Skocz do zawartości

Ruark Talisman II + FASE Performance 301


Master1098

Recommended Posts

Witam,
mam "okazję" zakupić taki zestaw za 2600zł.

Pokój ma powierzchnię 16m2
Słucham każdego rodzaju muzyki: rock, hip-hop, instrumentalna, wokale.
Co do moich preferencji brzmieniowych to nie wypowiem się bo nie porównywałem nigdy konkretnych zestawów stereo.

Jeśli chodzi o kolumny to jestem już do nich przekonany - na podstawie m.in. tego forum doszedłem do wniosku, że to dobry wybór i, że tak powiem od nich zacznę przygodę z zestawami stereo.

Mam wątpliwości co do wzmacniacza FASE Performance 301 - nie znalazłem o nim żadnych informacji, jedynie taką, że kiedyś kosztował ok 4600zł nowy.
Może ktoś miał jakieś doświadczenia z tym wzmacniaczem i wypowie się czy taki zestaw dobrze zagra i czy warto go kupować? Czy może wziąć same kolumny i rozejrzeć się za konkretnym wzmacniaczem (odtwarzacz CD też chcę zakupić).

Wzmacniacz 1200zł
Kolumny 1400zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup kolumn i wzmacniacza również.

Potrzebuję zakupić jeszcze kable.
Polecono mi:

głośnikowe IN AKUSTIK
znalazłem na allegro takie:
http://allegro.pl/in-akustik-atmos-air-195...3903625731.html
do kabli dokupię wtyki bananowe, chętnie posłucham rad - jakie?

cinch SUN AUDIO, nie znalazłem takich na allegro - dopóki nie zakupię odtwarzacza CD chcę podłączyć laptop, czyli potrzebuję z jednej strony cinch audio, a z drugiej końcówka jack 3,5mm - również, jakie kupić?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz nic, możesz na początek kupić te In Akustiki. I tak pewnie je wymienisz na coś innego.
A jak coś masz, to podłącz i dopiero się zastanowisz w którą stronę korygować brzmienie.
Z tanich a dobrze grających (przewodzących) jak zwykle zaproponuję używane także przeze mnie w drugim zestawie Alphard DaVinci (pojawiają się na Allegro - nowe w cenie ok 6,40 za metr).
Interkonekty oczywiście po kupieniu CD.
A przejściówki mały jack - 2xcinch są również i lepszej jakości. Możesz takich poszukać, choć niełatwo je znaleźć.
Jeśli dasz radę zakręcić gołe kable w kolumnach i wzmacniaczu, to po co Ci banany? Chyba, że często będziesz wpinał i wypinał kable?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, słuszna uwaga co do bananów, myślałem pod kątem lepszego styku, ale rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę, że są już w kolumnach i wzmacniaczu gniazda z nakrętką.
Aktualnie nie mam żadnych kabli, bardziej przemawiają do mnie te Alphard daVinci, na allegro aktualnie ich nie ma, ale tutaj są:
http://alphard.pl/component/option,com_vir...id,38/Itemid,6/
Jaki przekrój wziąć?

Jeśli chodzi o tą przejściówkę Jack-2xCinch to warto zainwestować większe pieniądze? Nie znalazłem SUN AUDIO więc rozejrzałem się za innymi i przedziały cenowe są bardzo różne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem SL-7 (1.5mm) i SL-10 (4mm). Pierwsze z racji uszczuplenia podstawy basowej brzmiały trochę jaśniej. Punkt "ciężkości" przeniósł się nieco wyżej. SL-10 są bardziej dociążone na dole, grają subiektywnie aksamitniej, choć wysokich nie brakuje.
Ogólnie kable grają nieco miękko, muzykalnie, z lekkim jakby "lampowym" nalotem i zaokrągleniem krawędzi dźwięku. Są gładkie a przy tym zadziwiająco rozdzielcze jak na tak niską cenę. Zasługa tu chyba miedzi 6N i dość zaawansowanej budowy. Potrzebują minimum kilkadziesiąt godzin na wygrzanie. Do tego czasu mogą (ale nie muszą) zagrać fatalnie.

Co do przejściówek jack/cinch wklej linki, popatrzymy jakie to są, może coś ciekawego się wybierze? Ile możesz dać za takie kable?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum zieluwid polecał:
http://allegro.pl/prolink-futura-mini-jack...3880532551.html

Pisaliście też, że zbyt dużej różnicy w graniu nie będzie przy droższych kabelkach więc zastanawiam się nad tą przejściówką właśnie, ale wydają mi się tanie w porównaniu do tego na co się nastawiałem. Ile chcę wydać? Stawiam na najlepszy stosunek cena/jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...