Skocz do zawartości

Stereo do 18 m2


Celdur

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 273
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pisząc o tanim przewodzie cyfrowym, myślałem o czymś w cenie ~20 zł. Za 80 zapewne też nie zaszkodzi. Jakie będą skutki użycia konkretnego kabla cyfrowego? Może być różnie. Najpewniej nie będzie żadnej zauważalnej różnicy pomiędzy takim za 20 zł. Tu trudniej przewidzieć efekt, niż przy połączeniach analogowych.
Rzecz w tym że jeśli będziesz miał taki przyzwoity i tani kabel , możesz porównywać czy warto dopłacić do konkretnego droższego. A tak może się okazać że z tym droższym będzie gorzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z interkolumniami analogowymi jest tak że można zawsze je wypróbować. Bywa że sprawdzają się również jako kable cyfrowe. Jednak nie zawsze. Czasem bardzo dobre kable analogowe mogą być kiepskie jako cyfrowe. Przewód do tego celu powinien mieć impedancje falową 75 ohm. Dlatego nie wspominałem o próbach użycia kabli analogowych. a raczej czegoś co zostało do tego celu wyprodukowane. W skrajnym przypadku może dojść do tego że takie połączenie w ogóle nie zadziała. Na pewno niczego w ten sposób nie zepsujesz. Zwrócił bym większa uwagę na to aby sprzętu nie łączyć i nie rozłączać pod napięciem ( odłącz zasilanie do podłączania ). Interfejsy cyfrowe bywają bardzo czułe na przepięcia. Znam przypadki gdzie wysokiej klasy kable analogowe sprawdzają się również jako cyfrowe. Sporo tu zależy również od samych łączonych urządzeń. Niektórym wystarczy byle jaki kawałek drutu, innym trzeba specjalnego przewodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O ile w przypadku kabli analogowych są dyskusje na temat tego czy przewód powinien być jak najkrótszy , czy powinien mieć jakąś długość aby nadał brzmienie, to z kablami cyfrowymi raczej krótsze przewody są lepsze. Ważna jest impedancja falowa przewodu. Z tego co wiem to bardzo dobrze sprawdzają się kable z włókien węglowych Van Den Hula. Tyle że przy sprzęcie który masz, może nie być zauważalnej różnicy na kablu za 20 zł i za 2 tysiące.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajność. Kabelki za 2k powinny być do sprzętu za 20k. Nie mniej jednak przy kablach za kilka stówek już różnicę słychać.
Poczytałem trochę w sieci i różnie ludzie piszą o długościach coax. Jedni że im dłuższy tym lepszy a inni że nie.
Także nie wiem komu wierzyć i co kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 0,5m za 20 zł ( do tego typu połączeń np. Prolink COAXIAL EXCLUSIVE TCV za 19zł ) i potem próbuj z droższymi o rożnych długościach. Wtedy się przekonasz. Sporo zależy tu od samych urządzeń które łączysz i nie zawsze droższe są bardziej na to wrażliwe. Czasem te tanie są bardziej kłopotliwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy dla użytkowników Prolink, ale miałem kiedyś ich Interkonekt 2RCA-2RCA za 80zł i grał tak dobrze że bardzo szybko się go pozbyłem.
Także tą markę omijam z daleka. Proszę o inne propozycje już sprawdzonych coax do 100zł i coś wybiorę icon_wink.gif
Wypożyczenie kilku w salonie odpada - trzeba mieć fundusze na takie zabawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To że Ci nie opowiada kabel jakiegoś producenta nie oznacza ze jest zły. Zapewne z łatwością można by znaleźć bardzo drogie kable, których jakość jest uznawana za bardzo wysoką, które również by nie pasowały do Twojego systemu i ( /lub ) gustu.



Dokładnie.
Ja niegdyś miałem właśnie interkonekt Prolinka za jakieś 70 czy tam 80 zł, a drugi kabelek to był jakiś totalny no-name za 20 zł., a więc oba kabelki to totalna budżetówka. Ten Prolink grał ciemniej od tego najtańszego i kiedy w moim systemie podpiąłem Prolinka pod Denona Dcd 720 ae to zbytnio mi nie potrzedł, ale kiedy podpiąłem go pod Pioneer'a Pds 901 to było dla mnie idealnie , za to ten no-name idealnie mi się spasował z Denonem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

105 IXOSa to najtańszy model serii i nie oczekiwałbym rewelacji. Już prędzej ta nowa seria IXOSa, a najlepiej z niedrogich to ten Wireworld Chroma...

Pozdrawiam



Tylko ciekawe czy różnica w ogóle słyszalna porównując Melodiki 30zł tańsze.
f1angel budżet 2x większy musiałbym mieć icon_wink.gif
Czyli do 150zł poza Wireworld niczego innego nie szukać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 300 zł i to licytacja Panie kolego, także może wyjść drogo icon_smile.gif
Nie wiem czy jest sens szukanie lepszego cyfrowego przy obecnym CD?
Bardziej w przyszłości chciałbym wymienić właśnie odtwarzacz na lepszy i podłączyć po analogu.
Nie jestem jakimś wielkim fanem coaxa i toslinka, ale w przypadku obecnego CD to DAC doda skrzydeł muzyce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...