Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] Wzmacniacz do kolumn Taga


Celdur

Recommended Posts

Witam.
Wybraliśmy z małżonką takie oto kolumny TAGA Harmony TAV-406 v2
http://allegro.pl/zestaw-kolumn-podlogowyc...3899496674.html
Te nam przypadły do gustu w kwocie 600zł, niestety nie znająć dźwięku bo nie mamy kiedy latać na odsłuchy.
w tej cenie widzialem jeszcze ze dwa modele od koda na allegro ale to tez by byl strzal w ciemno.
+ (jeszcze się spodobała KODA CV-65F i 5400F ale chyba gorsze od tych Tagów)


Potrzebuję teraz dobrać do nich jakiś dobry (używany) wzmacniacz stereo w kwocie tak do 300 zł
Jeden już mi polecali - Fine Arts v3 ale może się zdażyć że nie uda mi się go zdobyć także potrzebuję alternatywy.
Czy mogę liczyć na waszą pomoc w wyborze? Wiem już że im większy pobór W tym lepiej, jednakże nie orientuję się
jak przeliczyć moc wyjściową na kanał dla konkretnych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć.
No cóż, z mojej strony nic nowego nie usłyszysz.
Zdecydowałeś się na zakup ładnie wyglądających paździerzy, kosztem brzmienia. Co można polecić do takich kolumn ?
Możesz kupić cokolwiek co Ci się będzie podobać z wyglądu. Zwróć tylko uwagę na podstawowe parametry, zresztą już o tym wiesz. Pisaliśmy o tym w poprzednim Twoim temacie. Możesz rozejrzeć się za jakimś Denonem, starszym Sansui. Myślę, że w połączeniu z Yamahą lub Onkyo będziesz miał żyletki, to dość ostre i chłodne wzmacniacze.
Tak czy inaczej, to kolumny są głównym kreatorem brzmienia w systemie. Potem wzmacniacz, który odpowiednio dobrany, nadaje szlif i wydobywa z kolumn co najlepsze, potem odtwarzacz, kable, itd...
A z tych kolumn nie ma czego wydobyć. Załączyłeś link do recenzji, która skłoniła Cię do kupna tych kolumn, a choćby podsumowanie nic Ci nie mówi ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w Regułach pod Warszawą firmę POLPAK, dystrybutora m.in. KODY i TAGI.
Kup pierw wzmacniacz, potem ze wzmacniaczem podjedź do firmy (salon jest czynny również w sobotę) i wtedy podłączą Ci kilka różnych kolumn w interesującej Cię cenie (mają też KODA 5400F) i się zdecydujesz. Tak będzie najszybciej...
Bo jak widzę masz co chwila nowe pomysły - a polecane sprzęty uciekają Ci sprzed nosa.

Poza tym - to, że kolumna ma więcej głośników (TAGA vs Koda 5400F) nie znaczy, że zagra lepiej!

A przy okazji - lepiej kontynuować jeden wątek niż robić zamieszanie i tworzyć kolejny na ten sam temat!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To także nie moja wina, że te kolumny są do dupy i tyle. Co do propozycji skrzynek, to nie pisz w nowym temacie, że nie miałeś proponowanych innych. Propozycji było kilka. Tylko wszystkie były fe dla Ciebie. Jeżeli kupujesz oczami, to ja nie mogę pomóc. A na te Tagi ci nie przytaknę. Może zrób tak, jak radzi RoRo.
Tylko wpierw kup wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolumnach KODA F5400F już pary razy pisałem w innych wątkach, że są w dobrej cenie i warto ich posłuchać.

Więc nie pisz, że nikomu się nie podobają.
Skoro chcesz nowe w takiej cenie - to nie oczekuj, że kupisz coś genialnego. Chodzi o to, byś rozsądnie wydał swoje pieniądze i był zadowolony z zakupu.
Jest taka możliwość - bo możesz kupić kolumny w promocji lub z wyprzedaży, na pełnej gwarancji.
Słuchałem kilku modeli KODY w podobnych cenach i dlatego uważam, ze trzeba je samodzielnie obejrzeć i osłuchać - sporo osób jest zadowolonych z takiego wyboru.

A swoją drogą - w salonach takich jak Polpak można się umówić (po obejrzeniu i posłuchaniu), że przywiozą towar.

Pozdrawiam
PS. Jesteś trochę niezdecydowany - to potem będzie np. temat "jaki wzmacniacz do kolumn KODA", potem jeszcze coś innego. Dlatego sugerowałem, by poprzestać na 1 wątku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj przykład pięknych, dobrych kolumn w cenie jaka Ci odpowiada :
http://allegro.pl/canton-fonum-601-dc-audi...3919031057.html
[ CANTON FONUM 601 DC ]

Nie widziałem ich wcześniej. Kolumny z dobrymi niskimi. Wcześniej Profi proponował ci 501, ale jeden głośnik był uszkodzony. Do tego, polecam Ci wiesz jaki wzmacniacz.
Tylko nie pisz, że mają ryski na dole. Można to zamaskować czarną farbką, lub markerem i śladu nie będzie. Te Tagi nie mają do nich startu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak- wystarczy skorzystać z Googla icon_mrgreen.gif
i sprawdzić pierwsze parę wyników
choćby tu
http://www.quoka.de/hifi-audio-tv-video-fo...01-dc-paar.html

niskotonowy 20cm

Więc nie dziw się, że cierpliwości brakuje - gdy użytkownik nie chce sobie zadać minimum wysiłku i chciałby mieć wszystko podane na tacy!!!

A co ew. uszkodzenia - zawsze jest taka możliwość. Na szczęście w razie czego jest sporo firm, które naprawiają głośniki (np. zawieszenie), a ceny są umiarkowane.
Poza tym - skoro większość kolumn działa poprawnie po kilkadziesiąt lat, to prawdopodobieństwo działa na Twoją korzyść icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Zieluwid - dobra robota!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przeżyjemy icon_rolleyes.gif

I co z tymi Cantonami - podobają się Twojej małżonce?
Uwzględnij jeszcze koszt wysyłki.

W używanych kolumnach (i ogólnie sprzęcie) fajne jest to, że kupujesz coś, co kosztowało jako nowe parę razy więcej...
No i gra w związku z tym porównywalnie do kolumn za 2 tysiące, a nie za 600zł

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Romku, Pozdrawiam icon_biggrin.gif .

Celdur, jeżeli są sprawne ja sprzedający o tym zapewnia w opisie( a z jego oceny, wygląda, że to uczciwy chłop facet ), to nic się nie ma prawa zepsuć samo z siebie.
Miałem Cantony, model Quinto 520, dokładnie te :

DSC01446.jpg


Zawieszenia gumowe (w tych Fonum też), więc nie grozi Ci wymiana z czasem, jak w przypadku piankowych. Więc jeżeli nie zjarasz głośnika, to raczej nie ma większych zagrożeń.
Tylko, jeżeli jesteś zainteresowany, to nie zastanawiaj się kilka dni. Poprzednim razem poszedł i wzmacniacz i kolumny icon_mrgreen.gif.
Ten FA V3, nadal dostępny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, kable to ostatni etap. Proponuję Ci Alphard da vinci 2x4mm. Często polecany, bardzo dobry kabelek. Nie ma go obecnie na Allegro, nie wiem dlaczego. Trzeba poczekać.
Jak wzmacniacz jest, to super. Dogaduj się i bierz. A co z kolumnami ? Przemyślenia jakieś, konkretne decyzje ?
Tylko nie mów mi, że wolisz te Tagi icon_eek.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się bardziej te Cantony. Te kable "banany" będą pasowały do V3?
Może jakieś inne kabelki dostępne obecnie?
Jakaś słyszalna różnica dla nieaudiofila przy zwykłych miedzianych a beztlenowych będzie istniała w ogóle?
Może takie coś? http://allegro.pl/wysokiej-klasy-kable-glo...3903501611.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...