiąłem nameless pod CD a Melodike pod DAC. Na razie muszę z tym żyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Tu masz pewien problem. Sprzęty które grają zdecydowanie ciepło, z reguły nie grają żywo. Te które są żywe w brzmieniu , na ogół nie należą do ciepło grających. Można co najwyżej znaleźć jakiś kompromis w tej kwestii. Opcja z podłączeniem CD z wyjścia cyfrowego do DAC-a który masz, może być dobrym pomysłem. Kupowanie drogiego przewodu coaxial do ich cyfrowego połączenia, uważam za wyjątkowo nietrafione. Wystarczy jakiś w miarę przyzwoity przewód do tego celu przeznaczony. Jeśli będziesz zadowolony, dopiero wtedy możesz rozwijać tą koncepcje i myśleć o lepszym napędzie, DAC-u i dopiero wtedy można rozważać ewentualnie lepszy przewód cyfrowy ( tylko jeśli coś wniesie dobrego ). Może jednak lepiej konwertować płyty na pliki bezstratne i tak odtwarzać ? W tej chwili przyszedł mi do głowy tani DAC-USB ( bardziej słuchawkowy i do sprzętu przenośnego ) SMSL M2. Gra dość ciepło i ożywia brzmienie, głównie przez eksponowanie wyższego zakresu średnich tonów, bez ich wyostrzania. Działa również pod androidem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...