Skocz do zawartości

Małe głośniki w małym pokoju.


Mirao

Recommended Posts

Cześć,
Jestem nowy na forum i zupełnie zielony jeżeli chodzi o sprawy związane z kinem domowym.
Aktualnnie wykańczam nowo budowany dom i zachciało mi się kina domowego.
Żona się zgodziła ale pod kilkoma warunkami:
1. Głośniki mają być jak najmniejsze, bo takie duże to wiocha icon_smile.gif
2. Ma ich być prawie nie widać
3. Mają nie kosztować majątek.

Salon mam nieduży, w kształcie prostokąta o wymiarach 5.36mx4.26m. Telewizor jest centalnie na wprost kanapy - usytuowane na krótszych bokach. Do głowy przyszedł mi pomysł usytuowania głośników pod sufitem w narożnikach pokoju, ale tu pojawia się problem z doborem głośników. Przeglądałem HKTS5 ale są za duże dla mojej ślubnej. Wspomóżcie mnie dobierając jakiś fajny, nie drogi sprzęt, ale taki na którym słychać "dzwięk". Nie jestem audifilem - czasami lubię pooglądać głośniej film.

Na głośniki mogę przyznaczyć powiedzmy 1500-2000zł
Amplituner to inna bajka, ale też możecie coś polecić.
Na co ewentualnie zwracać uwagę?

Jeżeli potrzebujecie jakichś dodatkowych inforamcji to piszcie - odpowiem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pierwszy lepszy zestaw kina, w sklepach rtv agd media markt itd.
Lub soundbar

Ok - poszukam.
A co z umiejscowieniem ich pod sufitem?

Cytat

Ponegocjuj jeszcze z żoną, przynajmniej niech poluzuje w pkt. 1 i 2. Może zamiast wielkości niech będzie kolor ważny. To może zadziałaćicon_smile.gif Przy twoim budżecie coś tam można już wybrać.

"Grzeczne" argumenty nie przekują, a nie "grzecznie" nie chcę - mam już trójkę dzieci icon_smile.gif
Głośniki muszę być małe, ale dobre icon_smile.gif. Najlepiej, żeby w ogóle ich nie było widać. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden post pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa że HKTS5 są za duże, to raczej plastikowe mydelniczki, tyle że markowe, uzupełnione subem. Pokój aż tak mały nie jest. Wydaje się że na jakieś większe doznania w KD domowym nie ma co liczyć, o słuchaniu muzyki nie wspominając. Może rzeczywiście zaproponuj coś co będzie stanowiło przy okazji ozdobę pokoju, w sensie np. kolorystycznym, dizajnerskim, choć w tym przedziale cenowym lekko nie będzie. Może na froncie chociaż jakieś nieduże podłogowe, a na tył mikro-efektowe surrandy i subwoofer.
(Cóż, a jak się nie zgodzi to będziesz miał argument w chwili kiedy poprosi o samochód zaproponuj coś z przedziału dużych rodzinnych limuzyn np. toyota aygo, renia twingo, bo WV polo za duży icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wiesz co, ja rozumiem Twoją sytuację. Ale nie wiem, jak sobie wyobrażasz, że głośniki mają być niewidoczne. Niewidoczny w salonie to może być zestaw 2.1 do komputera. Piszesz, że lubisz czasem głośniej obejrzeć film, więc musisz mieć miejsce na kolumny, subwoofer. Jakie by nie były będą widoczne, przecież nie wstawisz ich za telewizor.
Jak to jest za duże :
http://www.saturn.pl/zestaw-glosnikow-harm...CFYmN3godBhsArw
[ HARMAN KARDON HKTS 5 ]
to chyba jedynie zostaje ci do wyboru soundbar, jak radził Kolega wcześniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo tu można pisać i nic z tego nie będzie.
Weź żone do sklepu i niech poogląda co jest do wyboru i wskaże co jest akceptowalne dla niej.
W tym budżecie i tak cudów nie znajdziesz.
Widziałek kiedyś u znajomych zestaw głośników KD, płaskie, wąskie, długie - co to było nie pamiętam bo KD mnie nie interesuje ale sądzę, że z 5x Twój budżet minimum to kosztowało (na podstawie możliwości finansowych i zwyczajów zakupowych moich znajomych).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum z pewnością nikt nie zaproponuje Ci wstawienie za dużych kolumn (niepotrzebnie dużych ) . Jednak kiedy piszesz że zamarzyło Ci się kino domowe w salonie i proponujesz głośniki wielkości paczki kawy, może się okazać że będziesz marzył dalej .
Pomyśl chociaż o czymś ciut większym na przodzie, pasującym do nowego wnętrza, luźna propozycja najtańszych, małych, estetycznych podłogówek typu: pylon pearl, tonsil melody, może jakieś najtańsze z firmowych i estetycznych zestawów do kd - jamo, koda za tysiąc z małym okładem ?
Co do umiejscowienia kolumn pod sufitem, to pod warunkiem że tam sięgasz głową. Kolumny, jakie by nie były, powinny być na wysokości głowy słuchającego, także jeśli chodzi o efektowe KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz,my do kwoty 2 tyś zł bedziesz miał naprawdę szeroki wybór zestawów kina domowego niemal w każdym sklepie internetowym,więc po prostu poszukaj i poddaj kilka zestawów pod ocenę. Sama wielkość też ma znaczenie,nie ma głośników które beda zupełnie niewidoczne lub malutkie i dawały dobrą jakość dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...