Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] Wzmacniacz do kolumn Taga


Celdur

Recommended Posts

Cytat

Co jest niby inaczej? Fala dźwiękowa jest inna? Jakaś inna fizyka tu działa? Najwidoczniej w tym konkretnym miejscu fale pierwotne i wtórne tak się na siebie nakładają, że bas jest wygaszany, w innym miejscu będzie mocniejszy niż w punkcie odsłuchowym. To wszystko jest dość skomplikowane i niełatwe do ogarnięcia całościowo, ale nic nie dzieje się przypadkiem.




miałem na myśli brzmienie kolumn stereo a zestawu z subem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

bandzior85 wiem, ale Celdur to chyba inaczej zinterpretował. Bas zawsze się rozchodzi tak samo (jeśli mówimy o fali dźwiękowej po prostu), a różne kierowanie membrany może zmieniać odpowiedź pomieszczenia (często małe subwoofer'y mają membranę na spodzie właśnie dla wzmocnienia przez "rozlanie" po podłodze i bliskość pierwszego odbicia fal).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celdur zastanów się i pomyśl logicznie. Chyba zdajesz sobie sprawę , że za brzmienie głównie odpowiadają kolumny. Nie zmienisz brzmienia tych kolumn drogim okablowaniem. Rozsądną propozycję kabla podał Ci F1angel wcześniej. Dużo lepszy i dużo tańszy.
Zakup drogich kabli u Ciebie, ma się jak zakup Spinnerów do Łady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, Adamc ma na prawdę solidny zestaw, Spendor Prelude i Musical Fidelity E100 używał (nie wiem czy obecnie zmienił) Prolink Futura FTC101 i pisał, że gra super. Masz tutaj ten kabel :
http://www.ceneo.pl/17430064
[ PROLINK FUTURA FTC101 ]

Trzeba było dołożyć te pieniądze do kolumn, a nie szukać teraz drogich kabli do kiepskich skrzyń. Trzy komplety interkonektów po 150 zł, to wartość Twoich kolumn. Przerost formy nad treścią. To już zaczyna się robić śmieszne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To już zaczyna się robić śmieszne.


No chyba, że Celdur zrozumiał swój błąd i myśli o wymianie kolumn na przyzwoite używki, tylko nie chce się do tego przyznać. Fakt - straciłby na tej operacji pewnie ze 40% z tych 500zł, które zainwestował w nówki, no ale byłyby też plusy: dobierałby tym razem zestaw staranniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy wymiana standardowych, stalowych zworek w wzmacniaczu wpłynie na jakość dźwięku?

Celdur!!!
Ile razy mam Ci pisać, byś nie tworzył nowych wątków - tylko kontynuował Twój stary temat! icon_idea.gif

Nie chce powtarzać po raz kolejny... icon_twisted.gif
taaa: "nie chcem, ale muszem"

Przeniosłem posty do bieżącego wątku.

Odpowiedź na Twoje pytanie:
przy sprzęcie klasy co najmniej średniej zastąpienie zworek dobrym kablem ma sens (dotyczy to zarówno zworek we wzmacniaczu, jak i w kolumnach - co widać na fotce od Jacka75)

Pozdrawiam
PS Zieluwid - możesz jeszcze raz napisać, wątek przeniosłem (a właściwie połączyłem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ponieważ zworki są w Grundigu FineArts który wreszcie kupiłeś - dzięki radom paru Kolegów z Forum.
2) Ponieważ co chwila masz nowe pytania dotyczące posiadanego przez Ciebie sprzętu.
3) Ponieważ trudno nadążyć za Twoimi problemami i byłoby z dziesięć Twoich wątków w podobnej sprawie.

Pozdrawiam
PS. Na szczęście masz w informacji o sobie nazwy sprzętu, co już jest ułatwieniem icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim V 3 wymiana zworek na Monster Cable Interlink 400 albo na Nameless Black Classic Line przyniosła słyszalne efekty w postaci
lepszej rozdzielczości, szerszej sceny stereo, większego nasycenia harmonicznymi.
Nie była to jakaś spektakularna zmiana, ale była.
Myślę, że zworki można wymienić, ale jest to raczej jedna z ostatnich rzeczy do zrobienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...