Skocz do zawartości

MARANTZ PM 8005


tomgda

Recommended Posts

Witam.

Wyszedł nowy wzmacniacz Marantz PM8005.

Ciekawe jaka jest różnica dźwiękowa w stosunku do serii sygnowanej przez Kena Ishiwate czyli serii PEARL LITE który jest w bardzo zbliżonej cenie ?

Może ktoś z branży albo z szanownych forumowiczów już porównywał obydwie wersje ?

Pozdr.

Dodam że planuje zmienić mojego PM6004 na coś mocniejszego dlatego pytam o PM8005 vs pearl lite
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się Ci nie dziwie, że brakuje mocy. Przy takich kolumienkach żeby to zagrało no to faktycznie trzeba trochę podkręcić. Nie wiem jaki masz pokój odsłuchowy, ale jeżeli dosyć duży no to może taki wzmacniacz nie wystarczyć. Natomiast co do wymienionych przez Ciebie modeli, nie miałem przyjemności ich przesłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 23 metry (kwadrat). Czasami mam wrażenie że mógłby bardziej poruszyć membrany przy mniej "ubasowionych" nagraniach (tu są braki) ale jak przyjdzie dynamiczniejsza piosenka to tak walnie że szyby mi się ruszają w meblach i jest dobra kontrola tego basu przy okazji.
Nie mam od kogo w trójmieście pożyczyć jakiś mocny wzmacniacz i sprawdzić jak była by różnica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj wypożyczyć tego Marantza z salonu audio. Jest w Twojej okolicy kilka. Może jak dobrze się zakręcisz, to da się tak zrobić? Ale wiadomo, równowartość w gotówce trzeba dać w zastaw.
Może zgłosi się jakiś forumowicz? Zawsze to przyjemnie kogoś nowego poznać, posłuchać razem muzyki, wymienić się doświadczeniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może zgłosi się jakiś forumowicz? Zawsze to przyjemnie kogoś nowego poznać, posłuchać razem muzyki, wymienić się doświadczeniami.


A no święta słowa. W środ moich znajomych czuje się niestety osamotniony w moich pasjach audio icon_wink.gif

A no trzeba będzie sie bujnąć do salonu z kolumnami (brak 9V7 na stanie sklepów w 3city) i wzmacniaczem żeby porównać inne wzmacniacze.

Jakieś inne wzmacniacze do w/w kolumn wziąść po uwagę ?

a może coś z używek ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sprzedający chce więcej, bo sam pytałem o niego, ale warto ponegocjować. A może się uda?
Chodzi mi o Musical Fidelity A 308. Nie słuchałem tego nowego Marantza, ale bardzo wątpię by choć zbliżył się do M.F. jakością dźwięku.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/02/151896.php
Na tej stronie choćby, bo tak na szybko odpowiadam, jest kilka innych bardzo dobrych wzmacniaczy, choć jak dla mnie to już nie klasa A 308
A mam na myśli wzmacniacze: Roksan Caspian, Densen B-110, ewentualnie Exposure 2010s2 (ten akurat nowy).
Audio Analogue Maestro Settana też super płynne analogowe a przy tym mocne granie. jednak cena nie podana i obawiam się, że jest zbyt drogi.
http://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=wzmint3000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...