Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] Wzmacniacz do kolumn Taga


Celdur

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No niestety z kolumn nie bedziecie zadowoleni.
Musialem kupic nowe a i przekonac sie nie dalo ze lepiej zagraja.
Wybralem wiec polton omega 180 ze sklepu tonsila. Przynajmniej lepsze od tych taga co chcialem kupic.
Drogie nie sa wiec zawsze po jakims czasie mozna zmienic tak?
Pisza ze glosniki maja od prism audio ale to i tak mi nic nie powie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bandzior85 szukasz kolumn ?



nieeee... nie mam w tej chwili luźnej kasy na takie wydatki icon_sad.gif
chciałem trochę zmotywować Celdura do działania bo kolumny naprawdę super za tą kasę, a Kolega się zastanawia i zastanawia
gdybym miał pieniążki zaraz bym je brał, a jak nie podejdą zawsze można przecież pchnąć dalej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pomożecie mi z kablami? Wiem że Da vinci polecaliście ale ich obecnie nie ma
Na allegro jest wybór ogromy a nie chcę się sugerować cenami znowu.

NIE !!!
Bo już parę razy pisaliśmy o kablach! No i w przeciwieństwie do Ciebie nie zmieniamy co chwila poglądów. icon_mrgreen.gif

No dobra - ostatnia chwila słabości:
Kup sobie tani kabel z miedzi OFC po 2-3zł za metr. Nie kupuj na razie do tego żadnych wtyków. Wydasz 10 czy 20zł i będziesz miał od razu kabel. A dopiero jak Ci się kolumny wygrzeją (czyli kilkadziesiąt godzin grania przed Tobą) wróć do tematu "kabelki" - a najlepiej wtedy kup od razu polecane Alphardy (powinny być znów w sprzedaży).
A wtedy NIE TWÓRZ NOWEGO WĄTKU - tylko pisz w tym. icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam - szczególnie tych wszystkich, którzy jeszcze mają cierpliwość tu pisać! icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a ja uparcie icon_biggrin.gif
http://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purpl...z-zyla-basscore
Koledzy tutaj nie radzą bananów



Dlaczego nie radzą bananów? Myślałem że to polepsza trochę jakość dźwięku? ;]
Czyli mówicie żebym kupił na chwilę obecną same czyste kabelki jak za dawnych czasów i nie robić żadnych końcówek na razie.
Wsadzić w dziurę i gra muzyka.
Takie cuś? http://allegro.pl/przewod-kabel-glosnikowy...3916044672.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci banany?
Przez tak krótki czas końcówki kabla nie zdążą się utlenić.
A Ty raczej nie będziesz testował różnych kombinacji wzmacniacz/kolumny (bo wtedy idzie to dużo szybciej z przepinaniem kabli głośnikowych).

Z jednej strony chcesz mało wydać - a z drugiej ciągną Ci niepotrzebne dodatki.

Czy Ty potrzebujesz przynajmniej 3 odpowiedzi, by wybrać sobie jedną z nich (niekoniecznie najlepszą), albo niezależnie od takich propozycji zrobić po zupełnie inaczej - po swojemu.

I nie pisz, że nie wiesz gdzie kupić kabel i nie masz czasu poszukać kabla - w Wwie jest bardzo dużo miejsc, gdzie można kupić kable. Wystarczy np. wejść na Allegro i w poszukiwaniach ograniczyć się do Warszawy.

Każde nowe kolumny warto pierw wygrzać (czyli pograć na nich trochę).

Pozdrawiam
PS. Pliiis - zanim zadasz kolejny raz to samo (albo prawie to samo...) pytanie, przeczytaj jeszcze raz swoje wątki.
No chyba że to jest test cierpliwości kolegów z Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poszukam (ale to może potrwać) jak się nazywał sklep, gdzie kupowałem Alphardy da Vinci.
Mógłbyś do nich napisać a później przesłać im kasę na konto a oni wysłaliby Ci potrzebną ilość kabla.
Ja tak kiedyś zrobiłem jak się coś zawiesiło na Allegro.
I miałbyś fajne kable po 6,40 (chyba, ze zdrożały) za metr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ponad rok temu kupowałem swoje Alphardy, to też nie mogłem znaleźć na Allegro (były tylko całe szpule i nie chcieli sprzedawać na metry).

Więc uderzyłem do źródła - strony firmy Alphard, zadzwoniłem i okazało się, że firma zakończyła działalność, kable nie są już produkowane i zostały tylko jakieś ostatki. Facet z tej firmy gdzieś znalazł jakieś luźne 10 metrów i sprzedał mi 5.

Nie wiem czy wznowili działalność ale podejrzewam, że to co bywa na allegro to mogą być resztki ze sklepów, które kupiły większe ilości jak firma jeszcze działała.
icon_sad.gif


Może już ktoś o tym wspominał.





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja nie wiedziałem. To szkoda. Ale tak bywa, gdy się zbyt tanio sprzedaje dobre rzeczy.
Na wszelki wypadek podaję też dane do Audiopolu w Zielonej Górze, gdzie kupowałem kabelki.
Te 4mm mają chyba symbol Alphard Da Vinci SL-10.
A to strona: http://sklepaudiopol.pl/ i adres mailowy audiopol.s.c@wp.pl
Rzeczywiście nie widać tam już tych kabli.
Celdur, napisz do Audiopolu oraz do Alpharda. Może znajdą jeszcze parę metrów? Może być i taki o przekroju 2,5mm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...